Ksiądz zdradza, do kiedy powinna stać choinka. Internauci w szoku. Posypały się ostre komentarze
W połowie stycznia wiele osób zdążyło już zapomnieć o świętach, w których przygotowanie nierzadko włożyli wiele pracy. W tym okresie w naszych domach pojawiają się nie tylko bożonarodzeniowe ozdoby i lampki, ale także choinki.
Jedną z świątecznych tradycji jest choinka
Tradycja przyozdabiania drzewka na święta wywodzi się z Niemiec i jest znana już od XVI wieku. W Polsce od dawna panuje ten zwyczaj w okresie świątecznym. Choć na przestrzeni lat zmieniała się moda odnośnie tego, co trafiało na choinki, choinka należy do jednego z najpowszechniejszych elementów świątecznego wystroju .
Kiedyś panował zwyczaj ubierania choinki w wigilijny poranek , ale w ostatnim czasie coraz częściej odchodzi się od tej tradycji. W ten dzień wiele osób jest zajętych albo przygotowaniami do uroczystej kolacji, albo wyrusza w drogę do krewnych, a jeszcze inni są w pracy. Również w miarę upowszechniania sztucznych drzewek, coraz więcej osób decyduje się na wcześniejsze ubranie choinki, by móc się nią dłużej cieszyć.
Ksiądz zdradza do kiedy powinna stać choinka
O ile dziś choinkę ubieramy w różnym czasie, wiele osób zastanawia się, kiedy powinniśmy ją rozebrać . Niektórzy decydują się na to już krótko po świętach, szczególnie w przypadku żywych drzewek, które po kilku tygodniach stania w ciepłym mieszkaniu mogą już mocno się sypać i nie wyglądać tak dobrze, jak wcześniej. Inni chcą z kolei nacieszyć się świątecznym drzewkiem jak najdłużej.
Z odpowiedzią na pytanie, do kiedy może stać choinka pośpieszył popularny w sieci ksiądz Sebastian Picur :
W polskiej tradycji choinkę mamy do 2 lutego.
ZOBACZ TEŻ: Parafianka zapytała o pieniądze w kościele. W komentarzach rozpętała się burza. Ksiądz postawił sprawę jasno
Pod odpowiedzią księdza posypały się komentarze
Jego odpowiedź nie wszystkim przypadła do gustu. W komentarzach pod jego filmikiem zawrzało :
- Jak chcę, to sobie będę miał nawet 12 sierpnia tę choinkę.
- Ja mam własną tradycję – rozbieram lub ubieram kiedy chcę.
- Na przekór tradycji i księdzu zostawię do marca.
- Ja trzymam do Matki Boskiej Gromnicznej, jak co roku.
- U mnie jest, dopóki igły się nie sypią.