Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Nagrali zakonnice i księży "po godzinach". Szokujące zachowanie obiega Polskę. A wielu jest... zachwyconych
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 18.11.2023 10:31

Nagrali zakonnice i księży "po godzinach". Szokujące zachowanie obiega Polskę. A wielu jest... zachwyconych

zakonnica, ksiądz, impreza
Fot. facebook.com/niniwaomi

Aż ciężko uwierzyć a autentyczność filmiku, który właśnie podbija internet. Spora grupa księży i zakonnic postanowiła pokazać, jak wygląda “życie zakonne po godzinach pracy”. Nikt nie spodziewał się muzyki, klubowych świateł i dzikich tańców! Nagranie spełniło jednak swój cel — mówią o nim wszyscy, a pod postem wciąż przybywa komentarzy.

Filmik księży i zakonnic podbija sieć

W obecnych czasach, gdy Kościół katolicki zmaga się z odpływem wiernych, duchowni chwytają się każdego sposobu, aby na nowo dotrzeć do ludzi. Bardzo istotną rolę odgrywają w tym przypadku media społecznościowe. To właśnie na różnych rozrywkowych platformach najłatwiej jest wejść z wiernymi w dyskusję czy też po prostu się pokazać.

Młodzi ludzie związani z Kościołem często angażują się w różne stowarzyszenia katolickie. NINIWA  jest jednym z nich i zrzesza zarówno osoby świeckie, jak i księży, zakonnice czy zakonników. Organizacja powstała w 2010 roku i cieszy się w Polsce dużą popularnością. To właśnie ich niesamowity filmik opublikowany w mediach społecznościowych podbija cały internet.

Czy można opłakiwać zmarłego "zbyt długo"? Ksiądz wyjaśnia, co się wtedy dzieje z jego duszą Dlaczego zakonnice zakrywają włosy? Powód może zaszokować, TYCH słów nie da się zapomnieć

Księża i zakonnice z organizacji NINIWA opublikowali niecodzienny film

W czasach, gdy internet stał się nieodłączną częścią życia społeczeństwa, zaczęli dołączać od niego również duchowni. Księża chcą iść z duchem czasu i szerzyć dogmaty wiary katolickiej na wszelkie sposoby. Starają się robić to w przystępny, a bardzo często również i zabawny sposób, by zainteresować jak największą część świeckiej widowni, a także dotrzeć do młodzieży.

W swoich działaniach w mediach społecznościowych stowarzyszenie katolickie NINIWA skupia się na promowaniu wiary, ale również pokazaniu, czym organizacja się zajmuje. Na ich Facebooku pojawiło się w ostatnim czasie wideo, który został opatrzony opisem:

Życie zakonne po godzinach… Pozdrawiamy z 4. Zakonnego Forum Duszpasterstw Młodzieży i Powołań!

Na filmiku widać, jak zakonnice i księża prezentują swoje taneczne umiejętności, których nie powstydziłby się niejeden klubowicz na imprezie. Wszystkiemu towarzyszy charakterystyczna dla internetowego trendu muzyka oraz migoczące światła.

ZOBACZ TEŻ: Czy można opłakiwać zmarłego "zbyt długo"? Ksiądz wyjaśnia, co się wtedy dzieje z jego duszą

Reakcja internautów na filmik księży i zakonnic przeszła wszelkie oczekiwania

Wygląda na to, że członkowie stowarzyszenia katolickiego NINIWA znaleźli doskonały sposób, by zainteresować osoby świeckie i pokazać im, że życie zgodnie z przykazaniami nie musi równać się z brakiem dobrej zabawy. Filmik z tańczącymi zakonnicami i księżmi szybko poszedł w viral. Internauci docenili oryginalny pomysł organizacji. Pod postem pojawiło się mnóstwo pozytywnych komentarzy, które zachwalają kreatywność duchownych:

  • Aaa, jacy wy jesteście pozytywni, kocham.
  • Jesteście kochani. Potrzebni.
  • Tego się nie spodziewałem!
  • Zgadza się, zakonnicy do tańca i do różańca.