Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > ”Nasz nowy dom”: Katarzyna Dowbor uratowała chłopca przed domem dziecka. Mały Eryk prosił gwiazdę o pomoc
Zuzanna Niedzielska
Zuzanna Niedzielska 07.03.2020 09:13

”Nasz nowy dom”: Katarzyna Dowbor uratowała chłopca przed domem dziecka. Mały Eryk prosił gwiazdę o pomoc

Katarzyna Dowbor: Notre Dame
instagram.com/maciej_dowbor/

Nasz nowy dom to program, który od ponad 7 lat zmienia losy polskich rodzin. Tym razem o pomoc poprosił chłopiec o imieniu Eryk. Dzięki Katarzynie Dowbor, 12-latek nie trafił do domu dziecka. Ze łzami w oczach opowiedział przed kamerami swoją historię.

Dzięki ekipie programu Nasz nowy dom wielu potrzebujących może rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu. Na antenie Polsatu pojawił się już pierwszy odcinek nowej serii. Widzowie czekają na kolejne poruszające historie, zakończone happy endem. Co udało się zespołowi tym razem?

Nasz nowy dom: Katarzyna Dowbor

Katarzyna Dowbor od września 2013 roku z pasją prowadzi program Nasz nowy dom. W każdym odcinku ekipa remontuje mieszkanie lub dom jednej z polskich rodzin, która została pokrzywdzona przez los. W pierwszym odcinku reality show Katarzyna Dowbor wyciągnęła pomocną dłoń do pani Elżbiety.

Kobieta stała się po śmierci córki babcią zastępczą dla swojego wnuka, Eryka. Chciała zapewnić chłopcu godne warunki do życia, jednak stan ich posiadłości był koszmarny. Nie mając wyboru, oboje przenieśli się do służbowego mieszkania.

  1. Maryla Rodowicz wyszła z sali sądowej zapłakana. Co wydarzyło się w środku?
  2. Uwielbiana aktorka zrobiła niemożliwą rzecz na pogrzebie Królikowskiego. Nigdy nie widzieliśmy takiego zachowania
  3. ”Królowe życia”: rozstanie uwielbianej pary. Gwiazda zradziła powód kryzysu

Polsat: Nasz nowy dom

Niestety, kiedy pani Elżbieta udała się na emeryturę, rodzina była zmuszona opuścić lokal zastępczy. Eryk i jego babcia wrócili do domu w opłakanym stanie. Wnętrze wymagało gruntownego remontu. Dom nie posiadał łazienki, kanalizacji, dostępu do wody, nie było ogrzewania, a okna były nieszczelne. Przez starą instalację elektryczną zagrożone było zdrowie i życie domowników. Toaletę zastępował drewniany wychodek na zewnątrz.

Przez brak odpowiednich warunków do życia, chłopiec mógł zostać przeniesiony do domu dziecka. Eryk opowiedział swoją historię przed kamerami, nie kryjąc łez.

Trzeba zrobić tam remont, bo inaczej wyląduje w domu dziecka, a ja babcię bardzo kocham i nie chcę iść do domu dziecka – wyznało zapłakane dziecko.

To poruszyło serca ekipy programu Nasz nowy dom i wszyscy zabrali się do pracy. Udało się wyremontować posiadłość z zewnątrz, znalazło się też miejsce na wypoczynek, łazienkę i nowoczesną kuchnię. Zaniedbane miejsce lśniło nowością. W pokoju chłopca powstało duże biurko, wygodne łóżko, półki na książki, klimatyczne światełka i pomysłowy zegar. Gdy Katarzyna Dowbor pokazywała rodzinie efekt działań zespołu, babcia Elżbieta była wzruszona.

Co wydarzy się w kolejnych odcinkach? Metamorfozy wnętrz można śledzić w każdą środę i czwartek o godzinie 20:05 na kanale Polsat.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Nasz nowy dom

Katarzyna Dowbor i program Nasz nowy dom kolejny raz odmienili los polskiej rodziny.

Nasz nowy dom

12-letni Eryk mógł trafić do domu dziecka.

Nasz nowy dom

Mieszkał z babcią w fatalnych warunkach, które udało się wyremontować ekipie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Operacja na otwartym sercu, poważny stan. Niepokojące doniesienia o Tomaszu Stockingerze
  2. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby
  3. ”Gogglebox”: uczestnik pokazał zdjęcie z młodości. Przeszedł wielką metamorfozę
  4. Małżeństwo straciło majątek całego życia. Wszystko przez popularną metodę oszustwa
  5. Nastolatki dodają niepokojące zdjęcia ze szminką w roli głównej. Nowy, niebezpieczny trend w sieci
  6. Wbiła łodygę róży w ziemniaka i posadziła. Oniemiała widząc co wyrosło po 7 dniach

źródło: plejada.pl