Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Niezwykły hołd dla Zbigniewa Wodeckiego. Gwiazdy zaśpiewają razem
Łukasz Jadaś
Łukasz Jadaś 01.04.2024 13:02

Niezwykły hołd dla Zbigniewa Wodeckiego. Gwiazdy zaśpiewają razem

Natalia Kukulska i Zbigniew Wodecki
Fot. KAPIF

Choć trudno w to uwierzyć, w tym roku minie już 7 lat od odejścia Zbigniewa Wodeckiego. Pamięć o muzyku i jego twórczości jest wiecznie żywa, a kolejne pokolenia słuchają jego nagrań i odkrywają je na nowo. Już niedługo na fanów wokalisty i multiinstrumentalisty czeka coś niezwykłego. Popularni artyści zaśpiewają na jego cześć. Gdzie i kiedy będzie można ich usłyszeć?

To będzie wielki hołd dla Zbigniewa Wodeckiego

Zbigniew Wodecki zmarł 22 maja 2017 roku. Miał 67 lat. Był jednym z najbardziej lubianych, charyzmatycznych i kreatywnych polskich artystów muzycznych ostatnich dekad. Jego największe przeboje, jak "Lubię wracać tam gdzie byłem", "Zacznij od Bacha" czy "Z tobą chcę oglądać świat", towarzyszą dziś już kolejnemu pokoleniu fanów muzyki.

Zbigniew Wodecki miał żonę Krystynę, z którą doczekał się trojga dzieci: córek Joanny i Katarzyny oraz syna Pawła. To właśnie najbliższa rodzina artysty dba o to, by pamięć o Zbigniewie Wodeckim pielęgnowano w wyjątkowy sposób. Katarzyna Wodecka-Stubbs, córka artysty, organizuje niezwykłe wydarzenie.

KAPIF_1000pix_K437837F.jpg
Fot. KAPiF
Smutny wpis Krystyny Jandy na Wielkanoc. Wystarczyły trzy słowa Taką emeryturę dostaje Ryszard Rynkowski. Na życie zarabia poza sceną

Wielcy artyści zaśpiewają dla Wodeckiego

Już w czerwcu do Krakowa przyjedzie kilkudziesięciu wielkich artystów, aby wspominać Zbigniewa Wodeckiego i przypomnieć publiczności najpiękniejsze piosenki lat 70-tych. Odbędzie się kolejna edycja festiwalu Wodecki Twist, którego dyrektorką jest właśnie Katarzyna Wodecka-Stubbs, córka muzyka. W tym roku program znów zapowiada się wyśmienicie.

Udział w głównym koncercie Wodecki Twist Festiwal potwierdzili już m.in. Natalia Kukulska, Anna Maria Jopek, Ania Rusowicz, Danuta Błażejczyk, Kathia, Fismoll, Igo, polsko-francuski duet BeMy oraz towarzysząca festiwalowi od lat Orkiestra Tomasza Szymusia

Ale to nie wszyscy, bo na trwającym trzy dni festiwalu pojawią się też m.in. Paulina Przybysz i Dawid Tyszkowski, a także Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico - projekt znany ze współpracy ze Zbigniewem Wodeckim.

Projekt bez nazwy - 2024-04-01T120723.174.jpg
Fot. KAPiF

Wodecki Twist Festiwal już w czerwcu w Krakowie

Wodecki Twist Festiwal rozpocznie się 7 czerwca w Krakowie i potrwa trzy dni. Główny koncert odbędzie się w Centrum Kongresowe ICE, ale niektóre wydarzenia będzie można zobaczyć także na Rynku Głównym. Część z nich będzie bezpłatna, na inne trzeba kupić bilety. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej imprezy.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego. Fundacja przypomina, że Zbigniew Wodecki dał się poznać nie tylko jako znakomity wokalista i multiinstrumentalista, ale także kompozytor, aranżer, aktor i prezenter telewizyjny. Fundacja kierowana przez Katarzynę Wodecką-Stubbs chce upamiętniać tę działalność, promować kulturę współczesną i wspierać młodych artystów.