Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Polacy robiący komunię w lokalu Magdy Gessler złapią się za głowę. Cena za talerzyk kosmiczna
Sara Karmańska
Sara Karmańska 28.04.2023 21:27

Polacy robiący komunię w lokalu Magdy Gessler złapią się za głowę. Cena za talerzyk kosmiczna

Magda Gessler
fot. Bartosz Krupa, Canva/sitriel, Getty Images

Ceny w restauracjach Magdy Gessler nie od dziś budzą duże zaskoczenie. Kwoty, które trzeba zapłacić za posiłek w lokalu najsłynniejszej polskiej restauratorki są przedmiotem dyskusji między innymi przy okazji świąt, tłustego czwartku czy sezonu komunijnego. Ile w tym roku trzeba zapłacić za „talerzyk” u Magdy Gessler?

Sezon komunijny sprawia, że lokale na przyjęcia dla zaproszonych gości trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem. „U Fukiera” są jeszcze wolne miejsca. 

Komunia u Magdy Gessler. Są jeszcze wolne terminy

Maj tradycyjnie jest miesiącem, w którym organizowane są komunie. Ilość organizowanych przyjęć sprawia, że terminy w atrakcyjnych – także cenowo – lokalach znikają jak ciepłe bułeczki. Do zapominalskich pomocną dłoń wyciąga sama Magda Gessler. Jak przekazał portal Super Express, „U Fukiera” są jeszcze wolne terminy na maj i czerwiec. 

Za organizację przyjęcia w restauracji na Rynku Starego Miasta w Warszawie trzeba jednak słono zapłacić. Nie każdego stać na kompleksową obsługę i „wykwintne dania kuchni polskiej łączące tradycje z nowoczesnością”.

"Familiada": "słowo, które kończy się na "-ster"? Zdumiewające odpowiedzi

Komunia u Magdy Gessler. Ile za „talerzyk”?

Restauracja Magdy Gessler, czyli „U Fukiera” jest miejscem, w którym można zorganizować przyjęcie okolicznościowe takie jak choćby chrzciny czy komunia. 

Cena przysłowiowego „talerzyka” w najdroższej wersji to aż 390 złotych. W najtańszej wcale nie jest wiele taniej – za osobę trzeba bowiem zapłacić co najmniej 330 złotych. „U Fukiera” oferuje zarówno menu standardowe jak i wegetariańskie. 

Restauracja magdy Gessler – menu

W menu restauracji „U Fukiera” znajdziemy na przykład: suma mazurskiego z sałatk z kalarepy i młodymi ziemniakami z koprem, stek z wątróbki cielęcej w towarzystwie glazury z czerwonej porzeczki, czy moelleux au chocolat wybornie czekoladowy z lodami w orzechach.

Źródło: WP, Super Express