Silver.Lelum.pl > Pielęgnacja i uroda > Prosty sposób na odciski znany z PRL. Działa szybko jak błyskawica
Sara Karmańska
Sara Karmańska 22.04.2024 11:24

Prosty sposób na odciski znany z PRL. Działa szybko jak błyskawica

Sposób na odciski z PRL
Fot. Canva/RuslanGuzov, Getty Images, Изображения пользователя Алёна

Z odciskami na stopach każdy zmierzył się przynajmniej raz w życiu. To z reguły efekt nowych lub niedopasowanych butów albo szalonej nocy na potańcówce. Na szczęście odciski nie muszą boleć. Istnieje wiele domowych sposobów na uporanie się z tym problemem. Jeden szczególnie skuteczny sposób znamy jeszcze z PRL-u.

Domowe sposoby na walkę z odciskami

Odciski, czyli tzw. nagniotki, są nawarstwionym, martwym naskórkiem, któremu trzeba pomóc się złuszczyć. Można spróbować poradzić sobie z tą niedogodnością produktami, które mamy już w kuchni, łazience lub apteczce. 

Wśród domowych sposobów na walkę z odciskami można wymienić między innymi okład z cytryny lub ananasa. Ich sok ułatwia usunięcie odcisku. Plaster danego owocu można owinąć gazą, przyłożyć do odcisku i zostawić na noc. 

Cytrynę można wykorzystać także w inny sposób. Sok z tego owocu można połączyć z sodą oczyszczoną, co daje wspaniałe efekty. Najpierw przez kilka minut należy moczyć stopy w misce ciepłej wody z około trzema łyżkami soku z cytryny. Później do roztworu należy dodać sodę oczyszczoną, co doda kąpieli moc rozpuszczania odcisków. 

To musisz wiedzieć o pielęgnacji stóp po 60-tce. Błędy mogą kosztować wiele Masz suche pięty? Dzięki tej metodzie zapomnisz o nich na dobre

Ten sposób z PRL-u świetnie sprawdzi się na odciski

Aby rozprawić się z odciskami, można zdecydować się na sposób sprawdzony już w czasie PRL-u. Jak się okazuje, w walce z bolesnymi pamiątkami po niewygodnych butach może pomóc czosnek i odrobina oliwy

Ząbek czosnku należy rozgnieść, a następnie wymieszać z kilkoma kroplami oliwy. Skórę wokół odcisku należy zabezpieczyć zwykłym plastrem bez opatrunku, a następnie nałożyć na newralgiczne miejsce papkę z rozgniecionego ząbka czosnku

Całość należy zabezpieczyć jałowym gazikiem, a następnie wykonać opatrunek lub zakleić gazę plastrem, żeby zabezpieczyć miejsce przed podrażnieniami. Całość należy pozostawić na stopie na noc, a rano przemyć wodą i mydłem.

ZOBACZ TEŻ: Na zmarszczki działa jak najdroższy krem. W PRL był w każdej kosmetyczce

Domowe sposoby na odciski

Pomysł ten świetnie sprawdza się w walce z odciskami dzięki antybakteryjnym właściwościom czosnku. Wśród innych domowych specyfików, które również są skuteczne w walce odciskami, można wymienić między innymi:

  • Olejek rycynowy
  • Rumianek i wazelinę
  • Ocet jabłkowy i olej
  • Olejek z drzewa herbacianego
  • Kwas chlebowy
  • Szpinak

Należy jednak pamiętać, że wszystkie z powyższych sposobów nie mogą być stosowane, gdy na stopach mamy otwarte rany

odciski na piętach, fot. Canva Albina Gavrilovic, Getty Images.jpg
Fot. Canva/Albina Gavrilovic, Getty Images
boso po trawie, fot. Canva Rizky Sabriansyah, corelens.jpg
Fot. Canva/Rizky Sabriansyah, corelens
Tagi: stopy pięty PRL