Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Skandal z księżmi w Dąbrowie Górniczej. Głos zabrali parafianie, ich słowa są zatrważające
Michał Fitz
Michał Fitz 23.09.2023 14:56

Skandal z księżmi w Dąbrowie Górniczej. Głos zabrali parafianie, ich słowa są zatrważające

Dąbrowa Górnicza
fot. CanvaPro; Autorstwa Kubos16 (changes by Rabanus Flavus) - File:Kościół parafialny p. w. Matki Boskiej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej (kubos16)160.JPG, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=84162234

Cała Polska wciąż żyje niewyobrażalnym skandalem, do którego doszło na końcu zeszłego miesiąca na terenie parafii pw. NMP Anielskiej. Jeden z księży miał tam zorganizować orgię, która omal nie skończyła się śmiercią. Wierni reagują na to bardzo stanowczo.

Afera seksualna na parafii w Dąbrowie Górniczej

Do zdarzenia doszło w nocy z 30 na 31 sierpnia. Służby zostały wezwane na teren parafii, bo coś miało zagrażać życiu jednej ze znajdujących się tam osób. Te jednak zabarykadowały się w mieszkaniu i w pierwszej chwili nie chciały otworzyć funkcjonariuszom.

Ci, gdy już dostali się do wnętrza, ujrzeli nieprzytomnego, nagiego mężczyznę, który leżał na podłodze. Jak się później okazało, jeden z księży zorganizował sobie na plebanii orgię, w trakcie której uczestnicy brali silne leki na potencje. To właśnie one doprowadziły do problemów z sercem u jednego z nich.

Lech Wałęsa pogrążony w żałobie, odeszła Donata."Była cudowną osobą”

Ksiądz już poniósł konsekwencje

Odpowiedzialny za schadzkę duchowny już został pozbawiony wszelkich funkcji kościelnych. Zwolniono go także z redakcji katolickiej gazety, “Niedzieli Sosnowieckiej”, w której pracował. To jednak nie do końca usatysfakcjonowało wiernych, którzy prawdopodobnie dopuścili się samosądu.

Niedawno drzwi zabytkowej bazyliki zostały bowiem przez kogoś podpalone, w wyniku czego uległy zniszczeniu. To akurat nie podoba się parafianom. Ci w podobnie stanowczych słowach wypowiadają się zarówno o podpalaczu, jak i o księdzu.

Wierni o skandalu w Dąbrowie Górniczej

“Fakt” postanowił przepytać miejscowych wiernych i dowiedzieć się, jak się czują w związku z zaistniałym skandalem. Jak można przypuszczać, ich opinie są jednoznacznie krytyczne. Wiele osób jest mocno zgorszonych. Niektórzy podkreślają, że z ambony ksiądz deklarował zgoła inne poglądy od tych, które wyszły na jaw pod koniec sierpnia.

  • To się w głowie nie mieści. Duchowny uprawiał seks w miejscu kultu religijnego.
  • Szkoda mówić… Jak się można takiemu spowiadać?
  • Miałam wiarę w Kościół, ale z każdym rokiem, gdy słyszę o tych aferach, zaczynam się zastanawiać, czy warto jeszcze iść do kościoła? Teraz znowu chcą wszystko zamieść pod dywan?
  • Jestem tym zniesmaczona, wkurzona. Wierzymy, modlimy się, chodzimy do kościoła. I co? Jak można zawierzyć takim księżom? - komentują sprawę parafianie. 

Źródło: Fakt

Tagi: Ksiądz