Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Skuteczna modlitwa o uzdrowienie. Wiele osób doświadczyło cudu
Magdalena Pawłowska
Magdalena Pawłowska 21.05.2024 09:47

Skuteczna modlitwa o uzdrowienie. Wiele osób doświadczyło cudu

Kobieta modli się
fot. Canva/Rido

Choroby to nieodłączny element życia każdego człowieka. Czasami przychodzą szybko i tak samo znikają, jednak często zostają na długo, nie dając o sobie zapomnieć. W tych trudnych chwilach warto zwrócić się do Boga i tam znaleźć ukojenie. Zanieś do Pana modlitwę o uzdrowienie i nie trać nadziei na cud, którego doświadczyło już wielu przez tobą.
 

Patron chorych

Od zarania dziejów ludzie zanoszą modły do świętych i błogosławionych licząc na ich wsparcie i pomoc. O zdrowie mogą się modlić zarówno chorzy, jak i osoby zdrowe, które chcą w tym zdrowiu pozostać. O wsparcie można prosić samego Pana Boga, Jezusa lub Maryję, ale także świętych patronów, którzy mogą wzmocnić modlitwę i skierować nasze prośby dalej. 

W przypadku choroby warto zwrócić się do świętego Kamila, który jest patronem chorych oraz szpitali. 
O pośrednictwo można prosić każdego innego świętego lub dostojnika kościelnego, który jest szczególnie bliski sercu. Skuteczne modlitwy można kierować m.in. do papieża Jana Pawła II czy też Ojca Pio. 
 

Najlepsza ryba, a Polacy prawie jej nie znają. Jest najzdrowsza i tania Co grozi parom mieszkającym razem bez ślubu? Ksiądz wyjaśnia

Silna modlitwa o uzdrowienie

Boże, który jesteś Stwórcą człowieka oraz Panem życia i śmierci, bądź uwielbiony! Jeśli jest Twoją wolą, Panie, abym wyzdrowiał, to uwolnij mnie od tej choroby. Niech Duch Święty, którego otrzymałem w sakramencie chrztu i bierzmowania, pomoże mi przyjąć Twoją świętą wolę. Niech On mnie prowadzi; niech mnie obdarzy męstwem, abym potrafił przyjąć i dźwigać Twój krzyż.

Uwielbiam Cię, Panie, za wszystkie łaski, którymi mnie obdarzyłeś i ciągle obdarzasz. Chce wykonać do końca zadanie, jakie mi zleciłeś. Przez zasługi twojego Syna, który cierpiał na krzyżu, proszę Cię: obdarz mnie zdrowiem ciała i duszy. Amen.
 

Oni doświadczyli cudu uzdrowienia!

Żarliwa i pełna wiary modlitwa o uzdrowienie może zdziałać cuda, czego przykładem są świadectwa ludzi, którzy go doświadczyli. Pierwsze przekazy dotyczące uzdrowienia można znaleźć już w Piśmie Świętym. Jezus Chrystus, który zszedł na ziemię, by zbawić ludzi, wielokrotnie uzdrawiał, a nawet budził z martwych, a jego dokonania obszernie opisane są na stronach Biblii.

Uzdrowień w historii chrześcijaństwa było dużo więcej, a wiele z nich uznanych zostało przez Kościół za autentyczne. Cudu tego doświadczył m.in. Miquel Juan Pellicer, który w młodości uległ poważnemu wypadkowi i stracił nogę. W 1640 roku, dokładnie 29 miesięcy po amputacji jednej kończyny, po żarliwej wieczornej modlitwie, Miquel odzyskał utraconą kończynę. 

Modlitwa
fot. Canvs/rattanakun