Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Tyle Agnieszka Chylińska dostaje za występ w USA. Wyprzedziła nawet Martyniuka
Magdalena Pawłowska
Magdalena Pawłowska 15.04.2024 16:20

Tyle Agnieszka Chylińska dostaje za występ w USA. Wyprzedziła nawet Martyniuka

Agnieszka Chylińska
for. KAPIF

Agnieszka Chylińska to niekwestionowana królowa polskiego rocka. Znana jest zresztą nie tylko u nas, ale i na całym świecie! Jak się okazuje, w USA słono płacą za jej występ, dzięki czemu gwiazda z pewnością nie narzeka na biedę. Zarobkami bije na głowę nawet słynnego Zenka Martyniuka. 
 

Agnieszka Chylińska w trasie

Agnieszka Chylińska to prawdziwa gwiazda! Polska piosenkarka, autorka tekstów, i osobowość telewizyjna. Sławę zyskała jako wokalista zespołu O.N.A., w którym śpiewała do 2003 roku. To właśnie wtedy wypuszczono takie hity jak "Koła czasu", "Znalazłam", czy "Kiedy Powiem Sobie Dość". Obecnie jest jedną z jurorek "Mam Talent" i obok Julii Wieniawy i Marcina Prokopa ocenia występy artystów-debiutantów. Mimo że skończyła już 47 lat, to nie brakuje jej wigoru jak u nastolatki! Świadczą o tym liczne trasy koncertowe, które odbywa nie tylko w Polsce, ale także w wielu innych krajach na cały świecie.

Ostatnio artystka zagrała m.in. w Sztokholmie, Oslo, Dublinie i Glasgow. A to z pewnością nie koniec, bo na jesień zaplanowano jej koncerty w Paryżu. Najwięcej emocji budzi jednak amerykańska trasa wokalistki. W październiku Agnieszka Chylińska wystąpi w Nowym Jorku, New Jersey i Chicago, a to nie jej pierwsze zderzenie z amerykańską sceną. Podobne koncerty dla Polonii w Stanach odbyły się również w 2003 roku. Nic dziwnego, że Chylińska zagra tam ponownie, bo kwoty, które dostaje za występ, zwalają z nóg!

Agnieszka Chylińska
fot. KAPIF


 

Cezary Pazura kupił luksusowe auto. Cena zwala z nóg! Maryla Rodowicz chwali się córką. Ma nietypową pasję, "to taka magia"

Nie do wiary, ile Chylińska dostaje za występ w Ameryce!

W październiku wokalistka ponownie rusza za Ocean w ramach trasy „Kiedyś do Ciebie wrócę” z okazji 30-lecia na scenie. Koncerty cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a sama wokalistka zgarnie za nie ogromne pieniądze! Bilet VIP na występ Chylińskiej kosztuje aż 150 dolarów, bilet standardowy jest nieco tańszy, ale też imponujący ceną, bo kosztuje 85 dolarów (koncert w Nowym Jorku).

Całościowo, Agnieszka Chylińska ma otrzymać aż... 140 tysięcy dolarów, co w przeliczeniu daje niebagatelną sumę 550 tysięcy złotych! A to kwota "na czysto", bo organizatorzy pokrywają też koszty zakwaterowania, wyżywienia i podróży, które często sięgają kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych. Imponujące? To i tak nie jest najwyższa kwota, którą zgarniają polscy artyści.


 

To najdroższy wokalista w Polsce?

Jak się okazuje, Agnieszka Chylińska nie jest najlepiej zarabiającą wokalistką w Polsce, jeśli patrzyć pod kątem tego, ile zarabia za koncert. Mimo że wyprzedziła Zenka Martyniuka, to jest jeden, młodszy wokalista, który za występ życzy sobie jeszcze więcej!

Mowa o... Dawidzie Podsiadło. Ten 30-letni wokalista zdobył aż taką popularność, że za koncert zarabia od 500 do nawet miliona złotych! A to przecież nie jedyne wpływy artystów, którzy dostają pieniądze również za różnego rodzaju gościnne występy i wywiady. Nie wspominając już o dochodach, uzyskanych ze sprzedaży płyt. Tak można żyć!