Silver.Lelum.pl Pielęgnacja i uroda Wetrzyj w skórę głowy, a włosy zaczną rosnąć jak szalone. Żałuję, że nie znałam tego patentu wcześniej
fot. Canva/Mikhail Azarov

Wetrzyj w skórę głowy, a włosy zaczną rosnąć jak szalone. Żałuję, że nie znałam tego patentu wcześniej

15 października 2024
Autor tekstu: Magdalena Cichocka

Jeśli marzysz o długich włosach lub chcesz je zagęścić, warto sięgnąć po naturalny sposób, który przyspieszy ich porost. Kluczem do sukcesu jest jednak regularność i konsekwencja. Tylko wtedy rezultaty pozytywnie cię zaskoczą, a włosy będą rosnąć nawet 2 cm miesięcznie.

Jak szybko rosną włosy?

Przyjęło się, że włosy rosną około 1 cm w ciągu miesiąca . To wynik, który w zależności od wielu czynników może się różnić. Na porost włosów wpływa m.in. dieta, pobudzanie mieszków do wzrostu, chociażby przez masaż lub używanie specjalnych kosmetyków . Ogromny wpływ mają również predyspozycje genetyczne oraz dbałość o kosmyki i skalp.

Warto również wspomnieć, że niektórym jedynie wydaje się, że ich włosy rosną wolno. Niektórzy uważają nawet, że nie rosną one w ogóle. Bardzo często jest to mylne wrażenie i wynika z licznych zniszczeń na końcach, a także ich łamliwości. Kruszące się końce mogą dawać złudne wrażenie, że włosy wcale nie rosną.

Słabe włosy i paznokcie mogą oznaczać niedobór ferrytyny
Takie pytania zadaje lekarz przy diagnozie andropauzy. Trzeba odpowiadać szczerze

Jak przyspieszyć porost włosów?

Jeśli chcesz zapuścić włosy , musisz pamiętać o regularności i dbaniu nie tylko o same pasma, ale również o skórę głowy. Sprawdzonym sposobem na przyspieszenie ich porostu jest wcieranie w skalp naparu z kozieradki.

Przepis na wcierkę jest prosty. Wystarczy, że zalejesz wrzątkiem jedną łyżkę stołową nasion kozieradki, odczekasz około 15 minut i odcedzisz wywar. Tak przygotowaną miksturę przelej do buteleczki z wygodnym aplikatorem, który umożliwi dokładne nałożenie produktu na skórę głowy.

skóra głowy
fot. Canva/pixelshot

Cudowne właściwości kozieradki

Kozieradka to wszechstronna roślina o licznym zastosowaniu. Niektóre jej gatunki po wysuszeniu i zmieleniu sprawdzają się jako aromatyczna przyprawa do licznych dań. Z kolei młode liście i łodygi używane są jako warzywo, podczas gdy nasiona najczęściej są zaparzane a wywar stosowany, chociażby do zabiegów pielęgnacyjnych.

Napar z kozieradki jest bogaty w witaminy A, B i C, krzem, potas, selen i magnez. Pozytywnie działa na porost włosów , minimalizuje ich wypadanie oraz poprawia stan skóry głowy. Świetnie działa również na problemy skórne, m.in. na trądzik. Dodatkowo wspomaga układ odpornościowy.

Od 2025 roku nowy obowiązek w każdym domu. Ustawa jest już gotowa
Rafał Zawierucha ma 25 rodzeństwa. Rodzice aktora nigdy do końca nie policzyli dzieci
Obserwuj nas w
autor
Magdalena Cichocka

Z wykształcenia inżynier, z zawodu wydawczyni. Przepełniona kreatywnymi pomysłami miłośniczka rękodzieła i podróży.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl
zdrowie i żywienie pielęgnacja i uroda aktywność Silversa Gwiazdy z życia wzięte quizy