Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Zarobki polskich gwiazd: Danuta Stenka powiedziała, kto dostaje najwięcej. ”Jest przepaść”
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 10.03.2020 11:36

Zarobki polskich gwiazd: Danuta Stenka powiedziała, kto dostaje najwięcej. ”Jest przepaść”

zarobki
fot. TRICOLORS/East News

Zarobki gwiazd są przedmiotem wielu dyskusji i obrosły już legendą. Nie jest tajemnicą, że na filmach, serialach czy kampaniach reklamowych można zarobić naprawdę dużo. Okazuje się, że nie wszyscy dostają tyle samo, nawet za równorzędne role. Całą prawdę zdradziła Danuta Stenka. Jest przepaść – powiedziała w rozmowie z Plejadą.

Zarobki w zawodzie aktora są głównie zależne od zasobów finansowych produkcji. Okazuje się, że u nas w Polsce, podobnie jak na zachodzie, kobiety dostają mniejszą płacę… nie mając o tym najmniejszego pojęcia. Danuta Stenka przez przypadek dowiedziała się o tym dysonansie.

Zarobki kobiety mogą być kilkakrotnie mniejsze

Wynagrodzeniem aktorów, szczególnie tych doświadczonych z dużym dorobkiem zawodowym, zajmują się agenci z agencji aktorskich. To oni są odpowiedzialni za negocjacje najlepszej stawki i warunków pracy. Danuta Stenka w rozmowie z Plejadą przyznała, że jej agentka miała wgląd w rozplanowany budżet filmu wraz z wynagrodzeniami. Między aktorami jest przepaść, twierdzi gwiazda.

Nawet jeśli aktorzy są stawiani na tej samej półce, a ich doświadczenie można mierzyć tą samą miarą, w wypłatach widnieje ogromna przepaść – mężczyźni po prostu dostają więcej. Danuta Stenka przyznaje, że nie rozmawia z koleżankami i kolegami z branży o wypłatach, ponieważ komuś i jej samej mogłoby zrobić się przykro, że jest gorzej traktowany.

  1. Znaki zodiaku, które onieśmielają facetów. Są silne, piękne i bardzo inteligentne
  2. Podjęła ostateczną decyzję. Agnieszka Chylińska wydała pilne oświadczenie, zła wiadomość dla fanów
  3. Chłopiec został nagrany przez ukrytą kamerę. Pokazała, co robi z kotem sąsiadów

Nierówność w filmie

Danuta Stenka zauważa, że na szczęście odchodzi do lamusa szufladkowanie kobiet względem wieku, kiedy faktycznie, aktorka po 40-stce, miała niemały kłopot ze znalezieniem roli. Teraz postaci dojrzałych kobiet pojawiają się w filmach i są potrzebne. Niektóre panie, na przykład Aleksandra Konieczna czy Danuta Stenka, wspaniale rozwijają swoją karierę. Z jakichś powodów mężczyźni wraz z upływem lat nie muszą się obawiać, że zabraknie dla nich ról.

Rewolucję w branży filmowe rozpoczął wyciek dokumentów firmy Sony w Hollywood. Oprócz wielu dokumentów szufladkujących aktorki, uzależnianie doboru ról od ich wieku itd., najbardziej zszokował dokument dotyczący zarobków. Okazało się, że mężczyźni, grając mniejsze role, potrafią zarabiać dwa razy więcej, niż kobieta grająca główną postać. Niejedna zdobywczyni Oscara zarabiała mniej niż jej kolega z planu niemający takich nagród na koncie. Wyciek tego dokumentu rozpoczął rewolucję w Hollywood. Czy to samo zapoczątkuje wypowiedź Danuty Stenki?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

zarobki

Danuta Stenka jest znaną i lubianą aktorką.

zarobki

Wypowiedź Danuty Stenki może rozpocząć falę zmian w branży filmowej.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Z ostatniej chwili: potwierdzono już 16 przypadków zakażenia w Polsce
  2. Zestrzelono samolot pasażerski, zginęło wszystkich 298 pasażerów. Dziś ruszył proces, po 6 latach
  3. Hanka Bielicka była kochana przez Polaków. Mało kto wiedział o jej problemach w życiu prywatnym
  4. Pieniądze, jakie zarabiają gwiazdy disco polo nie mieszczą się w głowie. Kwoty są ogromne
  5. Mama była oburzona, gdy zobaczyła, co nauczycielka napisała w zeszycie córki. Pokazała zdjęcie
  6. Niestety, pod żadnym pozorem nie wolno łączyć jajek sadzonych z ziemniakami. Konsekwencje są ogromne

Źródło: kozaczek.pl