Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > 13 maja 2024. Cytat z Biblii dla ciebie na poniedziałek
Magdalena Pawłowska
Magdalena Pawłowska 13.05.2024 09:43

13 maja 2024. Cytat z Biblii dla ciebie na poniedziałek

Pismo Święte
fot. Canva/Pakhnyushchyy ; Canva/Puwadon Sang-ngern's Images

Jeśli potrzebujesz wsparcia, otuchy, jeśli szukasz nadziei w trudnych chwilach i drogi do szczęścia oraz miłości, sięgnij po Pismo Święte, które poprowadzi cię przez życie. Zawarty w nim uniwersalny przekaz może cię prowadzić po krętych drogach życia. Znajdują w nim ukojenie wszyscy, niezależnie od wyznania. Sprawdź, jaki fragment przygotowaliśmy dla ciebie na dzisiaj.
 

Pismo Święte na 13 maja 2024. Patron dnia

Dziś poniedziałek, 13 maja 2024 roku. Trwa VII tydzień Okresu Wielkanocnego i III tydzień psałterza. Obchodzimy dzisiaj Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

Patronami dnia są: św. Bernardyn ze Sieny, św. Austregisyl, św. Anastazy; bł. Kolumba z Rieti, święci męczennicy Talelej, Asteriusz i Aleksander, św. Teodor z Pawii.

Cytat z Biblii na dzisiaj to fragment Mądrości Syracha.
 

Ksiądz oburzony restauracją z Maryją o twarzy Rihanny. Apeluje do Trzaskowskiego Czy można śpiewać pieśni religijne usypiając dziecko? Ksiądz wyjaśnia

Cytat z Biblii dla ciebie na 13 maja 2024

Synu, jeśli masz zamiar służyć Panu,
przygotuj swoją duszę na doświadczenie!
Zachowaj spokój serca i bądź cierpliwy,
a nie trać równowagi w czasie utrapienia!
(Syr 2,1-2)

Znaczenie fragmentu z Biblii: Powyższy fragment Pisma Świętego mówi o tym, że tylko spokojem, miłością i cierpliwością można osiągnąć szczęście. Niezależnie od tego co nas spotyka w życiu warto pamiętać, że droga do zbawienia i życia wiecznego prowadzi przez spokój. Nie warto się unosić i nazbyt denerwować, bo tylko równowagą możemy osiągnąć zamierzone cele.
 

Wspominamy świętych: 13 maja

Dziś wspominamy świętego Bernardyna ze Sieny, który urodził się w 1380 roku w Massa Marittima, niedaleko Toskanii. W dzieciństwie stracił matkę i ojca i trafił na wychowanie do zamożnego stryja. Studiował prawo kanoniczne i teologię, a po zakończeniu nauk został członkiem bractwa pełniącego posługę przy chorych w czasie zarazy.

Podczas epidemii dżumy zaraził się od chorego i omal nie przypłacił tego życiem. Udało mu się jednak wyjść z choroby. W późniejszym czasie św. Bernardyn ruszył w podróż po Włoszech by namawiać do nawrócenia i zmiany stylu życia. Zmarł w Aquili w 1444 roku.