Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Agata Młynarska pokazała nieznane zdjęcia z tatą. "Otworzyły drzwi do wspomnień"
Łukasz Jadaś
Łukasz Jadaś 15.03.2024 17:44

Agata Młynarska pokazała nieznane zdjęcia z tatą. "Otworzyły drzwi do wspomnień"

Agata Młynarska
Fot. KAPiF

Mija 7 lat od śmierci Wojciecha Młynarskiego: niezastąpionego autora piosenek, poety i satyryka. Swojego tatę wspomina dziś Agata Młynarska. Dziennikarka kilka dni temu otrzymała niezwykłe fotografie, których nigdy dotąd nie widziała. Postanowiła pokazać je wszystkim.

Młynarski wciąż trafia do młodych pokoleń

Wojciech Młynarski był mistrzem słowa i polskiej piosenki. Nadal ma swoją wierną publiczność. Napisał ponad dwa tysiące tekstów, a słowa do ponadczasowych przebojów "Jesteśmy na wczasach", "Jeszcze w zielone gramy" czy "Róbmy swoje" nuci już kolejne pokolenie słuchaczy.

To właśnie do najmłodszych Polaków odniosła się w swoim wpisie Agata Młynarska. Córka Wojciecha Młynarskiego ma marzenie, by jego piosenki śpiewali artyści młodego pokolenia. "Chciałabym, żeby jego twórczość, mądre słowa, nadzieja, którą nam dają, były z nami cały czas" – napisała Agata Młynarska.

Wiesław Nowobilski demaskuje „Nasz nowy dom”. Padły mocne słowa Krystyna Feldman padła ofiarą napadu. To był początek jej problemów

Niezwykła pamiątka po tacie

Agata Młynarska podzieliła się z internautami jeszcze jednym niezwykłym wspomnieniem. Kilka dni temu otrzymała od fotografa Cezarego Piwowarskiego zdjęcia, na których jest razem ze swoim tatą. Do tej pory nigdy ich nie widziała.

Na zdjęciach z 2005 roku Agata Młynarska tańczy w parze ze swoim tatą. Fotografie zrobiono podczas jubileuszu artystycznego kompozytora Janusza Senta. Agata Młynarska nie miała dotąd po tym wieczorze żadnej pamiątki.

"Bardzo rzadko zdarzało mi się tańczyć z Tatą na scenie. Ale poniosła nas swingująca muzyka, a jazz Tata kochał nad życie. Świetnie też tańczył" - napisała Agata Młynarska.

Młynarski zostawił nas z nadzieją

Wojciech Młynarski swoje piosenki wykonywał sam, ale często trafiały też do repertuaru innych znanych piosenkarek i piosenkarzy. Śpiewali je m.in. Michał Bajor, Hanna Banaszak, Ewa Bem, Halina Frąckowiak czy Edyta Geppert.

Chciałabym, żeby z okazji 7. rocznicy śmierci taty poczuć, że ten Młynarski żyje, że jego piosenki żyją, bo chociaż odszedł, to jednak zostawił nas z nadzieją, że właśnie w zielone gramy. Ta nadzieja jest nam wszystkim bardzo potrzebna. Tata zawsze wierzył w to, że nadzieja czyni cuda. Zawsze był po tej jasnej stronie życia - podkreśliła Agata Młynarska.

Wojciech Młynarski zmarł 15 marca 2017 roku. Został pochowany na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.