Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Celine Dion planuje pożegnalny koncert? Ciężko chora gwiazda chce wrócić na scenę
Magdalena Pawłowska
Magdalena Pawłowska 29.05.2024 13:54

Celine Dion planuje pożegnalny koncert? Ciężko chora gwiazda chce wrócić na scenę

Celine Dion
fot. celebrityabc/www.flickr.com ; skrin @I Am: Celine Dion - Official Trailer/Prime Video/www.youtube.com

Jedna z największych gwiazd muzyki pop od lat zmaga się z wyjątkowo ciężką chorobą utrudniającą jej normalne funkcjonowanie. Mimo tego, jak sama przyznaje, powrót na scenę jest jej wielkim marzeniem. W planach ma więc zorganizowanie pożegnalnego koncertu z największymi przebojami.
 

Celine Dion choruje na zespół sztywnego człowieka

Fani popularnej wokalistki z niepokojem śledzą kolejne informacje dotyczące jej stanu zdrowia. 56-letnia piosenkarka zmaga się bowiem z niezwykle rzadką i poważną chorobą jaką jest syndrom sztywnego człowieka. To zaburzenie neurologiczne związane z postępującym sztywnieniem w obrębie mięśni i powtarzającymi się skurczami mięśniowymi. Choroba utrudnia normalne funkcjonowanie, dlatego artystka już jakiś czas temu zrezygnowała z występów na scenie. 

Ciężko pracuję każdego dnia. Przyznaję, że jest to walka. Bardzo za tym tęsknię. Tęsknię za ludźmi. Jeśli nie będę mogła biegać, będę chodzić. Jeśli nie będę mogła chodzić, będę się czołgać. Nie zatrzymam się - przyznała Celine Dion.

Jak przyznała gwiazda: ostatnie dwa lata to nieustanna walka z chorobą. Mimo tego wokalistka robi wszystko, by, jak twierdzi: "choroba jej nie definiowała". 
 

Mama Iwony Pavlović zaskakuje formą! 91-latka próbowała zrobić deskę Tego lepiej nie jeść po 40-tce. Te produkty zwiększają ryzyko zawału

Celine Dion zorganizuje pożegnalny koncert? Przyjaciel gwiazdy uchyla rąbka tajemnicy

Jak informuje Polska Agencja Prasowa: znajomy Celine Dion zdradził w rozmowie z "The Sun" że gwiazda planuje zorganizować wielki pożegnalny koncert, na którym wykona swoje największe, znane wszystkim hity. Impreza ma być nagrywana, a następnie udostępniona szerokiej publiczności.

Znajomy Celine Dion przyznał, że artystka od ponad pół roku pracuje z trenerami głosu i innymi specjalistami, którzy mają jej pomóc w realizacji tego marzenia. Na razie jednak nie ma żadnych konkretów dotyczących koncertu, nie wiadomo też czy na pewno się odbędzie, bo wszystko zależy od stanu zdrowia artystki. 
 

Powstaje film dokumentalny o Celine Dion. Zwiastun jest już w sieci

25 czerwca 2024 roku na jednej z platform streamingowych będzie miała miejsce premiera filmu dokumentalnego pt. "I Am: Celine Dion", opowiadającego o życiu artystki, w tym o jej trudnej walce z chorobą. Fabuła filmu skupia się przede wszystkim na ostatnich dwóch latach z jej życia i pokazuje, jak schorzenie wpłynęło na jej funkcjonowanie.

Kilka dni temu do sieci trafił zwiastun filmu, w którym gwiazda zapewnia, że powrót na scenę jest w tej chwili jednym z jej największych marzeń. Przypomnijmy: Celine Dion zmaga się z chorobą od 2022 roku. Szacuje się, że na całym świecie na zespół sztywnego człowieka zapadają dwie osoby na milion. 

celine dion4.jpg
fot. Anirudh Koul/www.wikimedia.commons.org