Silver.Lelum.pl > Pielęgnacja i uroda > Chroni usta przed słońcem i kosztuje zaledwie 5 zł. Już nigdy nie kupisz drogiej szminki
Magdalena Pawłowska
Magdalena Pawłowska 19.06.2024 16:52

Chroni usta przed słońcem i kosztuje zaledwie 5 zł. Już nigdy nie kupisz drogiej szminki

Kobieta na słońcu
fot. Canva/Syda Productions

W słoneczne, letnie dni należy zwrócić szczególną uwagę na odpowiednią ochronę skóry. W codziennej pielęgnacji warto pamiętać nie tylko o cerze, ale również o ustach, które po długim przebywaniu na słońcu mogą stać się szorstkie i pękające. Na szczęście jest jeden produkt, który skutecznie ochroni je przed promieniami UV. To popularna wazelina, którą kupisz w aptece już za kilka złotych.
 

Skóra nie lubi słońca. Wpływ promieni UV na skórę

Nie od dzisiaj wiadomo, że wychodząc na dwór w upalne, słoneczne dni koniecznie trzeba zadbać o odpowiednią ochronę skóry. Niestety, promienie ultrafioletowe oddziałują na nią wyjątkowo niekorzystnie i choć relaks na słońcu z pewnością jest przyjemny, to bez odpowiedniej pielęgnacji może się skończyć poparzeniem. 

Szkodliwy wpływ słońca na skórę jest jednak dużo większy. Zetknięcie się z promieniami UV przyspiesza procesy starzenia się skóry, przez co zmarszczki i bruzdy stają się bardziej widoczne. Co więcej, słońce może zwiększać ryzyko wystąpienia nowotworu skóry. To właśnie dlatego używanie odpowiednich kremów z filtrem jest tak niezwykle istotne. 
 

Bikini, tankini, czy jednoczęściowy? Jak dobrać strój kąpielowy do figury i wieku Słońce nie lubi tych kosmetyków. Lepiej nie używać ich w pogodne dni

Latem zadbaj nie tylko o cerę, ale i usta

Nawet osoby, które zdają sobie sprawę z konieczności używania kremów z filtrem i regularnie smarują nimi twarz, to często zapominają o ochronie ust. Kremujemy czoło, policzki, nos i brodę, a usta zdają się pozostawać niewidzialne. 

To duży błąd, bo słońce szczególnie mocno może oddziaływać na delikatną i wrażliwą skórę ust, powodując nie tylko ich podrażnienie i zaczerwienienie, ale nawet poważny obrzęk i uczucie pieczenia. Dlatego w codziennej, letniej pielęgnacji nie wolno o nich zapominać!
 

Wazelina na usta ochroni przed słońcem

Nie jesteś przekonany do stosowania kremu z filtrem na usta? Obawiasz się nieprzyjemnego posmaku i zapachu? Nie martw się, bo na pomoc przychodzi wazelina. Ten popularny, nawilżający środek możesz dostać w aptece już za kilka złotych, a działa lepiej niż niejedna droga pomadka do ust.

Wazelina jest powszechnie stosowana jako balsam do ust. Sprawia, że skóra staje się miękka, odżywiona i gładka, a także zapewnia doskonałą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi: zarówno przed mrozem jak i słońcem. To uniwersalny produkt, który wspomoże cię o każdej porze roku! Wystarczy rozsmarować niewielką ilość wazeliny na ustach i cieszyć się pełnym, letnim słońcem.

Wazelina
fot. Canva/Africa images