Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Czy Biedronka honoruje Kartę Seniora? Sprawdzamy zniżki dla osób 60+
Łukasz Jadaś
Łukasz Jadaś 18.04.2024 11:25

Czy Biedronka honoruje Kartę Seniora? Sprawdzamy zniżki dla osób 60+

Karta Seniora w Biedronce
Fot. Marek BAZAK/East News

Każda osoba, która skończyła 60 lat, może bezpłatnie wyrobić sobie Kartę Seniora. Warto to zrobić, bo dzięki niej płacimy mniej za wiele usług, a często także za codzienne zakupy. Zniżki na Kartę Seniora obowiązują też w wybranych sklepach spożywczych. Sprawdzamy, czy w Biedronce również możemy liczyć na rabaty.

Dla kogo Karta Seniora?

W 2024 roku Kartę Seniora może zdobyć każda osoba, która skończyła 60 lat. Wystarczy pójść do urzędu gminy lub miasta i wypełnić prosty wniosek. Można to zrobić też przez internet. Na terenie Gmin Przyjaznym Seniorom, czyli już w ponad 200 gminach w całym kraju, będzie to bezpłatne.

Dzięki Karcie Seniora w 2024 roku można korzystać ze zniżek w kilku tysiącach punktów w całej Polsce. To już 2 tysiące sklepów, blisko tysiąc usług związanych ze zdrowiem, ponad pół tysiąca restauracji i kawiarni. Wachlarz zniżek jest niezwykle szeroki, ale osoby 60+ szczególnie cenią zniżki podczas codziennych zakupów. Czy karta seniora działa w dyskontach?

Projekt bez nazwy - 2024-04-18T103933.661.jpg
Fot. Canva/Peter Kneschke
Czy Lidl honoruje Kartę Seniora? Sprawdź zniżki dla osób 60+ Ma 63 lata i dwa tatuaże. "Rówieśnicy się krzywią, a ja nie żałuję"

Czy Karta Seniora działa w Biedronce?

Biedronka w 2024 roku nie honoruje Kart Seniora. Popularna sieć dyskontów nie dołączyła do tego programu, więc w Biedronce nie otrzymamy żadnych zniżek z tego tytułu. Również posiadacze popularnych Kart Dużej Rodziny nie mogą liczyć na dodatkowe rabaty w tej sieci.

Istnieje jednak grupa osób 60+, do których Biedronka kieruje specjalną ofertę.

Od kilku lat w Biedronkach działa program "Na codzienne zakupy". To akcja realizowana wspólnie z organizacją charytatywną Caritas. Ponad 6,5 tysiąca najbardziej potrzebujących osób w dojrzałym wieku wskazanych przez Caritas otrzymuje miesięcznie 150 zł na zakupy w Biedronce.

Pieniądze trafiają na specjalną kartę przedpłaconą, którą można płacić za żywność, środki higieny osobistej i środki czystości. By sprawdzić, czy kwalifikujemy się do udziału w akcji "Na codzienne zakupy", należy zgłosić się do lokalnego oddziału Caritas.

Karta Seniora w Biedronce w 2024: czy zacznie działać?

Nie wiadomo, czy Biedronka zdecyduje się dołączyć do sklepów honorujących Kartę Seniora. Bez względu na to każda osoba, która skończyła 60 lat, powinna rozważyć wyrobienie sobie tej karty. 

Choć tempo wzrostu inflacji słabnie, to ceny żywności nadal pozostają wysokie, a dzięki Karcie Seniora jest szansa, że za produkty i usługi zapłacimy mniej.

Przypomnijmy, że w marcu 2024 roku średnia cena koszyka zakupowego zawierającego najpopularniejsze artykuły codziennego użytku wzrosła o 5,65 zł i wyniosła 292,87 zł.