Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Czy Lidl honoruje Kartę Seniora? Sprawdź zniżki dla osób 60+
Łukasz Jadaś
Łukasz Jadaś 16.04.2024 15:33

Czy Lidl honoruje Kartę Seniora? Sprawdź zniżki dla osób 60+

Karta Seniora w Lidlu
Fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Karta Seniora to w wielu przypadkach najlepsza recepta na rosnące ceny. Dzięki niej płacimy mniej w kinach, teatrach, kawiarniach, sanatoriach czy salonach fryzjerskich. Zniżki na Kartę Seniora obowiązują też w wybranych sklepach spożywczych. Sprawdzamy, czy w sieci Lidl również możemy liczyć na korzystniejsze ceny.

Dla kogo Karta Seniora?

Kartę Seniora w 2024 roku może wyrobić sobie każda osoba, która skończyła 60 lat. Wystarczy pójść do urzędu gminy lub miasta i wypełnić prosty wniosek. Można to zrobić też przez internet.

Na terenie Gmin Przyjaznym Seniorom, czyli niemal w całym kraju, będzie to całkowicie bezpłatne. Warto złożyć wniosek, bo Karta Seniora ułatwia życie i jest ulgą dla naszych portfeli.

Projekt bez nazwy - 2024-04-16T151552.998.jpg
Fot. Canva/DAPA

Choć tempo wzrostu inflacji słabnie, to w sklepach spożywczych nadal nie jest tanio. Pieczywo, masło, mleko, kawy czy herbaty są drogie, a przecież czasami trzeba też płacić za dodatkowe badania lekarskie. Czy dzięki Karcie Seniora możemy oszczędzić na codziennych zakupach w Lidlu? Sprawdzamy.

Najważniejsza rzecz, jaką kupisz za 30 zł. Bezcenna dla domowników "Bratki to moje oczko w głowie". Jeden sekret uprawy, który da nam piękne kwiaty

Karta Seniora w Lidlu w 2024 roku: czy to działa?

Na początek zła wiadomość: Lidl w 2024 roku nie honoruje Karty Seniora. Sieć jak dotąd nie dołączyła do tego programu. Nie oznacza to jednak, że osoby 60+ nie mogą liczyć na innego rodzaju zniżki podczas codziennych zakupów w tej sieci. Ze specjalnych cen może skorzystać spora grupa emerytów.

Choć posiadanie Karty Seniora nie zapewni nam niższych cen w Lidlu, to sieć honoruje Kartę Dużej Rodziny. Posiadacze tej karty mogą liczyć na 10 proc. rabatu za produkty takie jak pieczywo, warzywa czy owoce. Co więcej, zniżkę dostaniemy także w przypadku, gdy Lidl prowadzi akurat inne promocje na produkty w tych kategoriach.

Projekt bez nazwy - 2024-04-16T151647.828.jpg
Fot. Canva/Kampus

Warto też stale śledzić aktualne oferty Lidla na plakatach, w gazetkach, stronie internetowej lub aplikacji Lidl Plus. Zdarza się, że sieć organizuje specjalne promocje dla posiadaczy Kart Dużej Rodziny. Czasami można skorzystać z rabatów np. na ubrania, obuwie czy artykuły gospodarstwa domowego.

Czy warto wyrobić Kartę Seniora?

Choć Lidl jak na razie nie honoruje Karty Seniora, to i tak warto wyrobić sobie ten dokument. Może okazać się, że sieć zdecyduje się na dołączenie do programu i zaoferuje zniżki dla osób 60+. Jeżeli zaś nadal nie posiadamy Karty Dużej Rodziny, a jesteśmy do tego uprawnieni, również pomyślmy o zdobyciu tego dokumentu.

Karta Dużej Rodziny jest bezpłatna dla wszystkich rodziców, którzy mają lub mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci. Aby ją uzyskać, niezbędne jest złożenie wniosku o jej wydanie do urzędu gminy lub miasta. Podobnie jak Karta Seniora, gwarantuje zniżki w wielu sklepach czy punktach usługowych.

Projekt bez nazwy - 2024-04-16T151740.921.jpg
Fot. Canva/Kampus

Posiadanie obu kart daje nam szansę na uzyskanie zniżek w wielu sklepach. To cenne tym bardziej, że - jak wynika z badań - ceny wciąż rosną. W marcu 2024 roku średnia cena koszyka zakupowego zawierającego najpopularniejsze artykuły codziennego użytku wzrosła o 5,65 zł i wyniosła 292,87 zł.