Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > "Klan" zniknie z anteny? Ważne wiadomości dla widzów
Magdalena Pawłowska
Magdalena Pawłowska 24.04.2024 13:39

"Klan" zniknie z anteny? Ważne wiadomości dla widzów

Chojniccy z "Klanu"
fot. KAPIF

Na tapetę powraca temat zakończenia emisji jednego z najbardziej popularnych polskich seriali. W związku z ostatnimi zmianami w mediach publicznych część aktorów i aktorek obawia się o swoją przyszłość. Czy "Klan" definitywnie zniknie z anteny?
 

"Klan" wciąż przyciąga rzesze widzów

Nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że "Klan" to już kultowy i jednocześnie najdłużej emitowany polski serial. Od 1997 roku puszczany jest na antenie TVP, a nowe odcinki przedstawiające losy rodziny Lubiczów, można śledzić od poniedziałku do piątku o godzinie 17:55 na TVP1. 

Serial opowiada losy trzypokoleniowej rodziny — nie brakuje w nim zarówno spokojnych wydarzeń dnia codziennego, jak i zaskakujących zwrotów akcji, a nawet dramatów czy porwań. To właśnie dlatego "Klan" niezmiennie przyciąga widzów przed ekrany, i chociaż zachwycają się nim przede wszystkim kobiety, to i niejeden mężczyzna z zainteresowaniem spogląda w ekran.
 

Milionerka w "Sanatorium Miłości"? Maria prowadzi znaną firmę Poruszające wyznanie Filipa Łobodzińskiego. Opowiedział o stracie córki

Co dalej z emisją "Klanu"?

Pod koniec 2023 roku w sieci zawrzało, ponieważ Telewizja Polska poinformowała o zakończeniu emisji "Klanu". Na szczęście szybko okazało się, że chodzi jedynie o premierowe odcinki emitowane w 2023 roku, a serial powrócił na ekrany od stycznia. Jednak echa ewentualnego zdjęcia programu z ramówki nie milkną. Zarówno widzowie, jak i część aktorów, poważnie zastanawia się nad przyszłością serialu.

"Nic mnie już chyba nie zdziwi, nawet koniec "Klanu" o którym niektórzy plotkują. Rozmawiałam o tym z koleżanką z serialu i ma podobne odczucia. Boję  się o to, ale na szczęście mam też inne aktywności. Nie każdy kolega i  koleżanka ma jednak tyle szczęścia, co ja i dla wielu, rola w "Klanie"  była jedynym źródłem stałego dochodu. Obyśmy jednak przetrwali tę burzę, proszę trzymać kciuki" - przyznała jedna z aktorek w rozmowie z Plotkiem. 

Owa burza ma być wywołała między innymi ostatnimi zmianami, jakie miały miejsce w TVP. Czy zmiany będą aż tak radykalne, by całkowicie zrezygnować z emisji?

Klan
fot. KAPIF

Czytaj też: Zapomniany serial twórców "Klanu". Aż dziwne, że z taką obsadą nie był hitem.
 

Widzowie mogą być spokojni! "Klan" na razie zostaje

Wszystko wskazuje jednak na to, że póki co "Klan" nie zniknie z anteny i widzowie będą mieli jeszcze niejedną okazję spotkania z rodziną Lubiczów. Aktorzy dostali bowiem kolejne kontrakty na dwa lata, a osoby odpowiedzialne za PR dementują plotki o ewentualnym zaprzestaniu emisji "Klanu".

Przypomnijmy: podobne doniesienia o wycofaniu serialu pojawiały się już kilkukrotnie, ale póki co produkcja TVP nie zdecydowała się na rezygnację z tego kultowego programu. 

Tagi: serial serial TVP