Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Książulo poszedł do 40-letniej cukierni. Syn właściciela zdradził finał wizyty
Łukasz Jadaś
Łukasz Jadaś 06.07.2024 15:38

Książulo poszedł do 40-letniej cukierni. Syn właściciela zdradził finał wizyty

Książulo w cukierni z rurkami z kremem
Fot. YT/@Książulo

Książulo, popularny youtuber kulinarny, kilka miesięcy temu odwiedził w Warszawie cukiernię istniejącą od 40 lat. Po jego filmie pod lokalem wręcz zaroiło się od gości, którzy chcieli spróbować tutejszego specjału: wyjątkowych rurek z kremem. Dziś ta historia ma swój ciąg dalszy. Wzruszające słowa skierował do Książula syn właścicieli.

Starej cukierni groziło zamknięcie. Wtedy pokazał ją Książulo

Rodzinna cukiernia w Warszawie przy ul. Wolskiej prowadzona jest od 40 lat przez pana Marka. Lokal od dawna słynął z pysznych rurek z kremem, ale z czasem klientów zrobiło się mniej. Rodzinnemu biznesowi groziło nawet zamknięcie.

To wtedy losem cukierni zainteresował się Książulo, którego filmy na temat jedzenia regularnie ogląda już blisko 1,5 mln widzów. Po wizycie youtubera pod lokalem zaczęły ustawiać się gigantyczne kolejki. Cukiernia "odżyła" i do dziś cieszy się wielką popularnością.

Teraz głos w tej sprawie zabrał syn pana Marka. Opisał, jaki wpływ miała wizyta Książula na losy jego rodziny.

Zapomniana pasta kanapkowa z PRL na zdrowe śniadanie Nad Bałtyk zabierają słoiczek z mąką. Sztuczka podbija plaże

"Przyjeżdżają ludzie z całej Polski, bo widzieli film"

Kilka miesięcy po wizycie Książula głos w tej sprawie zabrał syn pana Marka. Jak się okazuje, rekordowy wzrost popularności cukierni wręcz odmienił życie całej rodziny.

Po tym, jak nas odwiedziliście, kolejki wzrosły po prostu gigantycznie - powiedział syn właścicieli słynnej cukierni. - Przyjeżdżają goście z całej Polski. Wrocław, Kraków, Szczecin (…) Pani, starsza kobieta, kupuje rurki i zawozi je do Francji, do swoich dzieci, bo widziały film (…) Moja mama, gdyby tu stała, to by się rozpłakała - powiedział.

To jednak nie wszystko. Jak przyznał syn właścicieli cukierni, dzięki tej zmianie w życiu całej rodziny zaszła poważna zmiana. "Jedziemy po pierwszy raz na wakacje, za granicę, całą rodziną, bo możemy sobie na to pozwolić" - dodaje.

Rurki z kremem z Warszawy biją rekordy popularności

Przypomnijmy, że polecaną przez Książula cukiernię pana Marka znajdziemy przy ul. Wolskiej 50A w Warszawie. Rodzina prowadzi ją od 40 lat.

Sekretem lokalu jest podobno autorski przepis na autentyczną bitą śmietanę, który ”sprawia, że nie poczujemy tego smaku nigdzie indziej". Ciasto na rurki również jest robione i wypiekane na miejscu.

W ofercie znajdziemy również deser z bitej śmietany z rodzynkami i czekoladą.