Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Metamorfoza Danuty Wałęsy zaskoczyła. Ona ma 75 lat?
Kamil  Świętek
Kamil Świętek 25.02.2024 18:16

Metamorfoza Danuty Wałęsy zaskoczyła. Ona ma 75 lat?

Danuta Wałęsa
Fot. KAPiF

Danuta Wałęsa obchodzi dzisiaj 75 urodziny. Chociaż wielu z nas wciąż pamięta ją pozującą u boku byłego Prezydenta, była Pierwsza Dama przeszła ogromną metamorfozę. Czy bylibyście w stanie ją rozpoznać?

Historia Danuty Wałęsy

Danuta Wałęsa urodziła się 25 lutego 1949 roku w Koloni Krypty, w województwie mazowieckim. Była drugim spośród dziewięciorga dzieci Zbigniewa i Feliksy Gołosiów.

Najmłodsze lata życia związana była z rolnictwem. W tym czasie ukończyła szkołę podstawową w Węgrowie i pomagała rodzicom na roli. Jej życie jednak diametralnie zmieniło się, gdy w 1968 roku przeniosła się do Gdańska.

Już rok później, 8 listopada 1969 roku zawarła związek małżeński z Lechem Wałęsą. Para doczekała się aż ośmiorga dzieci: Bogdana, Sławomira, Przemysława, Jarosława, Magdaleny, Anny, Marii Wiktorii i Brygidy.

Siostra Zenka Martyniuka ujawniła prawdę o ich mamie Przerażająca choroba Adama Ferency'ego. Fani byli już w rozpaczy

Związek z Prezydentem zmienił jej życie

W 1990 roku Danuta Wałęsa stała się Pierwszą Damą RP. Po raz pierwszy środowisko międzynarodowe usłyszało jednak o niej w momencie, gdy w imieniu męża Lecha Wałęsy obierała Pokojową Nagrodę Nobla w 1983 roku.

Niewielu jednak wie, że Danuta Wałęsa po zostaniu Pierwszą Damą niezwłocznie zaangażowała się w działalność społeczną. Była między innymi członkiem rady fundatorów Fundacji „Sprawni inaczej” oraz honorowym prezesem Fundacji na Rzecz Rozwoju Kultury.

Danuta Wałęsa była także wielokrotnie wyróżniona prestiżowymi nagrodami. Otrzymała między innymi Wiktora w kategorii „Największe Odkrycie Telewizyjne roku 2011”, Medal Świętego Jerzego, czy Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

ZOBACZ TAKŻE: Anna Milewska świętuje 93. urodziny. Fundacja stała się jej życiem

Metamorfozy w życiu Danuty Wałęsy

Nie ulega wątpliwości, że jako żona Prezydenta RP, Danuta Wałęsa musiała stać się osobą brylującą na salonach. Dlatego nie zaskakuje fakt, że na przestrzeni lat Pierwsza Dama zmieniła się nie do poznania.

Jej liczne metamorfozy trafnie opisał stylista Krzysztof Łoszewski:

Na zdjęciach z lat 70. widać młodą i ładną dziewczynę z krótko obciętymi włosami. Moda tamtych lat niestety była brzydka. Ubrania Danuty Wałęsy są przede wszystkim praktyczne i proste, zresztą wtedy Wałęsowie nie mieli na nie pieniędzy. W późniejszych latach pani Wałęsowa często nosiła kostiumy, czyli prostą spódnicę z żakietem, w ciemnych kolorach do białej bluzki. W miarę upływu czasu wkładała pastelowe kostiumy z matowej lub błyszczącej tkaniny z bluzkami o ton jaśniejszymi.

To jednak nie wszystko. Obecnie Danuta Wałęsa nie przypomina już skromnej Pierwszej Damy z lat 90. XX wieku. Zdecydowanie bliżej jej do prawdziwej bizneswoman XXI wieku, o czym doskonale świadczą poniższe kadry. Aż trudno uwierzyć, że Danuta Wałęsa ma już 75 lat, nie sądzicie?

Tagi: gwiazda