Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Wiśniewski drwił z emerytur. Przestał sie śmiać, gdy dowiedział się ile dostanie
Magdalena Pawłowska
Magdalena Pawłowska 17.06.2024 12:24

Wiśniewski drwił z emerytur. Przestał sie śmiać, gdy dowiedział się ile dostanie

Michał Wiśniewski
fot. AKPA

Emerytury polskich celebrytów to temat, który wciąż rozgrzewa opinię publiczną. Teraz o wysokości swojego świadczenia postanowił poinformować Michał Wiśniewski, jeden z najbardziej charakterystycznych wokalistów na polskiej scenie muzycznej. To jakie otrzymał wyliczenie, może wprawiać w osłupienie!
 

Michał Wiśniewski komentował niskie emerytury kolegów po fachu. "Nie odkładałeś, to nie masz"

Michał Wiśniewski to wokalista, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Z impetem wszedł na scenę muzyczną, dając się poznać nie tylko za sprawą oryginalnego, chrypiącego głosu i czerwonych włosów, ale także dość bujnego życia towarzyskiego. Artysta nie stronił od imprez i ma za sobą aż cztery nieudane małżeństwa. Obecnie, od kilku lat jest mężem Poli, z którą ma dwoje synów. Łącznie jest jednak ojcem aż sześciorga dzieci. 

Artysta ma obecnie 51 lat, a to oznacza, że do przejścia na emeryturę brakuje mu jeszcze prawie 15. Mimo tego wokalista niejednokrotnie udzielał się w mediach, komentując wysokość świadczeń przyznawanych innym celebrytom. Swego czasu stwierdził nawet, że nie rozumie poruszenia wynikającego z niskich emerytur artystów.

Sami jesteśmy sobie winni, powinniśmy odkładać. Przecież zarabiamy takie pieniądze, że możemy odkładać. Ja mam ubezpieczenie prywatne, dlaczego miałbym płakać? Jak mi się coś stanie, to rodzina jest zabezpieczona. Nie do końca rozumiem - mówił Wiśniewski.

Teraz jednak sytuacja diametralnie się zmieniła, bo Michał Wiśniewski sam dostał wyliczenia swojej emerytury. Takiej kwoty chyba się nie spodziewał.
 

Michał Wiśniewski, Etienette
Michał Wiśniewski z córką Etiennette, fot. Kurnikowski/AKPA
Krzysztof Cugowski dostał pieniądze od 50 Centa. "Można zrobić imprezę" Skiba wyjawił, ile żona wydaje na ubrania. Tego się nie spodziewaliście

Porażająco niska emerytura Michała Wiśniewskiego. Tyle dostanie słynny wokalista

Michał Wiśniewski dostał już pierwsze wyliczenia z ZUS dotyczące wysokości przyszłej emerytury. Nie da się ukryć, że kwota może zaskoczyć! Jak przyznał artysta, obecnie przysługiwać mu będzie zaledwie... 200 zł na miesiąc. 

Jeśli ktoś nie ma odłożonych pieniędzy, to za taką kwotę trudno będzie przeżyć (chociaż nie jest to z pewnością najniższa emerytura wypłacana w Polsce). A Michał Wiśniewski znany jest ze swojej rozrzutności i sam wielokrotnie przyznawał, że gospodarowanie pieniędzmi nie jest jego mocną stroną. Czyżby czekały go więc chude lata? Niewątpliwie gwiazdor będzie musiał się nieco przestawić, bo zarobki rzędu kilkunastu milionów złotych rocznie powoli odchodzą w niepamięć.

Michał Wiśniewski
fot. Podlewski/AKPA


 

Michał Wiśniewski na Pol'and'Rock Festival

Swój domowy budżet Michał Wiśniewski ma jeszcze szanse podreperować licznymi koncertami. Niedawno pojawiła się informacja, że razem z zespołem Ich Troje zagra na tegorocznym Pol'and'Rock Festivalu.

Wiadomość ta wywołała jednak sporo kontrowersji, bo część osób zarzuca, że zespół nie pasuje do festiwalowego formatu. Z drugiej strony padają jednak głosy, że impreza jest dla wszystkich i każdy rodzaj muzyki może znaleźć tam swoje miejsce. A sam Pol'and'Rock Festival odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia 2024 w Czaplinku.