Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > „Nie ma większego bólu”. Grabarz powiedział, co ksiądz zrobił na pogrzebie dziecka. Wstrząsające sceny
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 18.11.2023 13:22

„Nie ma większego bólu”. Grabarz powiedział, co ksiądz zrobił na pogrzebie dziecka. Wstrząsające sceny

grób, grabarz
Grabarz wypowiedział się nt. skandalicznego zachowania księdza. Fot. tiktok.com/@robas000

W ostatnim czasie na Pomorzu doszło do wstrząsającej sytuacji. Ksiądz z opóźnieniem przyjechał pod kościół, by odprawić pogrzeb dziecka. Jego zachowanie wzbudziło podejrzenia zrozpaczonej śmiercią maluszka rodziny. Gdy na miejsce wezwano policję, okazało się, że duchowny był kompletnie pijany. Sprawa obiegła media w całej Polsce — teraz postanowił wypowiedzieć się na ten temat znany grabarz.

Pijany ksiądz odprawił pogrzeb dziecka

Na początku tygodnia w Nowej Wsi Lęborskiej miał odbyć się pogrzeb noworodka, który nie przeżył porodu. Dla jego bliskich była to ogromna tragedia. Przybyli jednak do kościoła, by pożegnać, jak mieli nadzieję, piękną ceremonią maluszka. Niestety nie dość, że ksiądz przybył na miejsce pogrzebu dopiero po interwencji pracowników domu pogrzebowego, to okazało się, że był kompletnie pijany.

Bliscy martwego dziecka byli zbyt zdruzgotani, by od razu zareagować. Duchowny w tym czasie dopuszczał się wstrząsającego zachowania. Nie tylko bełkotał i mylił słowa, ale swoje spóźnienie miał usprawiedliwić słowami “Aniołek śpi, to ja też spałem”. Gdy na miejsce przyjechała policja, okazało się, że mężczyzna miał we krwi 1,63 promila alkoholu!

Skandal na cmentarzu. Po słowach księdza na pogrzebie tragiczne zmarłego dziecka żałobnicy zaniemówili Miał pijany odprawiać ceremonie i jeździć pod wpływem. Niebywałe, jak kuria zareagowała na wybryki księdza

Sprawa pijanego księdza wzburzyła całą Polskę. Na jej temat wypowiedział się również grabarz

Za odprawienie parodii pogrzebu w stanie nietrzeźwości ksiądz został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych, który przyjął. Konsekwencje obiecała w tej sprawie wyciągnąć również kuria:

Biskup Diecezjalny wezwał proboszcza z Garczegorza na rozmowę. O jej wyniku i konsekwencjach wobec duchownego zostanie poinformowana rodzina zmarłego dziecka – poinformował w rozmowie z “Faktem” rzecznik prasowy biskupa. 

Rodzicom i bliskim, którzy musieli pochować dziecko w tak skandalicznych okolicznościach, nic jednak nie wynagrodzi doznanej traumy. Ta sprawa obiegła już media w całej Polsce. Nic więc dziwnego, że budzi oburzenie również wśród internautów. Jeden z nich postanowił zapytać znanego grabarza, co myśli on o takim zachowaniu duchownego. Mężczyzna nie gryzł się w język i ostro skrytykował księdza.

ZOBACZ TEŻ: Jak wygląda ciało po ekshumacji? Najgorzej jest po roku od pochówku! To, co zobaczył przyprawia o mdłości

Grabarz skomentował skandaliczne zachowanie księdza

Grabarz o pseudonimie “robas000” cieszy się dużą popularnością na TikToku. Przybliża on swoim obserwującym tajniki swojego zawodu, a także wypowiada się na temat bieżących wydarzeń dotyczących pochówków czy spraw kryminalnych. W najnowszym filmiku postanowił dosadnie powiedzieć, co myśli o księdzu, który odprawił pogrzeb, będąc przy tym kompletnie pijanym.

To jest pokazanie po raz kolejny społeczeństwu, jak głęboko (duchowni przyp. aut.) mają nas w poszanowaniu, jak tak naprawdę podchodzą do nas. Jeżeli ten pan przyszedł pijany na pogrzeb dziecka, to bardzo nisko upadł. Utrata dziecka to najgorsze przeżycie i najgorsza trauma dla rodziców. (…) Byłem świadkiem takich pogrzebów, które organizowałem i wiem, jak rodzice zachowywali się np. przy okazaniu takiej małej trumienki. (…) Tutaj mamy kolejny przykład na kompletny brak szacunku – stwierdził grabarz.

Na koniec dodał tylko, że bardzo współczuje rodzicom, który doświadczyli tej karygodnej sytuacji. 

@robas000 Odpowiadanie użytkownikowi @tajemniczyanim ♬ dźwięk oryginalny - Grabarz