Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Nie żyje uwielbiana gwiazda. Świat opłakuje wspaniałą projektantkę
Kamil  Świętek
Kamil Świętek 02.03.2024 11:45

Nie żyje uwielbiana gwiazda. Świat opłakuje wspaniałą projektantkę

Gwiazda
Fot. CanvaPro

Świat obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje uwielbiana gwiazda, którą znali dosłownie wszyscy. Związana ze swoją pasją przez całe życie, do końca gromadziła przy wokół siebie liczne grono fanów, które co rusz szokowała. Tak charyzmatycznych, wybitnych ludzi już nie ma.

Informacja o śmierci gwiazdy szokuje

Świat tonie we łzach po odejściu jeden z najwybitniejszych gwiazd XX i XXI wieku. W środowisku znał ją niemalże każdy, zarówno artyści, aktorzy, czy nawet prezydenci krajów.

Gwiazdę ceniono nie tylko za wybitne umiejętności i niekonwencjonalny sposób myślenia, ale także charyzmę i dystans do siebie, którymi przez lata szokowała opinię publiczną.

Beata Tyszkiewicz usłyszała diagnozę. Jej reakcja zaskoczyła Bogusław Linda: „Czas się rozstać”. Podjął decyzję wartą 159 tys. zł

To stało się jej życiową pasją

Ze swoją pasją związana była od najmłodszych lat. Kończąc historię sztuki na nowojorskim uniwersytecie, wiedziała, że odkryła swoje powołanie. W realizacji dalekosiężnych planów wspierał ją jej mąż, wraz z którym założyła znaną firmę Old World Weavers, która szturmem podbiła salony.

Jednakże na prawdziwą sławę gwiazda musiała poczekać aż do zasłużonej emerytury. Po 40-letnim prowadzeniu firmy, w 1992 roku świat obiegła informacja o zamknięciu studia wybitnych projektantów. To był początek niesamowitego przełomu.

ZOBACZ TAKŻE: Bogusław Linda: „Czas się rozstać”. Podjął decyzję wartą 159 tys. zł

Świat mody dał jej drugie życie

Przełom milenium stał się dla gwiazdy początkiem nowego życia. W 2005 roku Harold Koda, kurator The Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, poprosił ją o pomoc w organizacji wystawy sztuki. Kobieta nie sądziła wówczas, że drobna pomoc stanie się furtką do wielkiego świata.

Zawsze robiłam wszystko sama. Nie spodziewałam się, że moje życie tak się potoczy, dlatego nie byłam na to gotowa – wspominała po latach.

Potem było tylko lepiej. Wystawa tak zachwyciła przybyłych gości, że o nazwisku kobiety usłyszał cały Nowy Jork. Na światowy sukces, nie trzeba było długo czekać.

Nie żyje Iris Apfel

Iris Apfel, wybitna projektantka, która wyznaczała nowe trendy w świecie mody, projektowała wnętrza dla Białego Domu i kolejnych dziewięciu prezydentów Stanów Zjednoczony: Harry’ego Trumana, Dwighta Eisenhowera, Richarda Nixona, Johna F. Kennedy’ego, Lyndona Bainesa Johnsona, Jamesa Cartera, Ronalda Reagana i Billa Clintona.

Świat zapamiętał ją jako osobę niestroniącą od odważnych kolorów i nietypowych połączeń faktur. Przez całe swoje życie gwiazda udowadniała, że moda jest dla każdego, bez względu na wiek i pochodzenie. Wybitna projektantka i gwiazda światowego formatu zmarła 1 marca 2024 roku, dożywszy 102 lat.