Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Ksiądz miał mnóstwo kochanków. Aż nie chce się wierzyć, jak ich znajdywał. Więcej już nie zgrzeszy
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 30.01.2024 18:24

Ksiądz miał mnóstwo kochanków. Aż nie chce się wierzyć, jak ich znajdywał. Więcej już nie zgrzeszy

ksiądz, zakrystia
Ksiądz, który spotykał się z mężczyznami, nie żyje. Fot. Canva, zdjęcie poglądowe

Kościół katolicki boryka się z kolejnym wielkim skandalem — gruchnęły wieści o księdzu, który zapraszał na plebanię dziesiątki mężczyzn. W szokujący sposób znajdywał ich, a następnie płacił za zbliżenia. Sprawa duchownego budzi mnóstwo kontrowersji, a jego gorszącym zachowaniu mówi już cały świat. Okazuje się, że księdza spotkała najwyższa możliwa kara. Szczegóły tej historii mrożą krew w żyłach…

O szokującym zachowaniu księdza mówi cały świat

Kościół na całym świecie mierzy się z kryzysem wiary. Okazuje się, że z roku na rok spada liczba wiernych, którzy decydują się aktywnie uczestniczyć w życiu plebanii oraz praktykują uczestnictwo w sakramentach. Czynnikiem, który się do tego przyczynia, jest wzrost świadomości o skandalach, których w dobie internetu nie da się zamieść pod dywan. Historie, takie jak ta, która w ostatnim czasie wydarzyła się w Walencji, w Hiszpanii, sprawiają, że wierni przestają uznawać autorytet duchownych.

W zachodnich mediach bardzo dużo mówi się o sprawie ks. Alfonso Lópeza Benita, który zapraszał na plebanię mężczyzn, by następnie płacić im za intymne zbliżenia. Okazuje się, że sąsiedzi już dawno skarżyli się na awantury w kościele oraz podejrzane zachowanie 80-letniego kapłana. Gdy śledczy zaczęli badać tę głośną sprawę, wyszły na jaw szczegóły, od których włos jeży się na głowie. W jaki sposób hiszpański ksiądz nakłaniał do seksu swoje “ofiary”?

Ksiądz w mocnych słowach o WOŚP. "Moje sumienie nie pozwala mi..." Posypały się komentarze Wierni pobledli, gdy ksiądz się im przyznał. Prosto z ambony opowiedział o swoim drugim życiu. Sam zgłosił się do władz Kościoła

Ksiądz płacił dziesiątkom mężczyzn za zbliżenia

Brytyjski dziennik “The Telegraph” donosi, że ks. Alfonso López Benito był powszechnie znany w okolicy ze swoich bulwersujących zachowań. Duchowny nieszczególnie krył się ze swoimi poczynaniami. Okazuje się, że zapraszał na plebanię młodych mężczyzn — imigrantów — którzy godzili się na seks za pieniądze oraz miejsce, w którym mogliby przez chwilę pomieszkać. Emerytowany ksiądz w nikczemny sposób wykorzystywał ich sytuację materialną dla własnych korzyści.

Kiedy cała sprawa wyszła na jaw, doszło do spotkania ks. Benito oraz władz kościelnych. Nie wiadomo, czy wyniknęły z niego jakiekolwiek konsekwencje dla duchownego, jednak nie zaprzestał on swoich szokujących zachowań. Kapłan dalej szukał mężczyzn do zbliżeń, co skończyło się dla niego w opłakany sposób — został zamordowany. 

ZOBACZ TEŻ: Napisał do księdza ws. związku jego kolegów po fachu. Reakcja kapłana wprost wbija w fotel. Nawet wierni się tego nie spodziewali

Ksiądz, który płacił mężczyznom za zbliżenia, został zamordowany

Śledztwo, które toczy się w sprawie ks. Alfonso Lópeza Benita, przyniosło zaskakujące skutki. “Super Express” podaje, że już 2 tygodnie temu znajomi duchownego zaczęli dostawać od niego dziwne wiadomości. Zaniepokojeni, o całym zajściu poinformowali policję, która zdecydowała się sprawdzić mieszkanie kapłana. Widok, jaki w nim zastali, był wstrząsający. Nieżywy ksiądz leżał nago we własnym łóżku. Funkcjonariusze szybko ustalili, że został uduszony. Wszystko wskazuje na to, że winnym tej zbrodni jest jeden z imigrantów, który został obrany przez duchownego na kolejną ofiarę seksualną. 

Podejrzany został już aresztowany. To 40-latek z Ameryki Południowej. Wpadł, bo płacił kartą kredytową ofiary w barze za drinki i korzystał z telefonu księdza. Prawdopodobnie przed zbrodnią doszło do była kłótni o pieniądze. Arcybiskup Walencji potwierdza, że władze kościelne pomagają w śledztwie – czytamy na łamach “Super Expressu”.

Projekt bez nazwy (68).png
Ksiądz, który spotykał się z mężczyznami, nie żyje. Fot. Canva, zdjęcie poglądowe
Projekt bez nazwy (67).png
Ksiądz, który spotykał się z mężczyznami, nie żyje. Fot. Canva, zdjęcie poglądowe
Tagi: Ksiądz