Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Patrick-Louis Vuitton nie żyje. Spadkobierca fortuny LV miał 68 lat
Anna Frankiewicz
Anna Frankiewicz 07.11.2019 19:23

Patrick-Louis Vuitton nie żyje. Spadkobierca fortuny LV miał 68 lat

patrick-louis vuitton
instagram.com/louisvuitton

Patrick-Louis Vuitton dyrektor działu specjalnych zamówień znanego domu mody oraz przedstawiciel już piątego pokolenia tej powiązanej z modą rodziny, zmarł. O jego śmierci świat został poinformowany za pomocą strony Louis Vuitton na Instagramie. Mężczyzna miał 68 lat.

Spadkobierca jednego z największych i najsłynniejszych domów mody na świecie odszedł dzisiaj z tego świata. Mężczyzna reprezentował już piąte pokolenie tej rodziny związane z biznesem modowym.

Patrick-Louis Vuitton nie żyje

— Ze smutkiem chcemy poinformować o odejściu Patricka-Louis Vuitton. Nasze myśli są z jego rodziną, szczególnie synami Pierrem-Louis oraz Benoîtem-Louis, którzy pracują z nami wraz z jego wnuczętami. Patrick-Louis kontynuował rodzinną tradycję — brzmiało oświadczenie, opublikowane na Instagramie marki.

W tym samym poście marka poinformowała, że jego pasja pozwoliła na odnowienie tradycji sztuki Podróżowania. — Savoir-faire może istnieć tylko, jeśli jest przekazywane dalej — zostało zacytowane ulubione przysłowie mężczyzny.

patrick-louis vuitton

Zmarł spadkobierca znanego domu mody.

Patrick-Louis Vuitton, kto to?

Patrick-Louis Vuitton to przedstawiciel piątego już pokolenia tej rodziny silnie związanego z modą. Chociaż na początku swojej kariery był bardzo sceptycznie nastawiony do angażowania się w rodzinny biznes, ostatecznie postanowił kontynuować rodzinną tradycję. Na początku zaangażował się w stolarstwo i od tego czasu intensywnie udzielał w rozwoju marki.

Mężczyzna pracował jako dyrektor działu specjalnych zamówień. Sam, jako stolarz, był odpowiedzialny za nadzór nad realizacją około 300 zamówień specjalnych każdego roku. Z marką współpracują jego synowie, Pierre oraz Benoît, oraz jego wnuczęta.

Patrick-Louis Vuitton dołączył do rodzinnego biznesu w 1973 roku, po śmierci swojego dziadka. Na początku nie czuł się tak swobodnie. Jak przyznał w wywiadzie w Vogue Arabia, zawsze pociągała go praca weterynarza. Jednak ostatecznie los potoczył się dla niego zupełnie inaczej, kiedy po śmierci dziadka postanowił spełnić jego życzenie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

patrick-louis vuitton

Oświadczenie zostało wydane na Instagramie.

patrick-louis vuitton

Miał 68 lat.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Polskie lotniska sparaliżowane. Pracownicy słynnych linii lotniczych strajkują
  2. Michał Szpak marzy o ojcostwie? „To jest trochę jak z posiadaniem psa”
  3. Anna Mucha ma powody do radości. Nadchodzą wielkie zmiany w jej życiu
  4. Ewa Minge wspiera Agnieszkę Woźniak-Starak: ”Wszystko idzie w tym kierunku, żeby Cię dobić”
  5. Uszyła suknię ślubną ze skrawków i odpadów. Kiedy zobaczyli ją na ślubie, wszystkim opadły szczęki do samej ziemi
  6. Anna Przybylska na długo przed śmiercią miała sen, który ją przeraził. Jakiś czas później spełnił się co do joty

źródła: hypebeast.com