Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Pojechała do USA zamiast na komunię wnuczki. Synowa śmiertelnie obrażona
Sara Karmańska
Sara Karmańska 16.04.2024 12:43

Pojechała do USA zamiast na komunię wnuczki. Synowa śmiertelnie obrażona

Kobieta na wakacjach
Fot. Canva/perfectwave, Nataliia Makarovska, Natasha Makarovska's Images

Dzień pierwszej komunii jest dla osób wierzących niezwykle ważnym wydarzeniem. Tego dnia organizowane są zazwyczaj wystawne rodzinne przyjęcia, na które nierzadko zjeżdżają się krewni z całego kraju. W rodzinie pani Marii sprawy potoczyły się inaczej. Jej decyzja związana z komunią wnuczki wywołała rozłam wśród najbliższych. 

Pani Maria nie mogła przepuścić takiej okazji

Pani Maria nie spodziewała się, że jej decyzja doprowadzi do takiej sytuacji. Jej synowa zaprosiła ją na komunię wnuczki, doskonale zdając sobie sprawę, że pani Maria wcale nie jest religijna. Mimo to kobieta planowała pojawić się na tym wydarzeniu, ponieważ wnuczka jest jej oczkiem w głowie. Odwiedza dziewczynkę kiedy tylko może i uwielbia spędzać z nią czas.

Pani Maria ma jednak wielką pasję. To podróże. Regularnie przegląda strony z atrakcyjnymi ofertami i odhacza kolejne kraje z listy swoich marzeń. Kiedy tylko może, chwyta walizkę i rusza w drogę. Korzysta z okazji i tanich lotów. Dlatego, gdy nadarzyła się okazja, by polecieć do Stanów Zjednoczonych w świetnej cenie, zwyczajnie nie mogła teo odpuścić. Niestety: termin wyjazdu pokrywał się z datą komunii.

Partner córki jest starszy ode mnie. Tak ją traktuje Jak mogli go tak oszukać? Po wyjściu ze sklepu zajrzał do torby, a tam?! Niebywałe

Synowa pani Marii nie była zachwycona jej decyzją

Gdy przekazała swojej synowej Annie, że z powodu podróży nie będzie mogła wziąć udziału w pierwszej komunii swojej wnuczki, kobieta była co najmniej zniesmaczona.

Podczas rozmowy nie padły co prawda niekulturalne słowa, ale dało się wyczuć ogromne napięcie w jej głosie. Pani Maria nie do końca rozumiała, o co chodzi – ostatecznie przecież nie była wierząca, więc Ania powinna zrozumieć, że nic wielkiego się nie stanie, jeżeli nie pojawi się w kościele.

Aby wynagrodzić wnuczce nieobecność, pani Maria zaproponowała, że przyjedzie do nich dzień przed ceremonią i spędzą razem cały dzień. W ten sposób wnusia będzie zadowolona i spędzi trochę czasu z babcią, a Ania będzie mogła na spokojnie dopiąć ostatnie szczegóły związane z planowanym przyjęciem. Później prosto od nich pani Maria pojedzie na lotnisko. 

Jednak nawet takie rozwiązanie zdawało się jednak nie satysfakcjonować synowej. Dała upust swoim emocjom w niecodzienny sposób. 

ZOBACZ TEŻ: Próbowała być dobrą teściową. Synowe nie dały jej szansy

Pani Maria martwi się o relacje z wnuczką

Ania najwyraźniej zapomniała, że jej teściowa także potrafi korzystać z internetu, ponieważ wyżaliła się na jednym z portali społecznościowych.

Chociaż wpis był anonimowy, to szczegóły historii były zbyt oczywiste, by nie domyślić się, że to właśnie Ania jest jego autorką. Pani Maria trafiła na tę relację i dopiero wtedy zrozumiała, że jej decyzja została odebrana jak wielka krzywda. Ania zarzuciła pani Marii brak szacunku dla wnuczki i pozostałych członków rodziny.

Teraz pani Maria obawia się, że synowa nastawi wnuczkę przeciwko niej. Tylko dlatego, że zdecydowała się skorzystać ze świetniej okazji i wyjechać na wakacje do Stanów Zjednoczonych w tym samym dniu co pierwsza komunia święta

Nie sądziła, ze Ania może odebrać jej decyzję w ten sposób. Szczególnie że zna już ją bardzo długo. Powinna wiedzieć, ile znaczą dla niej podróże, a ile religijne ceremonie.

seniorzy w samolocie, fot. Canva Hispanolistic, Getty Images Signature.jpg
Fot. Canva/Hispanolistic, Getty Images Signature
seniorzy w podróży, fot. Canva lovro77, Getty Images Signature.jpg
Fot. Canva/lovro77, Getty Images Signature