Silver.Lelum.pl > Komunia

Komunia

przygnębiona kobieta
23.05.2024 15:40 "Wydałam 1500 zł na prezent dla wnusi. Rodzice mnie wyśmiali"

Pierwsza komunia święta bardzo często jest źródłem wielu wydatków dla zaproszonych gości. Jedna z naszych czytelniczek podzieliła się swoją historią, która prawie złamała jej serce. Na szczęście udało jej się utrzeć nosa synowej. 

Zmartwiona kobieta
21.05.2024 14:37 "Rodzina ośmieszyła mnie na komunii". Wszystko przez wystawny obiad

Przestrogę dla uczestników pierwszych komunii przekazała nam we wiadomości na Facebooku czytelniczka, pani Janina. "Dla jednych to będzie bzdura, ale ja to mocno przeżyłam" - wyznaje. Wszystko przez nietypowy posiłek, który na życzenie jej syna i synowej był główną atrakcją przyjęcia. "Miałam wrażenie, że wszyscy się na mnie patrzą" - pisze pani Janina.

pierwsza komunia święta
17.05.2024 09:44 Urlop okolicznościowy na komunię? Sprawdź, czy możesz wziąć wolne

Wiele osób może zastanawiać się, czy pierwsza komunia święta może być powodem do skorzystania z urlopu okolicznościowego. Wyjaśniamy, co na ten temat mówią przepisy. 

chłopiec przystępujący do pierwszej komunii świętej
13.05.2024 10:58 Nie kupiła drogiego prezentu na komunię. Rodzina nie chce jej znać

Pierwsza komunia święta jest ważnym wydarzeniem w życiu każdej wierzącej osoby. Do sakramentu przystępuje jednak wiele dzieci, dla których od przeżyć duchowych ważniejsze są kwestie materialne. Taka sytuacja wydarzyła się w rodzinie pani Marleny, która podzieliła się z nami swoją historią. 

Kobieta w kuchni
10.05.2024 13:27 Wnuczka nie idzie do komunii, ale synowa ma inny plan. "Chce wyciągnąć forsę"

Nie ma co ukrywać: okres komunijny wiąże się nie tylko z uroczystościami i przeżyciem duchowym, ale też z wieloma emocjami i stresem. Zwłaszcza dla dziecka i najbliższej rodziny. O nietypowej decyzji swojej synowej opowiedziała nam czytelniczka, pani Ewa. To, jak jej wnuczka ma zamiar świętować pierwszą komunię, wprawiło ją w osłupienie.

Zamyślona kobieta
23.04.2024 16:20 Ma dobrą emeryturę, a na komunię wnuczki wydała 50 zł. Rodzina zdębiała

"Ludzie upadają na głowy, jeżeli chodzi o komunię świętą. Lata mijają, a nikt nie zmądrzał" - pisze pani Monika z Olsztyna. Czytelniczka ostro krytykuje dzisiejszą modę komunijną. Chodzi o przesadnie drogie prezenty, które często stają się ważniejsze od sakramentu. Wspomina, że rok temu odczuła to na własnej skórze.

Kobieta na wakacjach
16.04.2024 12:43 Pojechała do USA zamiast na komunię wnuczki. Synowa śmiertelnie obrażona

Dzień pierwszej komunii jest dla osób wierzących niezwykle ważnym wydarzeniem. Tego dnia organizowane są zazwyczaj wystawne rodzinne przyjęcia, na które nierzadko zjeżdżają się krewni z całego kraju. W rodzinie pani Marii sprawy potoczyły się inaczej. Jej decyzja związana z komunią wnuczki wywołała rozłam wśród najbliższych. 

Sukienki na komunię dla babci
15.04.2024 15:05 Strój komunijny dla dojrzałych. Jak ubrać się na komunię wnuków?

Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne wydarzenie nie tylko w życiu każdego młodego chrześcijanina, ale również jego rodziny. Oczywiście, to mały bohater dnia ma wyglądać najpiękniej, ale rodzice i dziadkowie też nie powinny przynieść wstydu. Jak ubrać się na komunię wnuka lub wnuczki? Sprawdź trendy modowe na 2024 rok! 

Pierwsza komunia święta
08.04.2024 19:13 Spytała, co kupić na komunię. Szwagierka zaskoczyła odpowiedzią

W przeszłości prezenty dla dzieci celebrujących swoją pierwszą komunię były raczej symboliczne. Z biegiem czasu jednak podarunki stają się coraz bardziej okazałe i kosztowne. Dziś już nikogo nie dziwią ani ogromne kwoty przekazywane w kopercie, ani laptopy czy smartfony. Jednak to, co usłyszała pewna matka chrzestna, przechodzi ludzkie wyobrażenie. 

ksiądz
24.04.2023 11:18 Ksiądz podczas pogrzebu zjadł 20 opłatków, a później "wypurfikował". Polacy osłupieli, duchowny miał powód

Jedna z internautek była świadkiem niecodziennej sytuacji. Na jej oczach ksiądz "zjadł na ołtarzu dwadzieścia opłatków". Teraz zapytała innego duchownego, dlaczego tak postąpił.Ksiądz Piotr Jarosiewicz od dawna działa na TikToku i cieszy się tam sporą popularnością wśród internautów. Teraz kapłan odpowiedział na jedno z pytań, dotyczących zachowania innego duchownego podczas mszy świętej.