Silver.Lelum.pl > Z Życia Wzięte

Z Życia Wzięte

Świadectwo szkolne
05.06.2024 13:52 "Córka męczy wnuczka o czerwony pasek. Znalazłam jej własne świadectwo"

Koniec roku szkolnego oznacza wielkie emocje dla uczniów i rodziców. Niestety może to odbić się także i na babciach i dziadkach. Przekonała się o tym pani Iwona. Nasza czytelniczka ostro zareagowała na doniesienia o "czerwonych paskach" w szkołach. Gdy jej córka zaczęła wywierać na syna presję, by poprawił średnią ocen na świadectwie, nie wytrzymała.

Zmartwiona kobieta
04.06.2024 12:08 "Ten nawyk zięcia mnie denerwuje". Zwraca się do niej w dziwny sposób

Z chwilą, gdy w rodzinie pojawia się synowa lub zięć, wiążą się pewne zmiany, które dla wielu osób mogą być bardzo niekomfortowe. Chodzi o zwracanie się per "mamo" i "tato" do teściów. O tym, że ta z pozoru błaha sprawa może być niezwykle irytująca, przekonała się nasza czytelniczka, pani Anna.

przygnębiona kobieta
23.05.2024 15:40 "Wydałam 1500 zł na prezent dla wnusi. Rodzice mnie wyśmiali"

Pierwsza komunia święta bardzo często jest źródłem wielu wydatków dla zaproszonych gości. Jedna z naszych czytelniczek podzieliła się swoją historią, która prawie złamała jej serce. Na szczęście udało jej się utrzeć nosa synowej. 

Zestresowana kobieta
22.05.2024 12:29 "Córka zabrała mnie do Ustki". Wyszło nie tak. "Ale mnie wystawiła"

Rodzinne wyjazdy na wakacje mogą być bardzo stresujące. Przekonała się o tym pani Alina. W reakcji na jeden z artykułów o urlopach nad Bałtykiem opisała w komentarzu historię swojego wyjazdu z córką do Ustki. "Obiecała mi spacery na zachód słońca i codziennie ryby ze smażalni" - pisze. Okazało się, że urlop wyglądał zupełnie inaczej.

Zmartwiona kobieta
21.05.2024 14:37 "Rodzina ośmieszyła mnie na komunii". Wszystko przez wystawny obiad

Przestrogę dla uczestników pierwszych komunii przekazała nam we wiadomości na Facebooku czytelniczka, pani Janina. "Dla jednych to będzie bzdura, ale ja to mocno przeżyłam" - wyznaje. Wszystko przez nietypowy posiłek, który na życzenie jej syna i synowej był główną atrakcją przyjęcia. "Miałam wrażenie, że wszyscy się na mnie patrzą" - pisze pani Janina.

Zmartwiona kobieta
20.05.2024 16:18 "Dzieci dały mi prezent za 6 tys. zł". Teraz ma tylko problem

"Dobrymi chęciami to piekło jest wybrukowane" - pisze w wiadomości do redakcji pani Dorota. "Nie chcę wyjść na niewdzięczną zołzę, ale drogi prezent od dzieci na urodziny to dla mnie prawdziwe skaranie boskie". Dlaczego hojny podarunek okazał się tylko zmartwieniem? Pani Dorota tłumaczy to bardzo dokładnie.

Zmartwiona kobieta
19.05.2024 12:44 "Zabrałam jabłka z kosza za Biedronką". Sąsiadka obraziła się na amen

W Polsce każdego roku marnuje się prawie 4,8 mln ton żywności. Mnóstwo jedzenia, które trafia na śmietnik, wciąż nadaje się do spożycia. Do tej smutnej statystyki nawiązuje wiadomość od naszej czytelniczki. Pani Ania postanowiła uratować owoce, które znalazła w koszu za Biedronką. Nie spodziewała się takiej reakcji swojej znajomej.

Józef Peruga na maturze
18.05.2024 13:08 85-latek z Kalisza napisał maturę. Poruszająca reakcja egzaminatora

Ma 85 lat i właśnie udowadnia, że nigdy nie jest za późno na zmiany i spełnianie marzeń. To pan Józef Peruga, który w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu przystąpił do matury. Ma już za sobą egzaminy z języka polskiego, niemieckiego, matematyki i geografii.

Zmartwiona kobieta
18.05.2024 10:43 Na weselu córki usłyszała "Cudownych rodziców mam". "Córka nie zna prawdy"

Podziękowania dla rodziców to bardzo poruszająca chwila na każdym przyjęciu weselnym. Dla naszej czytelniczki oznaczała jednak coś zupełnie innego. Bolesnym wspomnieniem podzieliła się z nami pani Dorota. Gdy usłyszała "Cudownych rodziców mam", zapłakała, ale nie kryło się za tym wzruszenie.

smutna kobieta
16.05.2024 12:52 "Nie tak wyobrażałam sobie Dzień Matki. Miałam podrapane ręce"

Pani Wiesława jest mamą dwójki dorosłych dzieci. Zbliżający się Dzień Matki sprawił, że wróciła wspomnieniami do ubiegłorocznego święta, które jak sądziła, będzie bardzo smutnym dniem w jej życiu. Jak się okazało, było wręcz odwrotnie i dlatego zdecydowała się podzielić z nami swoją historią. 

Zdenerwowana kobieta
14.05.2024 11:33 Zobaczyła zaproszenie ślubne syna i zamarła. "Chciałam podrzeć na strzępy"

"Płacimy z mężem za to wesele grube pieniądze, a oni nawet tego nie uszanują" - tak pani Katarzyna komentuje pomysł syna i przyszłej synowej na wesele. Zdaniem naszej czytelniczki, "upadli na głowę". Pani Katarzyna ma zamiar postawić ultimatum. Nie wyobraża sobie, by mogła potem spojrzeć w oczy rodzinie i znajomym.

chłopiec przystępujący do pierwszej komunii świętej
13.05.2024 10:58 Nie kupiła drogiego prezentu na komunię. Rodzina nie chce jej znać

Pierwsza komunia święta jest ważnym wydarzeniem w życiu każdej wierzącej osoby. Do sakramentu przystępuje jednak wiele dzieci, dla których od przeżyć duchowych ważniejsze są kwestie materialne. Taka sytuacja wydarzyła się w rodzinie pani Marleny, która podzieliła się z nami swoją historią. 

chłopiec nie chce jeść
11.05.2024 15:00 Nie ugięła się i położyła głodnego wnuka spać. "Córka nie może mi wybaczyć"

Pani Irena ma wnuka, który jest strasznym niejadkiem. Pewnego wieczoru wpadł w złość, że nie chciała mu przygotować posiłku, który sobie wymyślił, co ostatecznie doprowadziło do tego, że chłopiec poszedł spać głodny. Jego mama nie chce jej tego wybaczyć.

Telesfor Wieraszka
08.05.2024 13:07 Tak pożegnali 96-letniego tatę. Niezwykły nekrolog wzrusza do łez

Takie pożegnania na długo zapadają w pamięć. “Cudowne słowa, bo to musiał być cudowny człowiek. Żałuję, że go nie poznałam” - to jeden z komentarzy na temat niezwykłego nekrologu, który ukazał się w codziennej prasie.

Kobieta w tramwaju
07.05.2024 14:05 "Nie ustąpiłam ciężarnej w tramwaju". W pasażerach aż się gotowało

Wyjątkowo niezręczną podróż tramwajem opisała nam pani Marta, nasza czytelniczka. Pani Marta przyznała, że nie ustąpiła miejsca ciężarnej kobiecie. Przez cały czas biła się z myślami, czy powinna to zrobić, czy też nie. Doszła jednak do wniosku, że nie ma takiego obowiązku. Co się właściwie stało?

Kobieta w skromnym pokoju
06.05.2024 14:23 Mąż wynajął na urlop klitkę, aby tanio. "Tak wyglądają wczasy ze skąpcem"

Pani Agata nie tak wyobrażała sobie zbliżające się wakacje. Jak co roku jadą z mężem i znajomymi do popularnej miejscowości nad Bałtykiem. Podczas gdy znajoma para będzie mieszkała w apartamencie rzut beretem od plaży, jej mąż zgotował im - jak pisze pani Agata - "dziadowanie przez dwa tygodnie". Wynajął obskurny pokój daleko od morza, bez klimatyzacji. "Aby tanio" - pisze czytelniczka.

Babcia na zakupach
06.05.2024 10:00 "Zbierałam paragony za zachcianki wnuczki". Synowa nie mogła tego zrozumieć

Wielu osobom dzieciństwo kojarzy się z latem spędzonym w domu dziadków na wsi. Choć czasy się zmieniają, pewne rzeczy pozostają takie same. Tak też było w przypadku pani Aldony, która zaprosiła wnuczkę do siebie i zdecydowała się podzielić tą historią z naszą redakcją.

babcia z wnuczką
01.05.2024 10:34 Tego się nie spodziewała po majówce z wnuczką. "To kłamstwo wciąż boli"

Majówka dla wielu osób jest czasem odpoczynku od codzienności i chwilami spędzonymi w gronie bliskich. Jak się jednak okazuje, nie zawsze rzeczywistość pokrywa się z wcześniejszymi wyobrażeniami. Swoją historią zdecydowała się z nami podzielić pani Czesława, która wyjechała na wczasy z rodziną syna. Po dojechaniu na miejsce nie mogła uwierzyć własnym oczom.

Wesele
29.04.2024 11:03 Synowa nie chce ani jednej butelki na weselu. "Mam płacić za jej fanaberie?"

Pani Anna nie jest zadowolona z planów na nadchodzące wesele jej syna. Okazało się, że - jak pisze pani Anna - "młodzi wydziwiają i chcą wszystko zorganizować pod siebie". Zamierzają urządzić wesele praktycznie bez potraw mięsnych, ale nie to jest najdziwniejsze. Pani Anna zastanawia się, dlaczego w ogóle dokłada się do tych wymysłów.

Babcia z dorosłą wnuczką
28.04.2024 16:08 Rodzinna pamiątka wywołała konflikt. "Czy skrzywdziłam swoją wnuczkę?"

Decyzja pani Elżbiety stała się zarzewiem rodzinnego konfliktu. Chodzi o cenne rodzinne pamiątki. Sądziła, że jej bliscy zrozumieją, dlaczego zdecydowała się tak postąpić, ale najwyraźniej jest w tym osamotniona. Czy rzeczywiście podjęła złą decyzję?

Rodzina wielopokoleniowa
27.04.2024 11:38 "Byłam matką, żoną, koleżanką". Po narodzinach wnuczki wszystko się zmieniło

"Rok temu zostałam babcią. To wspaniały etap życia, ale jednego nie rozumiem" - pisze do nas 56-letnia pani Marzena. Pani Marzena ma wrażenie, że odkąd w rodzinie pojawiła się Hania, wszyscy widzą w niej tylko "babcię". Tak, jakby nagle przestała być mamą, żoną, czy też doświadczoną specjalistką w swojej pracy zawodowej.

Zrozpaczona kobieta
26.04.2024 10:46 "Syn wziął za żonę samolubną dziewuchę". Matka nie chciała dopuścić do ślubu

Ślub zakochanych w sobie osób to z reguły wielkie szczęście dla całej rodziny. Ale czy zawsze? Pani Teresa, która opowiedziała naszej redakcji swoją historię, nie cieszyła się, gdy syn ogłosił swoje zaręczyny. Podczas ślubu i wesela nawet nie próbowała udawać, że jej zdaniem przyszła synowa jest odpowiednią partnerką dla jej Antosia.

zły meżczyzna, załamana kobieta w brudnej łazience
24.04.2024 16:27 Pozwolił synowi z rodziną mieszkać w jego domu. To niepojęte, co zrobiła synowa!

56-letni mężczyzna ujawnił w sieci, że musi mieszkać ze swoim dorosłym synem i jego rodziną. Może nie miałby ku temu nic przeciwko, gdyby nie jedna cecha jego synowej. To, co zrobiła, posunęło go do ostateczności. Czy na pewno dobrze zrobił, grożąc jej, że wyrzuci ją z domu?

Smutna kobieta
23.04.2024 09:44 Mąż po sanatorium przypadkiem wysłał SMS-a. "To rozbiło mi małżeństwo"

Wyjazd do sanatorium zazwyczaj wynika z powodów zdrowotnych, ale nie da się ukryć, że dla wielu osób liczą się też kwestie towarzyskie. W internecie nie brak niebywałych historii na temat tego, co dzieje się za zamkniętymi drzewami pokojów w hotelach. Pewna kobieta podzieliła się historią rozpadu małżeństwa, do czego przyczynił się wyjazd do sanatorium.

Kobieta z kotem
18.04.2024 14:10 Synowa kazała jej pozbyć się kota. "Nie wiedziałam, że jest do tego zdolna"

Podobno o człowieku najwięcej mówi jego stosunek do istot słabszych. Jeżeli w istocie tak jest, to 68-letnia pani Teresa dowiedziała się wiele na temat swojej synowej, Patrycji. To wszystko wydarzyło się dwa lata temu, a pani Teresa do dziś nie może uwierzyć, że na świecie są tacy ludzie.

Kobieta na wakacjach
16.04.2024 12:43 Pojechała do USA zamiast na komunię wnuczki. Synowa śmiertelnie obrażona

Dzień pierwszej komunii jest dla osób wierzących niezwykle ważnym wydarzeniem. Tego dnia organizowane są zazwyczaj wystawne rodzinne przyjęcia, na które nierzadko zjeżdżają się krewni z całego kraju. W rodzinie pani Marii sprawy potoczyły się inaczej. Jej decyzja związana z komunią wnuczki wywołała rozłam wśród najbliższych. 

Kobieta podczas chrztu
14.04.2024 16:41 "Nie chcę, by wnuczka była ochrzczona". Dla zięcia to było jak zniewaga

"Moja córka była ochrzczona jako nastolatka. Zrobiła to świadomie na własne życzenie" - pisze pani Elżbieta z Wrocławia. 56-latka tym bardziej dziwi się, że teraz losy w rodzinie się odwróciły. Jej córka, która niedawno sama została mamą, chce ochrzcić swoją 5-miesięczną Maję. "Powiedziałam, co o tym myślę, i takiej reakcji się nie spodziewałam" - podkreśla pani Elżbieta.

Smutna kobieta
12.04.2024 15:42 Próbowała być dobrą teściową. Synowe nie dały jej szansy

Relacje między teściowymi a synowymi są obiektem przeróżnych dramatycznych historii. Niektóre kobiety bardzo starają się, by ich relacja z wybrankami synów była daleka od stereotypowej, ale to wymaga chęci z obu stron. Pani Zofia zdecydowała się podzielić swoją historią w sieci, licząc na wsparcie i zrozumienie innych kobiet w podobnej sytuacji. 

  • 1
  • 2