Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Pojechali nad Bałtyk, trafili na izolację. 40 seniorów utknęło w ośrodku
Łukasz Jadaś
Łukasz Jadaś 17.06.2024 13:01

Pojechali nad Bałtyk, trafili na izolację. 40 seniorów utknęło w ośrodku

Kobieta w pokoju
Fot. ilustracyjne / Marek BAZAK/East News

Ponad 40 osób trafiło pod obserwację lekarzy w popularnym kurorcie nad Bałtykiem. Grupa seniorów prawdopodobnie padła ofiarą masowego zatrucia pokarmowego. Do zdarzenia doszło w ośrodku wypoczynkowym w nadmorskiej Pogorzelicy w Zachodniopomorskiem.

Masowe zatrucie w ośrodku nad Bałtykiem

O sprawie poinformował portal RMF FM. Seniorzy przebywający w Pogorzelicy w tym samym ośrodku zaczęli skarżyć się na przykre dolegliwości. To m.in. wysoka gorączka oraz wymioty. 

Objawy wykryto również u części osób z personelu ośrodka. Na miejscu interweniował sanepid. Trwają badania posiłków, które były spożywane w ośrodku.

To polskie "miasteczko aniołów". Seniorzy jeżdżą tam po ciszę i sielskie widoki W PRL mówiono o niej "maseczka królewska". Wygładza zmarszczki twarzy i szyi

Seniorzy trafili na izolację w Pogorzelicy

Nikt nie został hospitalizowany, ale i tak dla seniorów nie będzie to miły wypoczynek. Sanepid nakazał ofiarom zatrucia izolację w pokojach w ośrodku.

Jak informuje reporterka RMF FM, spożywane przez wczasowiczów posiłki zostały zabezpieczone i zostaną zbadane w laboratorium. Wyniki będą znane w środę.

Pogorzelica jest często wybierana przez seniorów

Pogorzelica to znana miejscowość wypoczynkowa w województwie zachodniopomorskim. To spokojne i lubiane przez seniorów miejsce na letni wypoczynek.

Projekt bez nazwy - 2024-06-17T125459.875.jpg
Fot. Jar.ciurus/Wikimedia Commons/Pogorzelica

Mieszka tu niespełna 200 mieszkańców, ale co roku odwiedzana jest przez tysiące turystów.

Znajdziemy tam m.in. ośrodek sanatoryjny, piaszczystą plażę wyróżnioną niegdyś odznaczeniem Błękitnej Flagi, a miejscowość przecinają szlaki turystyczne.