Silver.Lelum.pl > Aktywność Silversa > Te kultowe filmy poprawią ci nastrój. Można oglądać je dziesiątki razy
Sara Karmańska
Sara Karmańska 07.04.2024 18:28

Te kultowe filmy poprawią ci nastrój. Można oglądać je dziesiątki razy

Poszukiwany poszukiwana
Fot. "Poszukiwany, poszukiwana"/Canva/Prostock-Studio

W natłoku codziennych obowiązków i związanego z tym stresu bywa, że potrzebujemy chwili dla siebie. Wówczas wiele osób lubi zasiąść przed telewizorem i coś obejrzeć. Jednak w obecnym natłoku platform streamingowych i dostępu do tak wielu źródeł legalnej rozrywki zdarza się, że więcej czasu niż na samym filmie, spędzamy na jego wybieraniu. Przychodzimy z pomocą – poniżej znajdziecie kilkanaście propozycji filmów, które poprawią wam humor, a w dodatku nie będziecie musieli zapłacić za nie nawet złotówki. 

Filmy komediowe na poprawę humoru

Na platformach streamingowych nie brak produkcji, które użytkownicy mogą obejrzeć całkiem za darmo. Jeśli wiemy, gdzie szukać, można odkryć niejedną perełkę kinematografii: chodzi zarówno o znane klasyki kina, jak i nowsze produkcje filmowe. Oferta jest niezwykle bogata i nie trzeba wydawać pieniędzy, by zrelaksować się przed telewizorem czy laptopem.

Na jednej z bezpłatnych platform znajdziemy np. film Ernsta Lubitscha "Być albo nie być" rozgrywający się w realiach okupowanej Warszawy. W internecie całkowicie legalnie dostępne są też np. “Nic śmiesznego” z Cezarym Pazurą, "Chłopaki nie płaczą" w reżyserii Olafa Lubaszenko czy serię "Vabank"w reżyserii Juliusza Machulskiego

Kontakt z naturą poprawia zdrowie. Wyniki badań nie kłamią Tańsze bilety dla emerytów. Podróżowanie zaczyna się po 60-tce

Aby poprawić humor, wróć do filmów z czasów młodości

Powroty do popkultury znanej z czasów dzieciństwa dla wielu osób stanowią bezpieczną przystań. Nic zatem dziwnego, że tak wiele osób w trudnych chwilach lubi wracać do animacji Disneya czy innych produkcji znanych z dawnych lat. Ich dodatkowym plusem jest to, że są przystępne dla całej rodziny, dzięki czemu można bez zastanowienia sięgnąć po nie także w towarzystwie młodszych domowników.

Także na tym polu darmowe wersje serwisów streamingowych nie zostawiają swoich użytkowników na lodzie. Wśród produkcji, które świetnie sprawdzą się w roli poprawiacza humoru całej rodziny, znajdują się między innymi takie filmy jak “Podróż za jeden uśmiech”,  Szatan z VII klasy” czy ”Akademia pana Kleksa”. Wszystkie znajdziemy w internecie w legalnych źródłach za darmo.

“Podróż za jeden uśmiech”, reż. Stanisław Jędryka.png
Fot. “Podróż za jeden uśmiech”, reż. Stanisław Jędryka, kadr z filmu

 

ZOBACZ TEŻ: Kariera Heleny Majdaniec była pasmem nieszczęść. Przeszła najgorsze

Kultowe polskie filmy za darmo

W ostatniej kategorii mamy dla was kilka perełek, które można obejrzeć całkiem za darmo w sieci. Bezpłatnie można obejrzeć w internecie film “Giuseppe w Warszawie” w reżyserii Stanisława Lenartowicza, w którym wystąpiła między innymi Elżbieta Czyżewska i Zbigniew Cybulski. Dostępne są również tak kultowe komedie jak “Poszukiwany, poszukiwana” w reżyserii Stanisława Barei czy “Sami swoi”

Produkcją, która wydaje się idealną propozycją na poprawę humoru jest także dostępny bezpłatnie w internecie film “Małżeństwo z rozsądku”, czyli musical Stanisława Barei z Elżbietą Czyżewską i Danielem Olbrychskim.

W serwisach streamingowych znajdziemy także “Zezowate szczęście” z Bogumiłem Kobielą w reżyserii Andrzeja Munka czy “Ewa chce spać” w reżyserii Tadeusza Chmielewskiego. Na wielu bezpłatnych platformach wideo możemy zobaczyć film z 1934 roku pod tytułem “Czy Lucyna to dziewczyna?”, w którym występują takie polskie gwiazdy jak Jadwiga Smosarska czy Eugeniusz Bodo

“Poszukiwany, poszukiwana”, fot. “Poszukiwany, poszukiwana”, reż. Stanisław Bareja, kadr  z filmu.png
Fot. “Poszukiwany, poszukiwana”, reż. Stanisław Bareja, kadr z filmu