Silver.Lelum.pl > Aktywność Silversa > Tańsze bilety dla emerytów. Podróżowanie zaczyna się po 60-tce
Kamil  Świętek
Kamil Świętek 04.04.2024 09:03

Tańsze bilety dla emerytów. Podróżowanie zaczyna się po 60-tce

Bilety podróżne; mężczyzna z walizką
Fot. Canva/FluxFactory, Getty Images Signature

Jakże wiele mówi się o tym, że druga połowa życia wcale nie musi być gorsza od pierwszej. Nie inaczej jest z podróżami. Tym sprzyja długowieczność. Czy wiedzieliście, że emeryci po 60 roku życia są objęci dodatkowymi zniżkami?

Emerycie, pora na podróże

Emerytura to nie tylko świadczenie pieniężne, przysługujące nam po wielu latach pracy. Dla kobiet po 60 roku życia i mężczyzn po 65-tce mamy pozytywne wieści. Na emeryturze, w końcu będziecie mogli podróżować za grosze!

Jak to możliwe? Wszystko dzięki Ogólnopolskiej Karcie Seniora. Wniosek o wspomniany dokument można złożyć w urzędzie gminy, czy miasta w miejscu zamieszkania. Dlaczego warto posiadać taki dokument? Dzięki Ogólnopolskiej Karcie Emeryta osoby po 60 roku życia będą mogły skorzystać z ogromnej ilości zniżek na bilety. O jakich z nich mowa?

Bilety 4.png
Fot. Canva/RossHelen
Jak spalić świąteczne kalorie? Możesz to zrobić w każdym wieku! 50-tka to dobry wiek na debiut z jogą. Jak zacząć?

Znów poczuj się jak w liceum

Seniorze, pora znów poczuć się jak w liceum. Dzięki Ogólnopolskiej Karcie Emeryta możesz podróżować pociągami aż 30% taniej. Ponadto 2 razy do roku możesz skorzystać z 37% zniżki na bilety na pociągi osobowe (również pośpieszne i ekspresowe) w drugiej klasie. Aż żal nie wykorzystać tego na podczas wakacyjnego wyjazdu, nieprawdaż?

To jeszcze nic. Władze wielu miast oferują również zniżki na przejazdy komunikacją miejską dla osób po 60 roku życia. Niektóre z miast oferują nawet darmowe przejazdy dla emerytów. Z kolei 50% zniżki możecie uzyskać na… wyrobienie paszportu. Nic, tylko podróżować!

ZOBACZ TAKŻE: Zwiedź całe Pomorze za 10 zł. Wyjątkowa promocja dla emerytów

Tak tanich biletów na pewno nie pamiętasz

To jeszcze nie wszystko. 20% zniżki możecie uzyskać na przeloty samolotami. Przy okazji przelotów pamiętajcie o tym, że w wielu placówkach kultury możecie uzyskać nawet do 60% zniżki na bilety wstępu. Przed wami otworem stoją chociażby galerie sztuki, ogrody botaniczne, czy skanseny.

Jak Polska długa i szeroka, tak nastawiona na seniorów. Po kolejne zniżki warto udać się na wydarzenia sportowe lub do placówek sportowo-rekreacyjnych. Często bilety wstępu są tam znacznie przecenione, a kryte pływalnie i siłownie organizują często specjalne eventy skierowane pod seniorów po 60 roku życia. Oczywiście bilety wstępu są… przecenione.

No dobrze, ale nie samym sportem i wyjazdami człowiek żyje, prawda? Spokojnie – jeśli wasza emerytura wynosi mniej niż 50% kwoty przeciętnego wynagrodzenia, wówczas będziecie mogli zostać całkowicie zwolnieni z opłat abonamentu RTV. Jak widzicie, druga połowa życia nie musi być nudna. Z takimi promocjami na bilety, aż żal siedzieć w domu. Pakujcie plecak i korzystajcie z pogody – całe życie przed wami!

Bilety 3.png
Fot. Canva/Iurii Maksymiv, Getty Images