Silver.Lelum.pl > Pielęgnacja i uroda > Ten produkt polecam każdemu. Czyni cuda z włosami
Sylwia  Kropiewnicka
Sylwia Kropiewnicka 13.06.2024 14:26

Ten produkt polecam każdemu. Czyni cuda z włosami

Olejowanie włosów
fot. canva (cottonbro studio)

Zawsze miałam dość długie i lśniące włosy. Jednak z wiekiem moim pasmom zaczęło brakować blasku. Bezskutecznie spróbowałam różnych sposobów, aż odkryłam ten produkt. Działa cuda! Od teraz polecam go każdej koleżance. 

Przetestowałam ten patent z ciekawości. Teraz mam włosy, jak tafla wody

Byłam szczerze załamana kondycją swoich włosów. Jako młoda dziewczyna cieszyłam się błyszczącymi pasmami i nie musiałam szczególnie nic robić. Jednak po menopauzie moje włosy zrobiły się strasznie przesuszone. Zazwyczaj swoje włosy układałam w ciasny kok, przez co osłabiły się jeszcze bardziej i zaczęły wypadać szczególnie przy twarzy. Nie wyobrażałam sobie siebie w nowej fryzurze, zmiana wizerunku była jednak konieczna.  

Fryzjerka doradziła mi, żebym ścięła zniszczone pasma. Skończyło się na tym, że ja, która zazwyczaj miała włosy do połowy pleców, teraz mogłam się cieszyć, że udało się je uratować do długości sięgającej za uszy. 

W Indiach piją to codziennie. Kosztuje grosze i pomaga schudnąć Po co farba, jak są orzechy? Dzięki nim pozbędziesz się siwych włosów

Córka poleciła mi ten produkt. Słowo daje, odmienił moje włosy

Profesjonalne produkty do włosów najlepszych (i najdroższych) marek poważnie nadszarpnęły mój budżet. Kiedy dodamy do tego jeszcze zabiegi w salonie fryzjerski, którym się poddałam, okazało się że moje oszczędności szybko zaczęły topnieć, a efektów jak nie było, tak nie było.

Pewnego dnia odwiedziła mnie córka. Nicola tak zaskoczyła mnie swoją metamorfozą. Po swoim ojcu odziedziczyła burzę loków. Włosy prostowała rzadko, bardzo się bowiem przy tym puszyły i niszczyły. Tym bardziej byłam zaskoczona, że ma pasma jak tafla wody. I na dodatek nie były zniszczone! 

Mamo, musisz zacząć olejować włosy - zdradziła mi swój sposób córka. 

Nicola dodała, że ona najczęściej używa w tym celu oleju kokosowego, jednak lniany czy oliwa z oliwek sprawdzą się równie dobrze. Postanowiłam spróbować! 

Dzięki tej metodzie cieszę się pasmami, jak tafla wody

Córka podpowiedziała mi, jak poprawnie olejować włosy. Robię to już od dłuższego czasu i jestem zachwycona efektami, mogę się więc podzielić moją tajemną wiedzą. Po pierwsze, włosy najlepiej jest olejować na noc. Musisz jednak zadbać o to, aby były wysuszone. Bardzo ważne jest to, aby nie były pokryte sebum bądź lakierem do włosów. Inaczej zabieg nie będzie tak skuteczny. 

Kiedy już wiesz, że twoje włosy są dobrze przygotowane do zabiegu, zacznij proces. Rozcieraj w dłoniach kilka kropel oleju i starannie nakładaj je na swoje pasma. Ważne jest to, że preparat powinien dokładnie pokryć włosy tak, aby w dotyku były wilgotne, ale też nie może po nich spływać. Aby tak przygotowane włosy nie przeszkadzały ci podczas snu, możesz przykryć je satynowym materiałem. 

Efekty będą niesamowite, jeśli poprawnie zmyjesz olej ze swoich włosów. Pamiętaj, aby najpierw wykonać emulgację oleju przy użyciu naturalnej odżywki do włosów. Inaczej ciężko będzie ci zmyć preparat ze swoich pasm. Olejowanie włosów na noc warto wykonywać najlepiej dwa razy w tygodniu. Efekty będą niesamowite!