Silver.Lelum.pl > Pielęgnacja i uroda > To mój patent na rzęsy. Kosztuje grosze, a odmienia spojrzenia
Julia Bogucka
Julia Bogucka 25.02.2024 16:12

To mój patent na rzęsy. Kosztuje grosze, a odmienia spojrzenia

Rzęsy
Fot. CanvaPro

Rzęsy są pewnego rodzaju wizytówką i jedną z pierwszych rzeczy, na które zwracamy uwagę w wyglądzie drugiej osoby. W końcu z początku skupiamy się na twarzy i oczach naszego rozmówcy. Dlatego jest to ważne, aby odpowiednio o nie zadbać i wprowadzić do swojej pielęgnacji środki o zbawiennym działaniu. Czy musi to być drogie? Absolutnie nie. Dowiedzcie się, jak możecie wydłużyć i zagęścić swoje rzęsy.

Rzęsy - krótka charakterystyka

Rzęsy stały się niezaprzeczalnym symbolem kobiecości, choć ich naturalna rola jest nieco inna. Rzęsy to włosy wyrastające z naszych powiek, których główną funkcją jest ochrona oczu przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki nim unikamy przedostawania się do środka różnego rodzaju zanieczyszczeń takich jak piasek, pył lub drobne owady. Dodatkowo mogą zapobiegać nadmiernej ekspozycji siatkówki na promienie słoneczne, stanowiąc pewnego rodzaju parasol ochronny.

Dziś jednak rzęsy służą nam również jako ozdoba. Piękne, długie i gęste włoski spotykają się z dużym uznaniem. Nie bez powodu stosujemy również sztuczne metody na zwiększenie ich objętości. Nie każdy może się pochwalić naturalnym ciemnym wachlarzem okalającym oko, ale istnieje kilka metod, dzięki którym możemy poprawić ich wygląd. Co więcej, nie musimy wydawać na to fortuny.

Rzęsy 2.jpg
Fot. Canva
Odmładzająca maska na twarz z produktów, które masz w kuchni Skóra sucha, czy odwodniona? Wiemy, jak pozbyć się szarości i zmarszczek

Jak zadbać o rzęsy?

Warto zainteresować się sposobami na naturalną pielęgnację rzęs, dzięki którym przyciągniemy uwagę każdej mijającej nas osoby. Może to być równocześnie dobry sposób na relaks. Chociaż trudno w to uwierzyć, nic na szybko nie odejmuje lat, jak piękne rzęsy.

Jednym z pomysłów może być okład z zielonej herbaty, który odżywi nasze rzęsy i będzie stymulował ich wzrost. Przy okazji można zapewnić powiekom delikatny masaż, który dodatkowo odmłodzi wygląd naszej twarzy

Możemy również rozważyć wykonanie żelu z siemienia lnianego, który ma zbawienny wpływ na porost włosów. Wystarczy zagotować dwie łyżki nasion ze szklanką wody i doprowadzić do wytworzenia się zawiesistej konsystencji. Taki kisiel można wypić, dzięki czemu zadziała zarówno na włosy na głowie, jak i na brwi i rzęsy. Innym sposobem jest rozprowadzenie go po rzęsach za pomocą czystej szczoteczki.

Ten trik odmieni twoje rzęsy

Jednym z kluczowych składników, który powinniśmy włączyć do naszej pielęgnacji, jeśli chcemy zagęścić i wydłużyć nasze rzęsy, jest olejek rycynowy. Ta substancja zdziała cuda również w pielęgnacji włosów, paznokci i skóry, a to wszystko spowodowane jest dużą zawartością wielu różnorodnych składników odżywczych. Olej rycynowy przyciemni nasze rzęsy, wpłynie również na ich pogrubienie i zagęszczenie. Należy nakładać go patyczkiem kosmetycznym lub czystą szczoteczką.

Warto zwrócić szczególną uwagę na olej rycynowy i rozważyć wykorzystanie go również w innych celach. Udowodniono również jego zbawienny wpływ na układ trawienny. Może pobudzać perystaltykę jelit oraz działać kojąco w przypadku zatruć pokarmowych. Dodatkowo zawiera dużą ilość kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6.

Jak widzicie, zadbanie o piękne rzęsy wcale nie jest tak trudne i kosztowne, jak mogłoby się wydawać. Jeśli zatem chcecie szybko odjąć sobie nieco lat albo zszokować wszystkich na przyjęciu młodym, ciągle oszałamiającym wyglądem twarzy, wiecie już, co powinnyście zrobić.

Rzęsy 3.jpg
Fot. Canva
Tagi: zdrowie