Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > W "Milionerach" wiek to nie przeszkoda. 89-latka zadziwiła wszystkich
Łukasz Jadaś
Łukasz Jadaś 13.03.2024 15:32

W "Milionerach" wiek to nie przeszkoda. 89-latka zadziwiła wszystkich

Zwyciężczyni Milionerów
Fot. Teletica

Wszyscy nadal są pod wrażeniem ostatniego odcinka "Milionerów". Mateusz Żaboklicki z Warszawy w brawurowym stylu odpowiedział bezbłędnie na wszystkie pytania i został kolejnym lauratem teleturnieju Huberta Urbańskiego. "Milionerzy" to szansa na duże pieniądze dla wszystkich, a historia 89-latki udowadnia, że wiek to przewaga, a nie przeszkoda.

Ile osób wygrało "Milionerów"?

"Milionerów" w Polsce można oglądać w telewizji TVN już 25 lat. Do tej pory tylko sześć osób zdobyło główną nagrodę. To Krzysztof Wójcik, Maria Romanek, Katarzyna Kant-Wysocka, Jacek Iwaszko, Tomasz Orzechowski oraz najnowszy "milioner" - Mateusz Żaboklicki.

KAPIF_1000pix_K844866F.jpg
Fot. KAPiF

Program emitowany jest na całym świecie, a wyjątkową rekordzistką jest uczestniczka, która o nagrodę walczyła w 2021 roku. Bez problemu odpowiedziała na każde z trudnych pytań. Po programie stwierdziła, że swój sukces zawdzięcza czytaniu wielu książek. Kim jest kobieta, która zaskoczyła widzów?

„Starość jest straszliwa” Teresa Lipowska o „ograniczeniach” Katarzyna Dowbor nie narzeka na emeryturę. "Na taką zasłużyłam"

Najstarsza zwyciężczyni "Milionerów" na świecie

Inés Trejos, 89-latka, brała udział w "Milionerach" emitowanych w Kostaryce. Przez większość życia była dziennikarką. Uporała się z piętnastoma pytaniami bez najmniejszego problemu i została najstarszą zwyciężczynią "Milionerów" na świecie. Inés Trejos wygrała 30 milionów jenów, co stanowi równowartość ok. 200 tys. zł.

ines43.jpg
Fot. Teletelica

Finałowe pytanie za główną nagrodę brzmiało: „Oddał życie za wolność Kostaryki”. Na czyim grobie można przeczytać takie epitafium?". Chodziło o Marcelina Garcíę Flamenco, a był to kostarykański rewolucjonista. Po programie Inés Trejos zdradziła, że wygraną przeznaczy na wzruszający cel.

Miliony na podróż dookoła świata

Najstarsza zwyciężczyni "Milionerów" na świecie szybko ujawniła, że doskonale wie, na co przeznaczy główną nagrodę. Okazało się, że wszystkie jej wnuki przeprowadziły się za granicę. Mieszkają w Stanach Zjednoczonych, Tajlandii i Anglii. Milionerka zechciała wybrać się w podróż po świecie, by odwiedzić każdego z nich.

Jaką radę ma Inés Trejos dla innych uczestników "Milionerów"? Przede wszystkim poleca czytać dużo książek. "Zawsze czytałam dla przyjemności. Dla przyjemności uczenia się" - powiedziała po programie. Druga rada wynika zaś bezpośrednio z pierwszej. "Nie denerwowałam się. To tak jak na egzaminie. Jeżeli wierzysz, że jesteś przygotowana, to nie ma powodu, by sie bać".