Silver.Lelum.pl > Pielęgnacja i uroda > Zatrzymaj czas w 4 krokach. Ta metoda odmłodzi każdego nawet po 50-tce
Kamil  Świętek
Kamil Świętek 17.03.2024 16:51

Zatrzymaj czas w 4 krokach. Ta metoda odmłodzi każdego nawet po 50-tce

Kobieta masująca twarz; serum
Fot. Canva/pixelshot; Canva/Fadewi, Fadewi

Kto powiedział, że po 50-tce musisz przyzwyczaić się do zmarszczek? To totalna bzdura. Wystarczy, że poznasz te cztery kroki i wprowadzisz je w życie, a zatrzymasz czas i odmłodzisz się co najmniej o dekadę. Niemożliwe? Koniecznie przetestuj te metody na własnej skórze.

Dbanie o cerę dojrzałą nie musi kosztować kroci

Przyjęło się, że aby dbać o cerę dojrzałą, należy stosować drogie kremy przeciwzmarszczkowe, które mają nadać jej blask i witalność. Bądźmy szczerzy, niektórych procesów starzenia się zwyczajnie nie oszukamy, a obietnice marketingowe producentów możemy włożyć między bajki.

Co więc zrobić, aby nie tylko czuć, ale również wyglądać młodo przez lata? Kluczem są tutaj 4 kroki: oczyszczanie, odżywienie, ochrona, oraz pielęgnacja. Poniżej przedstawimy wam każdy z tych kroków, dzięki czemu w raptem kilka tygodni odmienicie się nie do poznania.

Cera 2.png
Fot. Canva/Goodshoot, Photo Images
Zmora nie tylko nastolatków. Oto jak dbać o trądzikową cerę po 50-tce Dba o zdrowie i dojrzałą urodę, a kosztuje grosze. Po 50-tce to podstawa

Oczyszczanie i odżywienie to podstawa

Każda skóra powinna być odpowiednio i regularnie oczyszczana. Na nic zdadzą się tutaj specjalistyczne kremy przeciwzmarszczkowe, jeśli wasza skóra nie będzie miała zrównoważonego pH, a wasze pory będą zatkane.

Dlatego też stosujcie regularnie produkty do głębokiego oczyszczania skóry, takie jak pianki, czy emulsje, które pozwolą wam pozbyć się resztek produktów kosmetycznych ze skóry i przygotują ją do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Gdy nasza skóra twarzy jest już czysta, pora ją odpowiednio odżywić. Warto zastosować serum z witaminą C, gdyż witamina ta uznawana jest za witaminę młodości.

ZOBACZ TAKŻE: Redukuje cellulit, ujędrnia i uelastycznia. Kosztuje tylko 20 zł

Ochroń ją i pielęgnuj. Twoja cera na to zasługuje

Po zabiegach oczyszczania i odżywiania pora zadbać o ochronę skóry. Stosujcie regularnie kremy z filtrem SPF. Te w połączeniu z serum z witaminą C zabezpieczą waszą skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV, zredukują przebarwienia i pozwolą na zachowanie młodego wyglądu na dłużej.

Wieczorem pamiętajcie także o dodatkowej pielęgnacji. Pozwólcie sobie na szczyptę relaksu podczas masażu twarzy. Ten prosty zabieg, który możecie wykonać samodzielnie, doskonale odżywi waszą skórę i pobudzi nie tylko i ją, ale również was do działania (z rana) lub ukoi wasze nerwy wieczorem.

Jak widzicie, dbanie o piękną skórę nawet po 50-tce nie musi być trudne. Wystarczy raptem kilkanaście minut dziennie, aby odczuć, a przede wszystkim zobaczyć znaczną różnicę. Podejmujecie wyzwanie?

Źródło: poradnikzdrowie.pl

Cera 3.png
Fot. Canva/Candy Box Images