Silver.Lelum.pl > Pielęgnacja i uroda > Działa jak żelazko na zmarszczki. W PRL-u ten patent znał każdy
Kamil  Świętek
Kamil Świętek 06.03.2024 15:44

Działa jak żelazko na zmarszczki. W PRL-u ten patent znał każdy

Kobieta, zmarszczki
Fot. Canva/Rido; Canva/SHVETS production, Pexels

Zanim jeszcze przemysł kosmetyczny oferował ogrom produktów na wszystkie dolegliwości, z niedoskonałościami urody radziliśmy sobie w inny sposób. W PRL-u, chociaż nikt nie słyszał o kremach przeciwzmarszczkowych, patent ten znał niemalże każdy. Pamiętacie jeszcze, jak radziliśmy sobie wówczas ze zmarszczkami?

Ten produkt podbił serca milionów

O tym niezwykłym produkcie zwykło się mawiać „relikt przeszłości”. Tymczasem wspomniany kosmetyk ponownie wraca do łask. Uwielbiany przez miliony w okresie PRL-u był remedium na wszelkie niedoskonałości urody i nie tylko.

Stosowaliśmy go zarówno w celach leczniczych, jak i pielęgnacyjnych. Flakonik z tym środkiem znajdował się niemalże w każdym domu, a niewiarygodna skuteczność sprawiała, że na zagraniczne receptury nikt nawet nie chciał spoglądać. Czy wiecie, o jakim kosmetyku mowa?

Zmarszczki 2.png
Fot. Canva/Rido
Umyj włosy w ten sposób i odczuj różnicę. Po 50-tce to niezbędne Po 50-tce postaw na modny minimalizm. Koleżanki oniemieją

Woda brzozowa to był prawdziwy hit

Wspomnianym kosmetykiem była woda brzozowa. Jej właściwości doceniły miliony. Ceniono ją za regulację produkcji serum, dzięki czemu doskonale sprawdzała się przy pielęgnacji włosów z tendencją do przetłuszczania. Woda brzozowa redukowała także łupież i odżywiała cebulki włosów.

Nic jednak nie przebije jej głównego zastosowania. Woda brzozowa była panaceum na wszelkie dolegliwości skórne. Pomagała na trądzik, przetłuszczającą się skórę, a nawet niwelowała zmarszczki.

Zapomnij o zmarszczkach z wodą brzozową

Jeśli chcecie przypomnieć sobie, jak skutecznym środkiem była woda brzozowa, stosujcie ją zamiast innych produktów do oczyszczania skóry. Wodę brzozową można stosować tak samo, jak tonik, przy użyciu wacika, lub płatka higienicznego.

Korzystając ze zbawiennych właściwości wody brzozowej, w mgnieniu oka zobaczycie różnice. W końcu z jej stosowania zadowolonych było miliony kobiet w czasach PRL-u, a to najlepsza z możliwych reklam tego typu środków.

Zmarszczki 3.png
Fot. Canva/Rido