Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Zjadł obiad u Ojca Rydzyka. Gdy zobaczył rachunek, zaniemówił
Kamil  Świętek
Kamil Świętek 28.02.2024 11:46

Zjadł obiad u Ojca Rydzyka. Gdy zobaczył rachunek, zaniemówił

Obiad u Ojca Rydzyka
Fot. KAPif; CanvaPro

Ojciec Tadeusz Rydzyk od lat wzbudza silne zainteresowanie. Nie wynika ono jedynie z prowadzonego przez niego Radio Maryja, czy Telewizji Trwam. Nie mniejsze poruszenie wzbudziło jego „Bistro”, a konkretyzując, ceny za posiłki. Ile kosztuje obiad u Ojca Rydzyka? Pewien mężczyzna postanowił to sprawdzić.

Bistro Ojca Rydzyka szokuje cenami

Bistro u Ojca Rydzyka od lat zbudza silne zainteresowanie, nie tylko ze względu na lokalizację, czy atmosferę. Restauracja serwuje domowe posiłki, które z pewnością wpisują się w gusta smakowe wielu Polaków.

Wspomniane bistro, zlokalizowane przy ulicy Starotoruńskiej w Toruniu zostało utworzone z myślą o pielgrzymach i sfinansowane z funduszy fundacji Lux Veritatis, należącej do Ojca Tadeusza Rydzyka.

Wiele osób zastanawia się jednak, ile kosztuje obiad u Ojca Rydzyka? Czy podejrzenia odnośnie do tego, że będzie tak samo drogo, jak w restauracjach Magdy Gessler, czy Kuby Wojewódzkiego są słuszne? Gdy reporter „Super Expresu” otrzymał rachunek, był w niemałym szoku.

Obiad u Ojca Rydzyka 2.png
Fot. CanvaPro
Beata Tyszkiewicz usłyszała diagnozę. Jej reakcja zaskoczyła Gabriela Kownacka walczyła do końca. „Miała klasę. Była piękna”

Gdy zobaczył rachunek, zaniemówił

Reporter „Super Expresu” postanowił zamówić kilka potraw, w celu sprawdzenia smaku i przekroju cenowego. Postawił na klasykę gatunku. Po kilkunastu minutach od złożenia zamówienia, na jego stole pojawiły się flaczki, fasolka po bretońsku, naleśnik z surówkami oraz zupa pomidorowa z makaronem. Ile za to wszystko zapłacił?

Warto zaznaczyć, że obiady u Ojca Rydzyka postrzegane są jako niedrogie i smaczne. Czy jednak tak jest w rzeczywistości? Smak potraw nie wzbudził w dziennikarzu najmniejszych podejrzeń. Był jak najbardziej w porządku, ale ta cena? Po otrzymaniu rachunku mężczyzna zaniemówił.

ZOBACZ TAKŻE: Nie popełniaj tych błędów w żywieniu. Jeden składnik jest koszmarny

Ile kosztuje obiad u Ojca Rydzyka?

Jak sądzicie, czy obiady u Ojca Rydzyka są jednymi z droższych w okolicy? Okazuje się… że nie.

W innych restauracjach za taki zestaw dań zapłaciłbym co najmniej 20 zł więcej – krótko podsumował reporter.

Ku wielkiemu zdziwieniu, mężczyzna ujrzał na rachunku jedynie 64 zł, z czego najdroższą potrawą był naleśnik z warzywami (24 zł), a najtańszą pomidorowa z makaronem (10 zł). Nastawił się na znanie wyższy rachunek. Najwidoczniej nie zawsze znane nazwisko musi iść w parze z wysokimi cenami.