Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Został proboszczem, ma śliczną żonę i troje dzieci. Ludzie go uwielbiają
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 05.12.2023 13:29

Został proboszczem, ma śliczną żonę i troje dzieci. Ludzie go uwielbiają

proboszcz, żona
Proboszcz ma żonę i 3 dzieci. Fot. instagram.com/rallypriest

Proboszcz z parafii w Białej udowadnia, że życie duchownego nie musi wiązać się ze ściśle ustalonymi i z góry narzuconymi przepisami Kościoła katolickiego. Swoją codzienność kapłan spędza nie tylko w świątyni — mimo pełnionej funkcji jest jednocześnie mężem oraz ojcem trójki dzieci. Oprócz tego uwielbia grę na perkusji i szybką jazdę sportowymi samochodami. Internauci są zdania, że takich księży powinno być zdecydowanie więcej!

Zaskakujący przypadek proboszcza z parafii w Białej

Wierni kościoła katolickiego przywykli do tradycyjnego obrazu księdza jako samotnika, skupionego tylko i wyłącznie na głoszeniu Słowa Bożego. Tymczasem ksiądz Augustyn, który jakiś czas temu został proboszczem w parafii w Białej, łamie wszystkie schematy, do których przywykliśmy. Okazuje się, że duchowny ma nie tylko wiele ciekawych pasji, ale posiada również rodzinę: żonę i trójkę dzieci. Swoje życie toczy się na zmianę w świątyni, a domu pełnym najbliższych.

33-letni duchowny cieszy się wielkim zainteresowaniem oraz sympatią ze strony internautów. Okazuje się, że święcenia kapłańskie przyjął już po zawarciu związku małżeńskiego. Rodzina nie przeszkadza mu jednak w pełnieniu obowiązków kapłana. Jego życiorys jest zaskakujący!

“Zażenowanie i poczucie niesprawiedliwości”. Ksiądz padł ofiarą wstrząsającej kompromitacji. Niebywałe, do czego posunęli się ludzie Ksiądz wyjawił wielką tajemnicę duchownych. Wierni aż nie chcieli mu w to uwierzyć

Proboszcz służy Bogu, ale jednocześnie żyje niczym każdy z nas!

Proboszcz Augustyn jest chlubą mieszkańców Białej, którzy uczęszczają na mszę do jego parafii. Okazuje się, że ewangelicko-augsburski duchowny robi furorę również w internecie. W mediach społecznościowych prowadzi profil, na którym pokazuje, jak wygląda jego codzienność. Ku zdziwieniu niektórych fanów duchowny nie przesiaduje bezustannie w kościele. Ma nie tylko żonę oraz trójkę dzieci, ale również rozmaite pasje. Jest rajdowcem, narciarzem i perkusistą. W jego życiu nie ma miejsca na nudę!

Co o tym wszystkim sądzi żona proboszcza Augustyna? Okazuje się, że kobieta nie ma żadnego problemu z powinnością ukochanego. Ponadto jest dla niego opoką w każdej sytuacji. 

Wyszła za osobę świecką, ale znała i akceptowała moje plany – wyznał duchowny podczas wywiadu z portalem “gazeta.pl”.

ZOBACZ TEŻ: Zastraszał dzieci i rzucał w nie kredą! SKANDALICZNE zachowanie księdza wywołało lawinę hejtu

Proboszcz ma zaskakujące zdanie na temat celibatu

Proboszcz Augustyn nie stroni od pokazywania swojej codzienności na Instagramie. Na tej platformie duchownego obserwuje ponad 3 tys. internautów, którzy na bieżąco śledzą kadry, które zamieszcza w sieci. Często znajduje się na nich nie tylko on sam, ale również jego piękna żona czy któreś z trójki dzieci. Jego fani uwielbiają te rozczulające, rodzinne obrazki!

Kapłan cieszy się sporą popularnością, jednak jest świadomy tego, że jego styl życia może wydawać się kontrowersyjny dla katolików. W wywiadzie z portalem “gazeta.pl” wytłumaczył, dlaczego, jego zdaniem, celibat to błąd:

Moim zdaniem celibat to wielki błąd człowieka, przez który zabrano księżom wolność. Należałoby się po prostu do tego błędu przyznać i uciąć wszelkie dyskusje. Ksiądz, który się zakocha, powinien za tą miłością podążać. To niezwykły dar. Trzeba go docenić, a nie odrzucać. Nie chciałbym innym radzić, jak mają żyć. Powiem tylko, że jak się ktoś zakochał, to niech kocha. Szczerze. I pozostanie temu wierny.

Jednocześnie proboszcz przyznał, że zdaje sobie sprawę, że połączenie obowiązków duchownego oraz dbanie o rodzinę nie jest najłatwiejsze:

Jeżeli pastor się żeni i zakłada rodzinę, to bierze na siebie ogromną odpowiedzialność. Musi być tego świadomy, zwłaszcza że robi to dobrowolnie. Nie może zaniedbywać rodziny czy doprowadzić do rozwodu z własnej winy. Pastor musi być doskonale zorganizowany. Jeżeli tej organizacji zabraknie, będzie kuleć zarówno Kościół, jak i jego rodzina – wyjaśnił.

źródło: portalparentingowy.pl

Tagi: ksiądz