Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Ksiądz wyjawił wielką tajemnicę duchownych. Wierni aż nie chcieli mu w to uwierzyć
Martyna Pałka
Martyna Pałka 27.11.2023 15:50

Ksiądz wyjawił wielką tajemnicę duchownych. Wierni aż nie chcieli mu w to uwierzyć

Ksiądz wyjawił tajemnicę duchownych
Ksiądz wyjawił tajemnicę duchownych, fot. YouTube/Parafia Piotra Jana - Krosno

Ksiądz Sebastian Picur od dawna działa w social mediach, gdzie ujawnia kulisy kapłańskiego życia. Tym razem duchowny postanowił uchylić rąbek tajemnicy na temat cenników, jakie obowiązują w kościołach. Jego wypowiedź nie wszystkim przypadła do gustu.

Ksiądz wywołał burzę w internecie

Sebastian Picur jest jednym z najsłynniejszych księży na polskim Tiktoku. Duchowny bardzo chętnie nagrywa materiały, w których opowiada o swoim życiu i odpowiada na pytania oraz wątpliwości Internautów. Tym razem jednak kapłan zamiast na pytanie odpowiedział na zaczepkę jednego z Internautów.

Jeden z jego obserwujących zastanawiał się, jak wygląda kwestia płatności w kościołach i na parafiach. Za pomocą swojego komentarza wprost zapytał duchownego, dlaczego w kościołach katolickich obowiązują cenniki, obejmujące podstawowe usługi, jak pogrzeb, czy ślub. Ksiądz postawił na szczerą odpowiedź.

Zastraszał dzieci i rzucał w nie kredą! SKANDALICZNE zachowanie księdza wywołało lawinę hejtu "A co, jeśli ksiądz się zakocha?" Duchowny dosadnie wyjaśnił, co wtedy robią kapłani

Ksiądz szczerze o cennikach w kościołach katolickich

Ksiądz Sebastian Picur, który obecnie pracuje w Sanktuarium świętego Jana Pawła II w Krośnie w województwie podkarpackim, postanowił szczerze odpowiedzieć na trudne pytanie internauty. Zdradził, że w żadnym z kościołów, w których miał okazję pracować, nie spotkał się z czymś takim, jak cennik. Zrobił to za pomocą gestu rozglądania się w rytm piosenki Tribbsa “Kiedyś Cię znajdę”. 

Na parafiach, w których byłem nie widziałem i nie znalazłem żadnego cennika - powiedział duchowny na nagraniu

Niestety, jego wypowiedź spotkała się nie tylko z pozytywnym odbiorem, ale również masą negatywnych komentarzy. Fani są zawiedzeni odpowiedzią kapłana i posądzają go o kłamstwo. Ich zdaniem każdy ksiądz zna ceny, jakie obowiązują w jego parafii, która pobiera opłaty za usługi i sakramenty.

ZOBACZ TEŻ: Ksiądz tłumaczy, co się dzieje, jak zbyt długo opłakujemy zmarłego. Czy możemy sobie na to pozwolić?

Ksiądz zaatakowany przez internautów

Po wypowiedzi księdza w sieci zawrzało. Obecnie filmik stał się prawdziwym hitem Tiktoka i może pochwalić się prawie 40 tysiącami wyświetleń. Internauci nie kryją swojego oburzenia i sugerują, że księża nie powinni pobierać opłat za podstawowe sakramenty, dostępne dla wiernych. Zaczęli również bezpośrednio atakować kapłana w komentarzach.

Czyli z ręką na sercu może ksiądz powiedzieć, że za pogrzeb lub za ślub księża nie brali zapłaty? To, że cennika nie ma, nie znaczy, że jest za free

Gdy chciałam pochować tatę, to nie usłyszałam co łaska, tylko że od 500 do 800 dają

Bezczelny i obłudny ksiądz. I to ma być zabawne

Źródło: o2.pl

Tagi: ksiądz