Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Zastraszał dzieci i rzucał w nie kredą! SKANDALICZNE zachowanie księdza wywołało lawinę hejtu
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 24.11.2023 10:38

Zastraszał dzieci i rzucał w nie kredą! SKANDALICZNE zachowanie księdza wywołało lawinę hejtu

ksiądz, sala lekcyjna
Skandaliczne zachowanie księdza na lekcji religii. Fot. Canva

O skandalicznym zachowaniu księdza mówi już cała Polska. Do niepojętych scen podczas lekcji religii doszło w jednej z małopolskich szkół podstawowych. To, w jaki sposób duchowny traktował dzieci, wyszło na jaw, gdy jeden z rodziców zdecydował się napisać skargę. Jednak nawet jeśli ksiądz zostanie stosownie ukarany, uczniowie na pewno długo nie zapomną traumy, której doświadczyli na zajęciach.

Doszło do wstrząsającego incydentu z udziałem księdza

W ostatnim czasie drastycznie spadła liczba dzieci, które uczęszczają na lekcje religii w szkołach. Rodzice decydują, by wypisywać pociechy z zajęć, w dużej mierze przez kontrowersje związane z Kościołem, o których słyszy się coraz częściej.

Uczęszczanie na katechezy nie jest obowiązkowe, dlatego, według danych CBOS z lipca 2022 roku, obecnie jest na nie zapisanych jedynie ok. 50% dzieci. Dla Kościoła są to fatalne wieści, dlatego duchowni starają się robić wszystko, co w ich mocy, by zachęcić młodzież do udziału w lekcjach religii oraz mszach świętych.

Niestety incydenty takie jak ten, do którego doszło w ostatnim czasie w jednej ze szkół podstawowych w Gorlicach (województwo małopolskie), nie działają na korzyść Kościoła. To, w jaki sposób zachowywał się tamtejszy ksiądz prowadzący lekcje religii, sprawia, że teraz rodzice dwa razy zastanowią się, zanim zapiszą na katechezę swoje dziecko. 

"A co, jeśli ksiądz się zakocha?" Duchowny dosadnie wyjaśnił, co wtedy robią kapłani Co powoduje zapalenie znicza w dniu pogrzebu? Ksiądz nie wytrzymał, musiał TO wszystkim powiedzieć

Bulwersujące zachowanie księdza na lekach religii

Co jakiś czas w mediach jest głośno o wybrykach księży, jak ten w Nowej Wsi Lęborskiej, gdy duchowny poprowadził pogrzeb noworodka, będąc pod wpływem alkoholu. Niestety szkoły nie są miejscem wolnym od podobnych, kontrowersyjnych sytuacji z udziałem duchownych. Gazeta Krakowska właśnie nagłośniła sprawę księdza, który uczy religii w szkole podstawowej w Gorlicach. To, w jaki sposób zwracał się do uczniów oraz jak ich traktował, jest wstrząsające.

Podczas prowadzenia katechezy duchowny miał rzucać w dzieci gąbką oraz kredą do tablicy. Ponadto przeklinał, straszył piekłem, a dziewczynkom groził, że w przyszłości poronią. Uczniowie zostali również poinformowani przez księdza, że podczas zabawy na Halloween dochodzi do gwałtów. 

Ciężko zrozumieć, co kapłan starał się w ten sposób uzyskać. Na pewno udało mu się jednak zastraszyć dzieci, które powiadomiły rodziców o tym, co dzieje się na lekcjach religii. Ci nie mogli potraktować tej sprawy obojętnie, podobnie jak Internauci, którzy nie kryli oburzenia zachowaniem księdza.

ZOBACZ TEŻ: Spytali księdza o cennik w parafii. Konkretna odpowiedź już rozniosła się po sieci. Kto daje za MAŁO?

Stanowcza reakcja Internautów ws. skandalicznego zachowania księdza

Skandaliczne zachowanie księdza wyszło na jaw, gdy jeden z rodziców zdecydował się napisać na ten temat skargę. Pismo trafiło na biurko dyrekcji, jednak ta unika komentarza w tej sprawie:

Dyrekcja szkoły, choć potwierdza wpłynięcie pisma, traktuje obecnie sprawę jako wewnętrzny problem placówki. Podobne podejście to tego tematu mają władze oświatowe miasta, poinformowane o sprawie przez dyrekcję szkoły – możemy przeczytać na łamach Gazety Krakowskiej.

Jak donosi portal, kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Gorlicach, Wojciech Zapała, poinformował, że zobowiązano dyrektora podległej placówki do pilnego podjęcia działań i wyjaśnienia tego niedopuszczalnego incydentu. Nie zmienia to jednak faktu, jak bardzo opinia publiczna jest zniesmaczona zachowaniem duchownego. 

W Internecie można znaleźć mnóstwo komentarzy osób, które zdecydowały się wypowiedzieć o tej sprawie. Część z nich jest wulgarna, dlatego z oczywistych względów ich nie przytoczymy, jednak wśród nich znalazły się również bardziej merytoryczne głosy:

  • A ja jestem księdzu wdzięczny! Potrzebujemy takich więcej! Przy takich katechetach, religia zniknie ze szkół szybciej.
  • Dyrektor da mu ostrzeżenie albo nawet naganę, i może nie dostanie premii. Gdyby kredą rzuciła nauczycielka matematyki, to byłby dym na całe kuratorium.
  • Co w tym skandalicznego? Normalne zachowanie księdza. Zawsze tak robili. Agresja, przemoc, poniżanie, zastraszanie…
Projekt bez nazwy - 2023-11-24T094558.916.png
Skandaliczne zachowanie księdza na lekcji religii. Fot. Canva

Źródło: edziecko.pl

Tagi: Ksiądz