Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > "A co, jeśli ksiądz się zakocha?" Duchowny dosadnie wyjaśnił, co wtedy robią kapłani
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 20.11.2023 09:20

"A co, jeśli ksiądz się zakocha?" Duchowny dosadnie wyjaśnił, co wtedy robią kapłani

ksiądz
Ksiądz odpowiedział na nurtujące jego widzów pytanie, fot. tiktok.com/@ks.piotrjarosiewicz

Ksiądz Piotr Jarosiewicz od dawna udziela się w mediach społecznościowych, w których cieszy się ogromną popularnością. Internauci zalewają duchownego masą pytań, a jakiś czas temu postanowili dowiedzieć się, co robią kapłani, kiedy się zakochają. Duchowny w jasny sposób odpowiedział na nurtujące pytanie. 

Ksiądz Piotr Jarosiewicz zdobył uznanie widzów

Media społecznościowe umożliwiły kontakt z wieloma osobami, nie tylko znajomymi i najbliższymi. Internauci ochoczo śledzą również osoby z ciekawymi osobowościami lub wykonujące intrygujące, nieco tajemnicze zawody. 

Bez wątpienia należy do nich ksiądz Piotr Jarosiewicz, który od dawna działa w sieci, a na samym TikToku zgromadził publikę liczącą blisko 300 tys. osób. Na swoim profilu dzieli się ciekawostkami z życia duchownego, a także pozostaje w stałym kontakcie z widzami, którzy nie szczędzą mu pytań. 

Miał pijany odprawiać ceremonie i jeździć pod wpływem. Niebywałe, jak kuria zareagowała na wybryki księdza Co powoduje zapalenie znicza w dniu pogrzebu? Ksiądz nie wytrzymał, musiał TO wszystkim powiedzieć

"A co, jeśli ksiądz się zakocha?"

Seria związana z odpowiedziami na pytania widzów cieszy się ogromną popularnością w sieci. Gwiazdy, influencerzy, a także księża aktywni w sieci decydują się na tzw. Q&A, czyli odpowiadanie na pytania internautów. Jakiś czas temu ksiądz Piotr Jarosiewicz otrzymał pytanie od widza:

A co, jeśli ksiądz się zakocha?

Duchowny nie omieszkał odpowiedzieć na tę nurtującą wielu kwestię. Jak wiadomo, ksiądz ma do czynienia z ogromną ilością wiernych, w tym również kobiet. Co powinien zrobić duchowny, jeśli poczuje do kogoś silne uczucia? 

ZOBACZ TEŻ: „Nie ma większego bólu”. Grabarz powiedział, co ksiądz zrobił na pogrzebie dziecka. Wstrząsające sceny

Co robi ksiądz, jeśli się zakocha?

Duchowny śmiało odpowiedział, że przed zakochaniem się jest także okres zauroczenia. To właśnie na tym etapie ksiądz powinien odciąć się od relacji, aby to nie przerodziło się w zakochanie. 

Albo zauroczenie przejdzie w zakochanie, albo to, co nie jest dobre w kontekście mojego powołania, utnę - powiedział ksiądz Piotr Jarosiewicz.

Ponadto kapłan porównał to do działania małżeństwa i momentu, w którym mąż lub żona zauroczą się kimś innym. Jego zdaniem małżonkowie również powinni odciąć się od tego uczucia, by pozostać wiernym swojej drugiej połówce. 

Jeśli jestem księdzem i widzę dziewczynę ładną, w której potencjalnie mógłbym się zakochać, rozkochać, no to normalne jest to, że to ucinam. Dlaczego? Bo w momencie, w którym ucinam tę rzeczywistość, rozwój tej sytuacji, ja bardziej utwierdzam się w powołaniu do kapłaństwa. To jest brutalne, to jest słabe - dodał ksiądz.

Całą wypowiedź księdza zobaczycie poniżej:

Tagi: ksiądz