Umyj włosy w ten sposób i odczuj różnicę. Po 50-tce to niezbędne
Pierwsze zmiany związane ze starzeniem się włosów większość osób zaczyna widzieć już po 30 roku życia. Wraz z wiekiem stają się one coraz bardziej łamliwe, słabsze, a przy czesaniu wypada ich znacznie więcej. Jak temu zapobiec, by móc cieszyć się zdrowymi, długimi włosami po 50-tce? Zasady poprawnej pielęgnacji wdróż w życie od razu.
Włosy seniorów wymagają odpowiedniej pielęgnacji
Włosy, tak jak wiele innych części organizmu, nie pozostają obojętne na upływ czasu. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że one również podlegają procesowi starzenia już od 30 roku życia, ponieważ początkowe zmiany są trudne do wychwycenia. Na początku coraz trudniej je ułożyć, a na szczotce zostaje ich coraz większa ilość. Włosy stają się również siwe, suche, matowe i łamliwe. Ich mieszki zaczynają się obkurczać, a przez to cebulki stają się coraz gorzej odżywione. Dobra wiadomość jest taka, że istnieją sposoby, by cofnąć niektóre oznaki starzenia i przywrócić włosom młodzieńczy blask.
Seniorzy powinni zwrócić szczególną uwagę na odpowiednią pielęgnację swoich włosów. Za to, jaki jest ich stan, odpowiadają w głównej mierze choroby, styl życia, dieta oraz złe nawyki takie jak palenie papierosów. Równie istotny jest sam proces mycia głowy. Ta czynność, choć z pozoru wydaje się banalnie prosta, źle wykonywana może przyczynić się do nasilenia problemów z włosami. Jak im zapobiec? Odpowiadamy poniżej.
Te składniki opóźnią siwienie włosów. Koleżanki będą w szoku Najmodniejsze fryzury 2024 roku. Odejmują lat i zmieniają owal twarzyPodpowiadamy, jak dbać o włosy
Zanim popędzimy pod prysznic i zaczniemy szorować włosy, powinniśmy poświęcić nieco więcej uwagi pielęgnacji skóry głowy. To ona jest kluczem do zdrowej i bujnej czupryny, o którą po 50-tym roku życia coraz trudniej. Idealnym rozwiązaniem, który polepszy jej stan, są regularne peelingi i masaże, które pobudzają krążenie i dotleniają cebulki włosów. Taki zabieg, z użyciem odpowiednich przyrządów, ale nawet samych palcy, sprawi, że fryzura będzie o wiele lepiej odżywiona.
Kolejnym krokiem, który warto wdrożyć do rutynowej pielęgnacji, jest stosowanie wcierek. Witaminowa bomba, która jest zawarta w zaledwie kilku kropach tych produktów, regularnie wcierana w skórę głowy poskutkuje wspaniałymi efektami. Wcierki będą dobrym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z wypadaniem włosów lub po prostu chcą zatroszczyć się o ich stan. Warto jednak zwrócić uwagę, by używać jak najbardziej naturalnych kosmetyków, gdyż te, które mają w swoim składzie alkohol, mogą wysuszać skórę głowy i doprowadzić do nasilenia problemów z włosami.
ZOBACZ TEŻ: Robię to z okolicą oczu niemal codziennie. Efekt zachwyca
W jaki sposób odpowiednio myć włosy?
Punktem, który jest dla najbardziej istotny w pielęgnacji włosów, jest ich mycie. Ta z pozoru prosta czynność ma ogromny wpływ na stan naszej fryzury. Warto więc nauczyć się, jak wykonywać ją poprawnie. Dwie czy trzy minuty to zdecydowanie za mało, by odpowiednio zadbać o nasze pasma i wyczyścić skórę głowy. Eksperci są zdania, że włosy powinno się myć przynajmniej 5 minut. Warto również wyszorować głowę dwukrotnie.
Kolejnym powszechnym błędem, który wiele osób popełnia w trakcie mycia, jest nakładanie szamponu bezpośrednio na skórę głowy. Nie należy tego robić! Zanim produkt będzie miał z nią styczność, należy najpierw spienić go w dłoniach. Gdy włosy będą już czyste, warto nałożyć odżywkę, która będzie odpowiedzią na zbyt suche lub plączące się pasma.
Przed suszeniem włosów warto zastosować termoochronę lub zimniejszy nawiew w suszarce. Na sam koniec można również nałożyć na końcówki specjalny olejek, który doda fryzurze blasku i dodatkowo ją odżywi.