Silver.Lelum.pl > Pielęgnacja i uroda > Jedzenie dla włosów. Dzięki tym produktom włosy będą lśniące i gęste
Redakcja Lelum Silver
Redakcja Lelum Silver 01.06.2024 07:00

Jedzenie dla włosów. Dzięki tym produktom włosy będą lśniące i gęste

Jedzenie dla włosów
fot. canva (Rido)

Mimo że często nie zdajemy sobie z tego sprawy, kondycja naszych włosów w dużej mierze zależy od tego, co jemy. Właśnie z tego powodu, jeśli chcesz mieć piękne włosy, warto pamiętać o odpowiedniej (i zbilansowanej) diecie. Co jeść, aby mieć piękne pasma? Trycholożka podpowiada. 

Jak dbać o włosy, aby były piękne?

Piękne i lśniące pasma to marzenie wielu z nas. Wydajemy fortunę na fryzjera, zabiegi pielęgnacyjne czy drogie kosmetyki, a zapominamy, że kondycję włosów podobnie jak skóry i paznokci warunkuje w dużej mierze nasza dieta. Właśnie dlatego, aby łodyga włosa wyglądała zdrowo, w pierwszej kolejności należy zatroszczyć się o mieszki włosowe. Abyś mogła cieszyć się pięknymi włosami, musisz zadbać o odpowiednie jedzenie dla włosów. 

Kluczowa będzie tu dieta bogata w składniki odżywcze dostarczane do organizmu przez układ krwionośny. Które elementy są najważniejsze? Głos zabrała specjalistka. 

Dzięki tej roślinie kleszcze będą od ciebie uciekać. Wystarczy pić codziennie Mój wnuczek zgrywał troskliwego. Gdy odkryłam co planuje wyrzuciłam do z domu

Dzięki tym produktom Twoje włosy będą lśniące

W sprawie jedzenia dla włosów głos zabrała specjalistka. Lekarz trycholog wyjaśniła, jakie składniki muszą znaleźć się w diecie, abyśmy mogły cieszyć się pięknymi pasmami. 

Dostarczanie odpowiedniej ilości białka w diecie jest kluczowe dla utrzymania struktury włosa. Jego niedobór może prowadzić do osłabienia, łamliwości i wypadania włosów. Źródła białka, takie jak mięso, ryby, jaja, produkty mleczne, rośliny strączkowe i orzechy, powinny być regularnie obecne w diecie – tłumaczy trycholog Magdalena Szymczak-Kępka dla portalu happysenior.pl. 

Jak się okazuje, jeśli chcesz mieć piękne włosy, równie ważne będą tłuszcze. 

Równie ważne są tłuszcze, szczególnie te nienasycone, bowiem odgrywają ważną rolę w zdrowiu włosów, pomagając w transporcie rozpuszczalnych w tłuszczach witamin (A, D, E, K) do mieszków włosowych. Tłuszcze te są również niezbędne do utrzymania zdrowej skóry głowy i mogą pomóc w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia włosów, zapobiegając ich przesuszeniu. Zdrowe źródła tłuszczów to np. awokado, orzechy, nasiona, oliwa z oliwek i tłuste ryby (np. łosoś) – dodaje specjalistka. 

Chcesz mieć piękne włsoy? Nawadniaj się

Innym istotnym elementem naszej profilaktyki, której celem będą piękne włosy, jest właściwe nawadnianie organizmu. Odpowiednia ilość wody jest kluczowa. Z kolei jej niedobór będzie powodował, że Twoje włosy staną się przesuszone i matowe. Warto o tym pamiętać. 

Zaleca się picie co najmniej 1,5-2 litrów wody dziennie, aby wspierać prawidłowe funkcjonowanie organizmu, w tym wygląd włosów, które, co ciekawe, czerpią wodę nie podczas mycia, ale właśnie z wewnątrz organizmu, poprzez brodawki włosowe. Aby włos był odpowiednio nawilżony, powinien mieć w sobie przynajmniej 10% wody - podkreśla specjalistka dla wspomnianego serwisu. 

A Ty jak dbasz o swoje włosy?