Silver.Lelum.pl > Pielęgnacja i uroda > Kobiecy wąsik znika w mgnieniu oka. To działa jak laser, a kosztuje grosze
Sara Karmańska
Sara Karmańska 09.05.2024 14:09

Kobiecy wąsik znika w mgnieniu oka. To działa jak laser, a kosztuje grosze

usuwanie wąsika
Fot. Canva/VladimirFLoyd, Getty Images

Włoski na twarzy są całkowicie normalne, a jednak wiele osób stara się ich pozbyć: szczególnie wtedy, gdy stają się grube i ciemne. Jest na to pewien sposób, do którego wystarczy produkt, który znajduje się już w większości domów.

Kobiecy wąsik źródłem kompleksów

Choć to naturalne zjawisko, wiele kobiet wpada przez włoski nad ustami w kompleksy i jest gotowa na wszystko, byle się ich pozbyć. Aby usunąć “wąsik” można zdecydować się na golenie maszynką. Wcześniej warto jednak spróbować sposobu z sodą oczyszczoną.

Jedna ważna uwaga: wąsik może oznaczać, że w organizmie wystąpiły zaburzenia gospodarki hormonalnej. Może on sygnalizować choroby, dlatego zawsze warto skonsultować się z lekarzem, jeśli występuje nadzwyczaj często i intensywnie, a my czujemy się zaniepokojone.

usuwanie wąsika
Fot. Canva/Reshetnikov_art
Tych składników w kosmetykach lepiej unikaj. Mogą zaszkodzić skórze Po tym peelingu skóra będzie gładka jak jedwab. Możesz go zrobić w domu

Tani domowy sposób na kobiecy wąsik

W walce z kobiecym wąsikiem może pomóc soda oczyszczona. Prawie każda z nas ma ją w kuchni. Proszek ma naprawdę szerokie zastosowanie i można go wykorzystać między innymi w gotowaniu, do sprzątania czy wybielania prania. Jak się okazuje, może także rozprawić się z włoskami nad ustami.

W tym celu należy wsypać łyżkę sody do szklanki przegotowanej wody. W takim roztworze należy zanurzyć wacik i przetrzeć nim wąsik. Miejsce należy opłukać po 30-40 minutach, a skórę posmarować potem kremem nawilżającym. Zabieg trzeba powtarzać codziennie. Włoski powinny stać się mniej widoczne już po pięciu dniach.

ZOBACZ TEŻ: Poczuj się jak Kleopatra! Ta kąpiel wygładzi i rozjaśni skórę

Inne metody usuwania damskiego wąsika

Jeśli sposób z sodą oczyszczoną nie da oczekiwanych rezultatów, można skłonić się ku innymi metodom. Można użyć kremu do depilacji, ale warto upewnić się, czy nie jesteśmy na niego uczuleni i czy zbytnio nie podrażni skóry twarzy. Można także zdecydować się na usuwanie wąsika woskiem, co może być wykonane zarówno w domowym zaciszu, jak i gabinecie kosmetycznym

Jeszcze inną techniką usuwania wąsika jest nitkowanie, zwane także depilacją turecką lub arabską, które można wykonać za pomocą odpowiednio skrzyżowanej nitki. W ten sposób włoski są usuwane razem z cebulkami, dzięki czemu efekt utrzymuje się nawet 3-4 tygodnie. Dojście do wprawy może jednak chwile potrwać. 

 

usuwanie wąsika
Fot. Canva/RobertHoetink, Getty Images