Kobieta po rozwodzie może przyjąć komunię? Ksiądz wyjaśnia
Duchowni starają się podążać z duchem czasu i odpowiadać na potrzeby swoich wiernych. Z tego powodu część z nich aktywnie działa w mediach społecznościowych, gdzie szerzą ewangelię i odpowiadają na pytania parafian z całej Polski.
Ksiądz chętnie rozwiewa wątpliwości wiernych z całego kraju
Jednym z duchowych, którzy aktywnie działają w sieci jest ksiądz Sebastian Picur, który od dawna działa na TikToku, gdzie śledzi go Ponad 743 tysiące osób. Ksiądz chętnie odpowiada na różne wątpliwości związane z wiarą, kościołem czy różnymi aspektami związanymi z zagadnieniami dotyczącymi duchowości .
Wśród popularnych tematów poruszanych przez wiernych znajduje się między innymi spowiedź, która wśród wiernych budzi dużo wątpliwości, a ze względu na jej prywatny charakter, nie każdy chce otwarcie rozmawiać na taki temat z bliskimi czy znajomymi. Ksiądz Picur rozwiewa różne wątpliwości dotyczące między innymi tego, co powiedzieć, jeśli nie pamięta się, kiedy ostatni raz było się u spowiedzi, czy ksiądz może złamać tajemnicę spowiedzi, czy co się dzieje, jeśli ktoś wyspowiada się z bardzo poważnego grzechu, jakim jest zabójstwo.
Ksiądz odpowiedział na pytanie internautki
Tym razem duchowny zdecydował się odpowiedzieć na pytanie jednej z internautek. Jej pytanie także dotyczyło jednego z popularnych tematów poruszanych na profilu księdza Picura, a konkretnie osób będących po rozwodzie. Pytanie internautki było związane z przyjmowaniem Komunii Świętej przez osobę będącą po rozwodzie, ale nie żyjącą w żadnym związku.
Jestem po rozwodzie, nie żyje w żadnym związki, czy mogę przyjmować Komunię Świętą?
ZOBACZ TEŻ: Spytali księdza o cennik w parafii. Konkretna odpowiedź już rozniosła się po sieci. Kto daje za MAŁO?
Ksiądz miał jasną odpowiedź – zaprosił na spowiedź
Ksiądz Sebastian Picur nie musiał długo zastanawiać się nad odpowiedzią, dlatego bez wahania wyjaśnił, że jeśli osoba po rozwodzie nie żyje w innym związku, nie ma żadnych przeciwwskazań do przyjmowania komunii . Zanim to jednak nastąpi, trzeba przystąpić do spowiedzi, co jest standardowym wymogiem dla każdego katolika. Wynika to z Kodeksu Prawa Kanonicznego, który mówi o tym, że do komunii można przystępować jedynie w stanie łaski uświęcającej. Nie oznacza to jednak, że trzeba udać się do spowiedzi przed każdą eucharystią. Pod względem formalnym komunię można bowiem przyjmować aż do chwili, gdy popełnimy grzech ciężki.
Tak. Zapraszam do spowiedzi i Komunii Świętej.