Maść o odrzucającej nazwie i wspaniałym działaniu. Z nią zapomnisz o suchej skórze
Na rynku znajdziemy niezliczoną ilość kremów i balsamów, jednak po produkty pielęgnacyjne warto udać się również do apteki. Jednym z nich jest maść o dość nieprzyjemnej i źle kojarzącej się nazwie, jednak fantastycznym działaniu. Jak używać i jakich efektów można się spodziewać po stosowaniu maści cholesterolowej?
Maść cholesterolowa. Kiedy ją stosować?
Jeśli borykasz się z problemem suchej skóry , warto rozważyć zakup maści cholesterolowej , która działa łagodząco, nawilżająco, zmiękczająco i natłuszczająco . Można ją stosować również na podrażnienia, oparzenia czy uszkodzenia skóry. Śmiało mogą po nie sięgać alergicy oraz osoby borykające się z atopowym zapaleniem skóry, pokrzywką czy licznymi problemami skórnymi.
Warto wprowadzić ją do stałej pielęgnacji, szczególnie gdy skóra jest wysuszona i podrażniona . Dodatkowo jest świetną zimą, ponieważ chroni skórę przed warunkami zewnętrznymi , takimi jak mróz, słońce czy wiatr. Można ją aplikować także dzieciom, ponieważ nie wykazuje właściwości alergicznych.
Jak ją stosować i na co trzeba uważać?
Maść cholesterolową należy używać tylko i wyłącznie na skórę . Wystarczy użyć niewielkiej ilości i delikatnie wsmarować w zmianę. Można łączyć ją z innymi kremami , wzbogacając produkty o dodatkowe właściwości natłuszczające.
Produkt nie zawiera w składzie barwników, konserwantów i substancji zapachowych. Jest wykonany tylko z trzech składników: wazeliny, parafiny i cholesterolu. Maść dostaniecie w prawie każdej aptece i w zależności od pojemności zapłacicie za nią od 10 do 20 złotych. Produkt jest wydajny i wystarczy na długo, ponieważ już niewielka ilość potrafi pokryć duży obszar skóry.
Maść cholesterolowa idealna na suche pięty
Jeśli borykasz się z problemem suchych i spękanych pięt lub przesuszonych łokci i kolan , maść cholesterolowa sprawdzi się idealnie. Należy jednak pamiętać, by aplikować ją regularnie, gdyż tylko systematyczna pielęgnacja przyniesie oczekiwane rezultaty.
Przypominamy, że jeżeli kolejne metody nie przynoszą ukojenia, a problemy skórne nawracają lub się pogłębiają, należy zgłosić się do lekarza dermatologa . Przesuszona skóra może bowiem świadczyć o wielu chorobach .