Silver.Lelum.pl > Pielęgnacja i uroda > Wzięłam olejek i w kilka minut zrobiłam chłodzącą mgiełkę. Świetna w upalne dni
Magdalena Pawłowska
Magdalena Pawłowska 10.07.2024 14:33

Wzięłam olejek i w kilka minut zrobiłam chłodzącą mgiełkę. Świetna w upalne dni

Kobieta z mgiełką do twarzy
fot. Canva/triocean

Mgiełki do ciała i twarzy są obecnie bardzo popularne. To świetne rozwiązanie pozwalające znaleźć choć odrobinę ukojenia w najbardziej upalne dni. Z uwagi na małe rozmiary, mgiełki bez problemu zmieszczą się w torebce bądź w kieszeni, dzięki czemu można je zabrać dosłownie wszędzie. Co więcej, można je zrobić samemu! Sprawdź najlepsze receptury i przygotuj własną, naturalną mgiełkę do ciała.
 

Co daje mgiełka do ciała i twarzy?

Mgiełka to nic innego jak kosmetyk w formie płynnej, najczęściej w postaci sprayu bądź aerozolu, o szerokim zastosowaniu. Spryskanie nim skóry powoduje jej nawilżenie, odżywienie, a także nadaje jej miłego zapachu. Mgiełki idealnie sprawdzą się także w przypadku upalnych dni. Produkty, które zawierają wyciągi z mięty, eukaliptusa czy aloesu gwarantują uczucie ochłodzenia i odświeżenia.

Jeśli więc jesteś narażona na długotrwałe przebywanie na świeżym powietrzu w wyjątkowo ciepły dzień, weź ze sobą mgiełkę i popsikaj się nią w razie potrzeby. Co prawda produkt gwarantuje jedynie chwilową ulgę od upału, ale przy trzydziestostopniowych temperaturach każda ochłoda jest na wagę złota!
 

Wyciśnij 3 krople na twarz i nie rób kwaśnej miny. Plamki znikną raz, dwa Tak śpią Japończycy w upalny dzień. Bardzo prosty, a mało znany sposób na ochłodę

Jak zrobić mgiełkę do twarzy? Najlepsza receptura

Mgiełki do twarzy dostępne są praktycznie w każdej drogerii i można je kupić już za kilka złotych. Można je także zrobić samemu z wykorzystaniem naturalnych składników. Przepis na mgiełkę jest bardzo prosty, a użyte w nim składniki możesz dowolnie zmieniać, by dopasować je do swoich upodobań. Ważne, by zawarta w nim była mięta, która ma najlepsze właściwości chłodząco-odświeżające.

Czego będziesz potrzebować?

  • garść mięty pieprzowej (bądź hydrolat miętowy)
  • olejek eteryczny (miętowy, lawendowy, eukaliptusowy, z trawy cytrynowej, itp. - wg. upodobania)
  • buteleczka ze spryskiwaczem

Sposób przygotowania:

Jeśli do przygotowania mgiełki używasz hydrolatu, wówczas wystarczy tylko napełnić nim buteleczkę, dodać kilka kropel olejku i wstrząsnąć - mgiełka gotowa. Jeśli natomiast korzystasz ze świeżych liści mięty, to w pierwszej kolejności musisz je zaparzyć i pozostawić na około godzinę, by ostygły i dobrze się "naciągnęły". Następnie, zioło należy przecedzić i wlać do buteleczki, po czym wymieszać z kilkoma kroplami olejku eterycznego i... gotowe!
 

Jak przechowywać mgiełkę do ciała i twarzy?

W przypadku produktów kupionych w drogerii dokładne zalecenia dotyczące ich przechowywania powinny znajdować się na etykiecie. Zazwyczaj wszelkiego rodzaju kosmetyki należy trzymać w suchych i w miarę chłodnych miejscach — to szczególnie istotne latem, ponieważ wysokie temperatury mogą się przyczyniać do wcześniejszej utraty właściwości danego produktu.

Jeśli natomiast samodzielnie przygotowałaś mgiełkę do ciała i twarzy możesz ją również trzymać w lodówce, co dodatkowo wzmocni efekt chłodu po jej zastosowaniu. W lodówce można zresztą przechowywać większość kosmetyków takich jak kremy, żele czy produkty z retinolem.

Mięta
fot. Canva/chamillewhite