Wzięłam olejek i w kilka minut zrobiłam chłodzącą mgiełkę. Świetna w upalne dni
Mgiełki do ciała i twarzy są obecnie bardzo popularne. To świetne rozwiązanie pozwalające znaleźć choć odrobinę ukojenia w najbardziej upalne dni. Z uwagi na małe rozmiary, mgiełki bez problemu zmieszczą się w torebce bądź w kieszeni, dzięki czemu można je zabrać dosłownie wszędzie. Co więcej, można je zrobić samemu! Sprawdź najlepsze receptury i przygotuj własną, naturalną mgiełkę do ciała.
Co daje mgiełka do ciała i twarzy?
Mgiełka to nic innego jak kosmetyk w formie płynnej, najczęściej w postaci sprayu bądź aerozolu, o szerokim zastosowaniu. Spryskanie nim skóry powoduje jej nawilżenie, odżywienie, a także nadaje jej miłego zapachu. Mgiełki idealnie sprawdzą się także w przypadku upalnych dni. Produkty, które zawierają wyciągi z mięty, eukaliptusa czy aloesu gwarantują uczucie ochłodzenia i odświeżenia.
Jeśli więc jesteś narażona na długotrwałe przebywanie na świeżym powietrzu w wyjątkowo ciepły dzień, weź ze sobą mgiełkę i popsikaj się nią w razie potrzeby. Co prawda produkt gwarantuje jedynie chwilową ulgę od upału, ale przy trzydziestostopniowych temperaturach każda ochłoda jest na wagę złota!
Jak zrobić mgiełkę do twarzy? Najlepsza receptura
Mgiełki do twarzy dostępne są praktycznie w każdej drogerii i można je kupić już za kilka złotych. Można je także zrobić samemu z wykorzystaniem naturalnych składników. Przepis na mgiełkę jest bardzo prosty, a użyte w nim składniki możesz dowolnie zmieniać, by dopasować je do swoich upodobań. Ważne, by zawarta w nim była mięta, która ma najlepsze właściwości chłodząco-odświeżające.
Czego będziesz potrzebować?
- garść mięty pieprzowej (bądź hydrolat miętowy)
- olejek eteryczny (miętowy, lawendowy, eukaliptusowy, z trawy cytrynowej, itp. - wg. upodobania)
- buteleczka ze spryskiwaczem
Sposób przygotowania:
Jeśli do przygotowania mgiełki używasz hydrolatu, wówczas wystarczy tylko napełnić nim buteleczkę, dodać kilka kropel olejku i wstrząsnąć - mgiełka gotowa. Jeśli natomiast korzystasz ze świeżych liści mięty, to w pierwszej kolejności musisz je zaparzyć i pozostawić na około godzinę, by ostygły i dobrze się "naciągnęły". Następnie, zioło należy przecedzić i wlać do buteleczki, po czym wymieszać z kilkoma kroplami olejku eterycznego i... gotowe!
Jak przechowywać mgiełkę do ciała i twarzy?
W przypadku produktów kupionych w drogerii dokładne zalecenia dotyczące ich przechowywania powinny znajdować się na etykiecie. Zazwyczaj wszelkiego rodzaju kosmetyki należy trzymać w suchych i w miarę chłodnych miejscach — to szczególnie istotne latem, ponieważ wysokie temperatury mogą się przyczyniać do wcześniejszej utraty właściwości danego produktu.
Jeśli natomiast samodzielnie przygotowałaś mgiełkę do ciała i twarzy możesz ją również trzymać w lodówce, co dodatkowo wzmocni efekt chłodu po jej zastosowaniu. W lodówce można zresztą przechowywać większość kosmetyków takich jak kremy, żele czy produkty z retinolem.