Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Mąż Tiny Tuner zgotował jej piekło. Prawda wyszła na jaw po latach
Sara Karmańska
Sara Karmańska 09.04.2024 08:02

Mąż Tiny Tuner zgotował jej piekło. Prawda wyszła na jaw po latach

Tina Turner, Ike Turner
Fot. YouTube/Johnny Carson, AKPA/Niemiec

Wielka popowa wokalistka Tina Turner znalazła miłość swojego życia u boku Erwina Bacha, z którym spędziła 37 lat. Zanim jednak się z nim związała, przeżyła prawdziwy koszmar. Chodzi o jej pierwszego męża, Ike'a Turnera. Z przemocowym mężczyzną Tina spędziła prawie 16 lat. O wszystkim opowiedziała w wywiadzie długo po zakończeniu tej toksycznej relacji.

Tina Turner zawdzięczała pierwszemu mężowi początki kariery

Po latach Tina Turner oceniła, że zakochała się nie w samym Turnerze, ale w tym, jakim był muzykiem. Gdy wyłonił ją spośród tłumu miejscowych dziewcząt i pozwolił śpiewać w swoim zespole, myślała, że spełnił jej marzenia o scenicznej karierze. Niestety, z jej życia prywatnego uczynił koszmar

Muzyk wyrwał ją z domu oferując możliwość zrobienia wielkiej kariery. Starszy o 8 lat mężczyzna na początku traktował młodą wokalistkę jak kolejną koleżankę z zespołu. Każde z nich wiązało się z innymi osobami. Ike Turner w tym czasie miał żonę i wiele kochanek. W końcu mężczyzna dostrzegł, że Tina jest największą gwiazdą jego zespołu, i postanowił wykorzystać ją jako przepustkę do wielkiej sławy.

Tina Turner miała zaledwie 20 lat, gdy zaczęła czuć się jak wielka gwiazda, a równocześnie także jako… własność Ike'a. To właśnie on stał za jej scenicznym pseudonimem. Zaczęła się ich bliska relacja. Niestety, sprawy szybko przybrały drastyczny obrót.

Fot. YouTube Tina Turner 1.png
Fot. YouTube/Tina Turner
Kariera Heleny Majdaniec była pasmem nieszczęść. Przeszła najgorsze Irena Santor trafiła pod wyjątkową opiekę. Duża zmiana po operacji

Tina Turner była ofiarą przemocy domowej

Choć para była w poważnym związku, Ike formalnie nadal był mężem innej kobiety. Mężczyzna po raz pierwszy podniósł rękę na Tinę, gdy ta powiedziała mu, że chce skończyć taką relację. To wtedy bardzo brutalnie ją pobił.

Ike Turner nie miał żadnych skrupułów – wokół niego kręciły się dziesiątki kobiet, a wiele z nich było jego kochankami. Muzyk nie miał problemu z tym, by spędzać z nimi noce, podczas gdy w tym samym domu przebywała także Tina

Jego skoki w bok nie były jednak najgorsze. Mężczyzna bił także inne swoje partnerki. Tina Turner padała jego ofiarą zdecydowanie najczęściej.

Fot. YouTube Tina Turner 4.png
Fot. YouTube/Tina Turner

ZOBACZ TEŻ: Caitlyn Jenner przyłapana na lotnisku! Ma partnerkę młodszą o pół wieku?

Tina Turner latami tkwiła w toksycznej relacji

Zastraszona Tina Turner zgodziła się na małżeństwo, ponieważ zdawała sobie sprawę, że odmowa będzie równoznaczna z przemocą. Sławna wokalistka żyła w ciągłym strachu, wiedząc, że kolejny atak jej męża jest jedynie kwestią czasu. Doszło do tego, że stale miała podbite oko i spuchnięte wargi.

Piosenkarka padała ofiarą najróżniejszych sadystycznych “kar”. Mąż potrafił wylać jej na twarz gorącą kawę, złamał jej szczękę tuż przed wyjściem na scenę, połamał jej żebra, a innym razem chciał przypalić ją papierosem. Często bił ją tym, co miał pod ręką – butami, telefonami, wieszakami.

Ike stosował wobec swojej żony także przemoc finansową. Mimo wielkich sukcesów, Tina Turner nie mogła mieć własnych pieniędzy, nawet kilku dolarów kieszonkowego. Ike uzależnił ją od siebie i oczekiwał bezwzględnego posłuszeństwa.

Fot. YouTube Tina Turner 2.png
Fot. YouTube/Tina Turner

ZOBACZ TEŻ: Anna Jantar w chwili śmierci miała przy sobie list od męża. Treść porusza

Tina Turner postanowiła uciec od męża

Tymczasem pasmo artystycznych sukcesów Tiny trwało w najlepsze, aż w końcu małżonkowie przeprowadzili się do Los Angeles. To wtedy sytuacja w ich małżeństwie pogorszyła się jeszcze bardziej: Ike zaczął nadużywać kokainy. Wokalistka w końcu uznała, że ma już dość. Czarę goryczy przelał wyjazd na koncert do Dallas, który miał być początkiem kolejnego tournée. 

Mąż zaatakował Tinę już w drodze na lotnisko, ponieważ nie chciała przyjąć od niego kawałka czekolady. Nocą, gdy tylko zasnął, Tina wymknęła się i uciekła samolotem do Los Angeles. Jeszcze w tym samym miesiącu złożyła pozew rozwodowy. Przez dwa miesiące była kompletnie odcięta od pieniędzy.

Po rozstaniu Tina Turner zaczęła życie na nowo. Oprócz bagażu traumy, tonęła też w długach, ponieważ musiała spłacić organizatorów odwołanych koncertów. Przez parę lat jej kariera ograniczała się do śpiewania w klubach i hotelach.

Wokalistka nie miała sił na wykańczającą walkę o majątek. Dlatego to Ike zachował prawa do ich wspólnej muzyki. Zdaniem prawników, Tina Turner “podarowała” byłemu mężowi w ten sposób nawet 500 tysięcy dolarów. 

Postanowiła jednak zachować nazwisko. Po znalezieniu nowego menadżera jej kariera ruszyła na nowo. Dziś to ona, a nie jej sadystyczny partner, została zapamiętana jako gwiazda muzyki.

Jeśli znajdujesz się w kryzysie zdrowia psychicznego, potrzebujesz pomocy lub masz myśli samobójcze, nie wahaj się skorzystać z numerów pomocowych:

  • 800 70 22 22 – centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego,
  • 116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży,
  • 116 123 – kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych,
  • 22 635 09 54 – telefon zaufania dla osób starszych,
  • 800 120 002 – Niebieska Linia, ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie,
  • 112 – w razie bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia.
Fot. YouTube Johnny Carson.png
Fot. YouTube/Johnny Carson
Fot. YouTube Tina Turner 3.png
Fot. YouTube/Tina Turner

Źródło: Noizz, Viva!