Silver.Lelum.pl > Zdrowie i żywienie > Na Dzień Matki zadbaj o jej zdrowie i kup pakiet badań. Jakie wybrać?
Jakub Adamiak
Jakub Adamiak 18.05.2024 11:13

Na Dzień Matki zadbaj o jej zdrowie i kup pakiet badań. Jakie wybrać?

Kobieta robi badania
Fot. Canva/Pixelshot

Taki podarunek wyrazi troskę o naszą najbliższą osobę. Mamy na emeryturze często nie mogą pozwolić sobie na wydanie kilkuset złotych na badania profilaktyczne. A na wizytę do lekarza specjalisty czeka się niezwykle długo. Firmy medyczne oferują pakiety badań specjalnie dla kobiet w dojrzałym wieku. Będą dobrym prezentem lub dodatkiem do upominku na Dzień Matki.

Dzień Matki 2024: zdrowie jest najważniejsze

W każdych życzeniach dla mamy oprócz “szczęścia” obowiązkowo pojawia się też “zdrowie”. Czemu nie spełnić tego życzenia od razu i nie zatroszczyć się o nią z okazji Dnia Matki? Wystarczy odpowiednio dobrany podarunek!

Nasze mamy z reguły zdecydowanie zbyt rzadko myślą o sobie. Tymczasem regularne badania profilaktyczne to podstawa długiego życia bez chorób i problemów. Wraz z wiekiem warto wykonywać je częściej. Dlatego jednym z prezentów na Dzień Matki może być pakiet badań.

Zanim kupisz mamie kwiaty, sprawdź ich znaczenie. W Dzień Matki łatwo o gafę Znakomity krem kosztuje zaledwie 15 zł. Przebarwienia skóry ukrywa jak makijaż

Dzień Matki 2024: profilaktyka ponad wszystko!

Warto namawiać rodziców, aby regularnie badali swoje zdrowie. Wykrycie niektórych chorób w bardzo wczesnym stadium pozwala na to, aby szybko podjąć leczenie i uniknąć komplikacji.

Profilaktyczne badania zdrowotne mogą być prezentem lud dodatkiem do innego upominku na Dzień Matki. Jakie pakiety medyczne wybrać dla swojej mamy?

Learn About Universal Health Care_ Definition, Advantages and Disadvantages - 2024 - MasterClass.jpg
Fot. Pinterest MasterClass, profesjonalne badanie profilaktyczne

Dzień Matki 2024: jaki pakiet medyczny wybrać?

Pakiety medyczne można kupić z reguły w formie miesięcznej subskrypcji. W takim przypadku niektóre z opcji kosztują od 69 zł do 359 zł za pakiet badań. Tyle trzeba zapłacić za pełne ubezpieczenie, badania i konsultacje z lekarzem.

Możemy też zainwestować w jednorazowy pakiet diagnostyczny. Ceny zaczynają się od 109 zł za pełny obraz krwi. Warto jednak wydać nieco więcej, żeby mieć pełną możliwość konsultacji wyników z lekarzem specjalistą. Ceny na rynku wahają się od 300 zł do blisko 600 zł.

Pakiet badań 50+:

Najczęściej w takim pakiecie możemy znaleźć badania, które monitorują choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca, choroby układu sercowo-naczyniowego, czy osteoporoza. Pojawiają się również badania, które określają wykrycie chorób tarczycy: TSH, FT3, FT4, ATRAB.

Pakiet badań 60+:

W pakiecie dla kobiet powyżej 60. roku życia możemy spodziewać się m.in. morfologii, wyników związanych z osteoporozą, a także testu ROMA, który wskazuje prawdopodobieństwo wystąpienia raka jajnika.

Pakiet badań 70+:

W pakietach dla osób 70+ znajdziemy z reguły badanie przesiewowe w kierunku raka skóry, raka jelita grubego, badanie słuchu i wzroku czy test gęstości mineralnej kości. Bardzo często można też przeprowadzić test czynności nerek.

Młodzi 50+_ Młodość trwa dziś dłużej niż kiedykolwiek wcześniej.jpg
Fot. Pinterest. Dwoje szczęśliwych ludzi po otrzymaniu pakietu medycznego.