Silver.Lelum.pl > Zdrowie i żywienie > NFZ oferuje darmową dietę. Przeznaczenie? Nie tylko dla emerytów
Kamil  Świętek
Kamil Świętek 21.03.2024 12:24

NFZ oferuje darmową dietę. Przeznaczenie? Nie tylko dla emerytów

Jedzenie, dieta, rozpiska
Fot. zdjęcie własne

Narodowy Fundusz Zdrowia zachęca Polaków do zdrowego odżywiania. Aby dokonywali oni bardziej świadomych wyborów żywieniowych, oferuje darmowe diety dla każdego, kto tylko spełni określone warunki. Spieszcie się, nie wiadomo jak długo potrwa darmowa dieta NFZ.

Czym jest darmowa dieta NFZ?

Darmowa dieta NFZ to specjalnie opracowane przez dietetyków propozycje planów żywieniowych, które zawierają również listy zakupów. Na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia znajdziecie wiele przepisów oraz porad dietetycznych dostosowanych dla odbiorców w każdym wieku i ze wszelkimi schorzeniami.

Porady oferowane na stronie są całkowicie bezpłatne i służą one jako materiały edukacyjne w ramach ogólnopolskiego programu diet NFZ dla osób zainteresowanych zdrowym trybem życia.

Dieta 2.png
Fot. Canva/Syda Productions
Chroni przed chorobami, zmarszczkami i nie tylko. To witamina życia Nie żałuj go sobie w Wielkanoc. Wzmacnia odporność i chroni organizm

Jak otrzymać dostęp do darmowych diet NFZ?

Aby uzyskać dostęp do porad dietetycznych, wystarczy naprawdę niewiele. Przeznaczone dla każdego jadłospisy oferowane są wszystkim zarejestrowanym na portalu użytkownikom.

Wystarczy wpisać jedynie swój adres e-mail, na który otrzymamy link aktywacyjny i już możemy korzystać ze swojego konta pełnego darmowych diet NFZ. No dobrze, jest jeden warunek – musimy mieć ukończone… 7 lat.

ZOBACZ TAKŻE: Działa jak żelazko na zmarszczki. W PRL-u ten patent znał każdy

Jakie są zalety diet NFZ?

Wydaje się, że program darmowych diet NFZ nie ma wad. Po pierwsze przeznaczony jest on dla odbiorców w każdym wieku, nie jedynie dla emerytów, rencistów i osób z problemami zdrowotnymi. Ponadto oferowane przepisy są smaczne, różnorodne i bezpieczne dla zdrowia.

W zależności od wyboru diety możemy zdecydować się także na nieco droższe i tańsze warianty. Mało tego, możecie dostosować je do własnych potrzeb. Jeśli nie chcecie wydawać kroci na ryby lub świeże warzywa i owoce poza sezonem, zawsze możecie zastąpić je mrożonkami albo wybrać nieco inny model żywieniowy, bardziej odpowiadający waszemu portfelowi.

Prawda, że proste? Nie pozostaje nic innego, jak skorzystać z programu darmowych diet NFZ i cieszyć się zdrowiem oraz szczupłą sylwetką przez lata!

Dieta 3.png
Fot. Canva/towfiqu barbhuiya

Źródło: abczdrowie.pl

Tagi: Zdrowie NFZ dieta